hidrosalpinx 2

hidrosalpinx 2 | Autor: Blanche25

Link direct la acest mesaj

Buna fetele,
Am deschis un capitol nou in care sper sa apara cat mai multe gravidute care au invins hidrosalpinxul!

Iana scumpa un pup mareeeeeee, sigur va fi cu noroc data viitoare!

Coco ce mai faci? Nu te tenteaza si pe tine Austria?

Eu imi doresc sa incerc intai aici, dar daca nu se va putea sigur ma voi duce in Austria.

Va astept

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Blanche: multumim pentru noul capitol... EU SPER SA REUSESTI MAI REPEDE!!!! Las-o incolo de Austria, tu esti acolo momentan, bate fierul cat e cald.
Va pupic pe toate, ma duc la nani!

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
Sunt alaturi de voi- intru si eu in echipa voastra.. pe scurt, ecografie- trompa stanga infundata, laparoscopie (apr 2007), iar in iunie 2008 -HSG - s-a infundat din nou...
Doctorul mi-a propus - scoaterea trompei stg, dar inca nu sunt hotarata...

Ghinion....

Acum nu stiu ce sa fac, iau doar vitamine si cred ca voi face niste Polidin -poate poate ajuta

Rugaminte: puteti sa imi spuneti ce anume luati, faceti ...orice ati incercat voi sa incerc si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Cristal multumesc mult. Te pup si iti doresc multa bafta si numai bine. Unde va duceti in concediu?

Speranta, bine ai venit. Sa dea Doamne Doamne sa devii graviduta cat mai repede.
Pôti citi la capitolul anterior, dar nu prea avem cunostinte cum ca polidinul ar ajuta, dar daca pe tine te va ajuta, vom lua la cunostinta.
Din pacate, multe fete au ajuns la concluzia ca e mai buna scoaterea lor/ ei, eu la recomandarea mai multor medici am decis sa le scot direct. E al naibii de durereos psihic, dar te obisnuiesti cu idea, si problema e ca acel lichid se reface, si duce la pierderea sarcinii, deci se prefera scaoterea lor pentru un FIv cu sanse mult mai mari. In cazul tau, mai ai o trompa buna, nu? Deci poti ramane gravida si natural! Mai e posibila clipsarea trompei problematice, dar asta va trebui sa o decida medicul care te va opera in functie de cat de mare e hidrsalpinxul, deci poate decide pentru clipsare sau scoatere.
Te pup si bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterss spune:

Speranta 2008, nu pot sa iti spun bine ai venit, iti urez doar ca problema ta sa isi gasesca in final solutia si medicul potrivit si sa devii mamica cat mai repede!sunt in sit ca si tine cu tr stg infundfata si apoi o laparo de desfundare, cu perspectiva fiv insa...
Blanche, multumim pentru capitol, se pare ca primul a fost util daca a fost nevoie deschiderea celui de al doilea. Imi doresc foarte mult sa ne anunte cineva de un succes natural sau prin fiv!
Va pup cu drag fete curajoase pe fiecare in parte: Iana-Mari, Coco, Mara, Anca, Cristal...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna

multumesc tare mult pentru primire, Blanche si diapapadia...
da, intradevar am o trompa buna...dar de 2 ani astept sa se intample minunea si totusi ea intarzie...
de maine voi face Polidin, macar sa nu mi se infunde si dreapta... sper sa ajute
va doresc O seara Frumoasa...
sa fugim cat ma repede la Mamici de ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria08 spune:

Buna dimineata!!
Sa speram ca in acest nou capitol vom avea si vesti bune!!! Trebuie sa reuseasca cineva pentru ca astfel sa ne ridice si noua moralul!!
Eu sunt aproape de finalul CM-ului si cred ca de lunea viitoare incep o alta serie de proceduri la Techirghiol....vreau sa fac 3 luni consecutiv si daca pana in ian-febr. nu se intampla nimic vom baga dosarul pentru FIV.....
Speranta: Si eu am facut polidin 2 luni....tot la gandul ca situatia sa nu se inrautateasca!!
Numai bine!! Va tin la curent !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristal1995 spune:

Blanche Venim in Spania pe 20 iulie, in Benalmadena Costa (pe langa Malaga). Nu-mi amintesc cat timp avem escala in Madrid, nici la dus nici la intors, dar o sa ma uit pe bilele si poate ne vedem...
Speranta: Stiu ca e greu sa iei o hotarare, dar e foarte important sa o iei tu, si nu medicul in locul tau, asa cum am patit eu. Eu am reusit sa le scot (hidro bilateral) la a 4-a laparo. Sigur nu vrei sa-mi bati recordul, te asigur!!!
Cocolyso: ce mai faci? Ce ai hotarat?
iana_mari, diapapadia: fete dulci!
Va pupic pe toate!

Aly-"Inca mai sper..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna tuturor...
ce faceti fetelor????

Maria, ai facut Polidin iar acum mergi la Techirghiol....stai aproape sau cum reusesti? Eu am fost la sovata, dar din pacate am facut tratament doar 1 saptamana...
Dr meu mi-a zis ca nu mai imi face alta laparo decat sa imi scoata trompa...nu mi se pare corect dar asta e...deocamdata nu stiu ce sa fac...doar ma rog si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sterss spune:

Buna fetelor, am intrat sa va spun ca ieri am hotarat cu doctorita sa fac luna asta dupa ciclu o alta laparoscopie sa scot trompa "desfundata"data trecuta deci la 3 luni dupa prima operatie. sunt f dezamagita mai ales ca a recunoscut ca nu mi-a scos-o prima data pt ca nu era acoperita cu hartii prin care sa aiba acordul meu. ce acord iti mai trebuie cand este medical dovedit ca trompa cu hidro pe 3 cm nu are cum sa te ajute sa ramai insarcinata, dimpotriva???
apoi facem fiv, bineinteles prin decembrie.atata despre mine. va astept pe voi cu noutati. o zi frumoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Cristal, ce poate fi mai frumos decat sa stai cu burta la soare in Andalucia? Si noi in fiecare an incercam sa ajungem in Marbella, macar un weekend, e incredibil de frumos! Cand vei sti de cat timp ai escala, spune.mi poate dau o fuga...desi tare as da o fuga in Marbella daca as putea...am sa vad in ce ape e domnul sot..poate il conving

Speranta, nu se poate ca doctorul sa iti dea asa ultimatum, pentru ca iti poate clipsa trompa, nu e musai sa o scoata. Dar ceva trebuie sa ii faci inainte de a fi gravida. Alte analize ai facut, in rest e totul ok? totusi in 2 ani nu ai ramas nici cu trompa buna....

Diapapadia tu ce mai faci?

Va pup

Mergi la inceput