Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie 2009

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Buna tuturor!Sunt si eu o mamica de martie 2009, ieri am aflat.Inca nu realizez chiar bine ce se intampla, fiind la prima sarcina, dar sunt convinsa ca totul va fi bine.Va doresc sarcina usoara la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Buna fetelor,
sunt mandra pt ca m-am lasat de fumat de 3 zile....
si sper sa ma tina macar un an dupa ceea mai vedem

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Geo bine-ai venit in poenita, cum imi place mie s-o numesc
Eu nu sunt mamica de 2009, ci de 2008, dar le mai citesc pe fete.
Sarcina usoara sa ai!!!! Felicitari!!!!

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Buna fetelor. In martie anul viitor, voi fi si eu mamica. Prima oara. Datele mele sunt DN 03071973 DUM 03.06.2008 DPN 09.03.2009. Sunt atat de bucuroasa, dar in afara de cei foarte apropiati mie nu prea am spus nimanui. Si simt nevoia sa vorbesc cu voi - care veti trece, saptamana de saptamana, prin aceleasi lucruri ca si mine.
Saptamana usoara va doresc - eu mi-as dori ca programul de lucru sa dureze 4 ore pentru ca pe la 1-2 sunt deja obosita si vreau acasa... Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madymar spune:

salutare burtici si bun venit noilor burtici
simina ce bine de tine ca esti in concediu, vrem si noi si ziceai ca cine se gandeste la somn dar cu vremea de azi numai la somn m-am gandit si cand ma gandesc ca tr sa ma apuc acasa de facut mancare
fetelor eu nu am probleme cu viciile de fumat nu fumez si cu cafeaua,poate ma credeti ciudata, dar nu o pot bea nu imi place gustul de nici un fel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mady nici eu nu eram deloc prietena cu cafeaua, am inceput s-o beau de nevoie cand avem si servici si scoala in acelasi timp si nu mai rezistam deja oboselii si a inceput sa-mi placa, oricum nu pot sa zic ca-s dependenta, in sarcina n-am baut deloc si acuma beau mai ocazional.

www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157604728702923/" target="_blank">Poze Diana
www.youtube.com/watch?v=L05Y1MeutPA" target="_blank">Montaj Diana
Povestea nasterii
www.flickr.com/photos/11356870@N07/sets/72157605771628637/" target="_blank">Poze nunta
de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariana spune:

bun venit noilor gravidutze si sedere placuta pe parcursul celor 9 luni!
despre semne, eu am greturi din plin si dimineata mai si , a, si somn destul de mult, in rest nimic...nici burta nu mi se pare modificata.
cafeaua si tzigarile le-am lasat de la prima sarcina si nu le-am mai reluat, asa ca nu am probleme.

http://www.flickr.com/photos/dariutzu/?saved=1

Dariana si Darius (30.07.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ali_bia spune:

quote:
citat din mesajul lui Gina2008

Buna fetelor. In martie anul viitor, voi fi si eu mamica. Prima oara. Datele mele sunt DN 03071973 DUM 03.06.2008 DPN 09.03.2009. Sunt atat de bucuroasa, dar in afara de cei foarte apropiati mie nu prea am spus nimanui. Si simt nevoia sa vorbesc cu voi - care veti trece, saptamana de saptamana, prin aceleasi lucruri ca si mine.
Saptamana usoara va doresc - eu mi-as dori ca programul de lucru sa dureze 4 ore pentru ca pe la 1-2 sunt deja obosita si vreau acasa... Va pup!


Eu sunt o mamica de martie-aprilie 2008, si iti doresc sa ai o sarcina cat mai usoara si la termen

Esti moderata si de aceea mesajele tale apar cu intarziere si fetele s-ar putea sa nu te vada dar scrie inca 10 mesaje(ce vrei tu) mai repede ca sa fii in timp real cu ele


_
Mami fericita de:
Bianca(23.10.2003)
Alexandra(17.04.2008)


Pozele mele


Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianafedorca spune:

quote:
citat din mesajul lui simina_kin

Pai si eu ce fac fetelor??? ca nu pot sa le las de tot!!! le-am redus la jumatate da nu le pot lasa..fum mentolate si subtiri...am incercat sa nu fumez dar ma apuca dracii si nu rezist


le lasi pur si simplu , stiu ca e greu dar gandeste-te la bebelinul din burtica ta...eu la prima sarcina cand am aflat ca sunt garvi le-am lasat imediat, la inceut n-am avut greturi si ma ardea sa fumez o tigare dar am jurat ca daca raman le las si crede-ma eram o fumatoare inraita...adica fumam 1 pachet de marlboro din ala rosu pe zi catodata si mai mult...intr-o saptamana au venit si greturile si n-am vrut sa mai aud de ele....o sa fie greu 4-5 zile dar merita pentru bebelusul tau....
hai ca poti... facem si galerie daca e nevoie

Adriana mamica de Cezarica (23 aprilie 2005)


"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte."
Michael Levine

"A muri inseamna de fapt a te muta intr-o stea." Octavian Paler

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

seara buna burtici drage
bun venit celor mai noi gravidutze sa fiti sanatoase si voi si bb-i vostrii si sa va vedeti fata in fata dupa 38-40 de saptamani
Maria k ce ma bucur ca incep sa se astranga fete in odiseea ghioceilor fata draga sufletului meu
lorin mesajul cu fetita ta ma impresionat nespus, i-am zis si sotului si am ajunj la cl ca a fost ceva magic in clipa aceea .
22+Dimitrie

Mergi la inceput