liceul economic ,,mircea vulcanescu''

liceul economic ,,mircea vulcanescu'' | Autor: gabrielle74

Link direct la acest mesaj

Baiatul meu afost repartizat la ,,mircea vulcanescu''.ce parere aveti despre acest liceu.daca aveti sau ati avut copii la acest liceu as vrea sa stiu pareri.multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

Eu am absolvit acest liceu in 2006. Ce pot sa-ti spun, in afara de aspectul exterior, si aici ma refer la curtea din spate, care nu arata tocmai ingrijita, nu am nimic de comentat. Eu am fost la profilul economic, specilizarea comert. Am avut profesori f buni, de la care am avut ce invata, in special pe d-na prof. Dan Niculina, care preda mai multe dintre materiile economice importante , cum ar fi SCPS ( studiul calitatii produselor si servicilor), TCM ( tehnica comercializarii marfurilor), pe d-na prof. Niculae Florica, de contabilitate si finante.... si multi altii.

Eu am fost repartizata acolo in anul 2000, la scoala profesionala ( aveam de ales intre a face liceul in Dacia sau Mircea Eliade ( ambele cu profil mecanic ), sau scoala profesionala in Vulcanescu, iar eu am ales asta, spre disperarea mamei). Dupa ce am terminat, m-am inscris la seral, tot acolo evident, am mai facut 3 ani, si asa am ajuns sa dau bacul in 2006 , cu 2 ani mai tarziu decat promotia mea din generala. Deci pt mine acest liceu a avut intaietate, si nu regret asta. Il recomand oricui cu incredere

Te pot intreba, daca nu te superi, cu ce medie a terminat fiul tau? Eu terminasem cu 7,80, si deja liceele erau ocupate cu cei cu medii mai mari. Acum tot asa este, majoritatea au numai medii trecute de 8-9 ?


http://b1.lilypie.com/CAyRp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielle74 spune:

7.63.asat afsot prima obtiune insa la vulcanescu s-a intrat cu medie mai mica adika 7.54 anul trecut iar anul asta cea mai mica afost 7.30.ce materii se studiaza in cls 9-10 .este la profil servicii.nu cunosc si deaceea te intreb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

eu am absolvit liceul in 1999
sper ca vorbesti de cel din bucuresti de pe Dacia
daca directoare mai este inca profa mea de romana Olivia Rusu, atunci merita

daca e aceesi generatie de profi pe care i-am avut eu, se merita
pe vremea mea, nah ca sunt si babalaca la 27 de ani, se dadea admitere si era cel mai bun/ravnit liceu economic din bucuresti (exista riscul sa pici admiterea cu nota sub 8)
eu am facut profilul finante-contabilitate, iar datorita rigurozitatii cu care am facut carte in acest liceu am fluierat la examene pe parcursul facultatii (ASE)
Gasca de absolventi de licee economice statea si radea de intrebarile naive ale celor de la licee teoretice.
Constituie o baza buna pt o viitoare facultate de profil economic/drept. De atata materii economice facute in liceu eu m-am indreptat catre ASE la o specializare pe drept -Administrarea afacerilor (Economie generala)+ modul pedagogic care imi ofera posibilitatea de a profesa ca profesor de economie.
N-are ce pierde, la terminarea liceului va avea un spectru de cunostinte mai mare decat al unui absolvent de liceu teoretic + plus un atestat profesional (contabil, statistician)

Mergi la inceput