pierderea sarcinii

pierderea sarcinii | Autor: prichindutza

Link direct la acest mesaj

Dragelor eu am pierdut sarcina acum 6 saptamani,din motive necunoscute, cand bebe avea 6 luni.Doctorii mi-au spus ca nu trebuie sa mai raman insarcinata cel putin 6 luni.Stie vreuna din voi daca exista riscul sa nu mai pot face copii daca imi pun sterilet pentru 6 luni? Nu am mai avut nici o nastere.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anidaz spune:

Imi pare rau pentru sarcina pierduta,.Nu stiu daca ar fi indicat sa folosesti acum steriletul,in primul rand fiindca uterul trebuie sa se refaca dupa pierderea sarcinii si am inteles ca medicii nu prea accepta decat dupa doua nasteri sa puna sterilet.
Cu medicul ai vorbit?


poate luna asta da!

un moment de iubire
"copilasul"meu,deocamdata
iubirile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Prichindutza, imi pare rau pentru pierderea ta. Pentru sprijin sufletesc poti intra la subiectul Durerea unei pierderi de sarcina, unde sunt fete care au trecut prin acelasi eveniment nefericit ca si tine.

In ceea ce priveste pauza de 6 luni recomandata de dr, ea se refera atit la refacerea uterului, cat si la refacerea psihica. Corpul isi va reveni complet cam in 2 luni, dar sufletul ceva mai greu si o noua sarcina mai mult te-ar stresa decit bucura. Nici eu nu-ti recomand sterilet acum si cred ca nici doctorul nu se va grabi sa-l puna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prichindutza spune:

Va multumesc pentru sfaturi!Am vb mai devreme cu medicul si nici n-a vrut sa auda de sterilet.Mi-a spus ca o sa-mi prescrie anticonceptionale orale dar dupa prima menstruatie.

Mergi la inceput