Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 6

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 6 | Autor: sufletistele

Link direct la acest mesaj

Acest subiect este dedicat celor carora intr-o clipa viata li s-a schimbat ptr. totdeauna, momentul in care ati devenit MAME DE INGERI!

Va astept aici sa vorbim despre ce vreti voi: bebei in burtici, sa facem galerii de nasteri, sa vorbim despre teste,galerii de speriere a stiti voi cui, lupta contra infertilitatii,galerii la FIV, despre bebelusii nostrii,despre noi, mame de ingeri!

Cu drag, Pepsi.



Lume, luume, se supune la vot liber exprimat, cu DAsau NU, urmatoarea intrebare-intrebatoare :

DORITI CA PE LISTA, SA FIE TRECUTI SI INGERASII?


Cap. 1,2,3, 4, 5,




album foto
va invitam sa puneti poze cu minunile ca sint in burta sau nu!


GRAVIDUTE



baby_r7
de Bianca Maria,DPN 12.08.2008



blueeyes2003- DN 28.09.1978
de ,DPN 15.08.2008



musettepink
de Luca, DPN - 16.09.2008


mav
de , DPN - 04.11.2008 si de Sebi (04.02.2004)


elilov3
de Dimitrie


maryb
de


ASPIRANTE


Liana30 - D.N 27.09.1973
incercata indelung si intermitent de Grasu'


irinabobe - D.N 07.01.1978



IreneCAM - D.N 26.09.1978
dosar de adoptie in lucru


mcrissa - D.N 30.03.1979
incercari din noiembrie 2004


L5845 - D.N 11.03.1975
incercari de aproape 8 ani


marynik
incercari de 10 luni


miha74 -D.N. 21/10/1974
de Laura Ioana (30.09.1997) si dosar de adoptie in lucru


miruna22 - D.N 22.01.1981
in pauza de pentru 3 luni



MAMICI



Pepsi - D.N 20.11.1974
de Dominic (17.05.2004) si David (22.06.2007)


cristina26 -D.N 11.04.1977
de Ingrid Ecaterina (02.04.2007)


vivela
de David (02.09.2007)



jojo_miha
de Theodora Ioana (29.09.2007)


slimatei
de Stefania (22.12.2007)


Laura Ioana DN 08.01.1976
de Thea Maria (03.01.2008)


Teo2rina - D.N 08.10.1981
de Mihnea Adrian (14.02.2008)



remaliss - D.N 01.07.1974
de Rebeca Iulia (01.04.2008)



Andreea16 - DN 16.04.1977
de David (03.04.2008)


kitzy
de Diana (24.04.2008)



Cristy74 - DN 31.01.1974
de Eva Maria (05.05.2008)



Irda
de Daria (13.07.2005)si de Antonia Gabriela (23.05.2008)




c.myry - DN 02.02.1975
de Sara Denisa, 30.05.2008



danangie - D.N 08.02.1977
de Alessio Michele, 07.06.2008


monysorescu-D.N.05-02-1981
de Razvan Mihai, 10.07.2008




CINE SE VREA PE LISTA,SA RIDICE FRUMUSEL MANUTA SUS SI SE REZOLVA !!!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Sper ca noul capitol sa ne aduca numai vesti bune !

Flavia am vazut si eu pozele noi, cred ca v-ati distrat pe cinste, sunteti o familie tare frumoasa si ma bucur din tot sufletul ca David e bine, tin pumnii pe 2 iulie sa fie bine si nu doar atunci, ci de acum incolo. Mai tin pumnii si sa-ti gasesti cat mai curand un job, care sa fie intermediar pana o sa lucrezi si tu pentru voi.Bafta sa prinda sotul cat mai multe contracte.
danangie, Alessio e un scump si nu-ti fa griji, o sa pape el si la tzitzica si o sa doarma si in patut. mamica si bebele, sa-i treaca din colici.
musette joi e intalnirea, sunt tare curioasa (scuze daca ma repet).
IreneCAM tu ce vesti mai ai? Vreo galerie, ceva, cum zicea alinushca?

Eu am fost azi la monitorizare, am venit cu ceva mai multa incredere acasa, pentru ca se intrezareste o mica speranta.
Daca luna trecuta, aveam niste amarati de foliculi, pe OD-intre 2,5-4mm, OS-intre 4,2-6,4mm, luna asta in ziua 14, am pe OD-~3,5mm si OS-intre 7-10mm. Cu endometrul stau mai prost, adica e 4,8mm (fata de luna trecuta-5mm) dar a fost si mai rau. Se pare ca la mine, OS trage tot greul, dreptul e cam lenes, dar pana la urma, nu mai conteaza, important e sa iasa ceva de aici. Mai am miercuri un echo de facut, sunt curioasa cum va sta situatia atunci. Cam astea sunt noutatile mele.

Va si va pe toate!

Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Lau eu pt endometru am luat oestrogel. e o crema cu care te dai pe burta. la mine s-a cunoscut diferenta adic in luna 2 de stimulare aveam endo 2,5 in z14 iar in luna 3 cand am folosit gelul era 8,5 mm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

lau uite fac o mica galerie pt foliculi!
foliculi sa cresteti mari!
Stiu ca joi e intalnirea si tin pumnii stransi!!!!!!!!!


Irinabobe pai sa stii ca iti trebuie curaj pt interventia aia ca am auzit ca doare destul de tare......dar totusi de ce nu incerci sa mergi la dr T si sa-i spui problemele si poate te programeaza mai repede,nu e "killer" deloc sa stii!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

irina nu stiam de gelul asta, o sa-mi iau si eu, ca e mai comod sa ma ung decat sa inghit pastile si cu ocazia asta nu e nici indopare cu prea multi hormoni . Din ce zi ai inceput sa te dai cu el si pentru cat timp? Merci mult de pont.
musette saru'mana de galerie .





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE! Cu DD inainte!
Lau-Meli si
" Nu ai pierdut daca ai cazut. Vei fii invins cu adevarat, daca nu te ridici!...G. Funakoshi"

Spre tzel!
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

lau eu mi-am dat z10-14, dupa ce am terminat stimularea si chiar a fost foarte bun, pt ce de la closty endometrul scade asa ca in a treia luna daca nu luam gel aveam endo sub 4,5, si e bine intradevar ca nu inghiti hormoni.
musette eu azi sau maine ma astept sa fiu z1, asa ca s-ar putea ca pe vineri sa fac hsgul. din cate stiu tutu in iulie la inceput e plecat si numai pana ajung la el si prindo macar o monitorizare mai pierd o luna. asa ca asta e imi iau inima in dinti fac hsg si dupa aia in functie de ce rezultat am ma duc la el. eu oricum azi sun sa fac programare sa vedem poate ii fac o vizita cand se intoarce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Lau si irina faceti echipa buna impreuna!!! De ce nu faceti schimb de ID-uri de mess ? Asta daca nu ati facut-o deja. Eu va tin pumnii din toata inima sa faceti numai si numai pasi inainte spre marele moment!

Lau multumim pentru capitol. Daca e deschis de tine, sigur e numai cu vesti bune!

Musette te ajut si eu cu galeria! !!!Foliculi MARI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

alinushca ai dreptate o sa facem schimb de id-uri. eu am continuat sa scriu aici ca sa tinem subiectul pe prima pagina ca vad ca nu mai scrie nimeni. hai mai zi tu ceva noutati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Irina atunci fac o galerie si pt hsg:
HSG fara dureri si rezultat beton

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Si eu ma minunez ca scrie destul de putina lume dar nici lista nu e chiar asa mare. Fiecare e mai activ pe unde ii place mai mult la un moment dat probabil. Eu una nu sunt f f activa la mine la Odisee oricum ca nu am atata timp si chiar daca as avea nu l-as consuma in felul asta. Dar aici imi place cel mai mult sa scriu pentru ca va stiu de multa vreme si imi place de fiecare in parte!

Eu am trecut un prag psihic azi. Idaira esti pe-aici? Tot uichendul m-am simtit nasol. Constipatie+dureri de spate+caldura mare+pat nasol in care nu m-am putut odihni + bebe foarte foarte agitat de nu ma lasa sa stau nici cum....... Am ajuns sa ma bucur cand NU misca si sa imi doresc sa miste cat mai putin. Si azi m-am calmat si mi-am dat seama ca nu eram eu prea pregatita sa ia altcineva controlul asa brusc asupra corpului meu si asupra timpului meu... dar cred ca mi-a trecut si m-am obisnuit cu ideea. Sper sa ma simt mai bine de-acum. [:P]


http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

sapt. 23

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Alinush de la hormoni ti se trag starile astea,dar trec asa cum bine ai observat!Hai de ma ajuta cu galeria pt fetele astea sa vina cu 4 liniute impreuna!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!Mai avem 12s!

28+LUCA

Mergi la inceput