Regasiri (20)

Regasiri (20) | Autor: desiree

Link direct la acest mesaj


(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16) (17) (18) (19)








Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dastefa, ma bucur ca ai mai dat un semn de viata..chiar ma intrebam ce e cu tine ca nici pe mess nu te prea vad!


trezit devreme, mers devreme in parc stat aproximativ 4 ore..nu se mai dadea dus..incepe sa se desparta de mine la locul de joaca, nu mult..da mai uita de mine din cand in cand..azi si-a facut o amica si alerga prin parc sa-i fure fluierul...sa sufle si el...am facut cu ea un pact sa-i dea si lui sa sufle o data..si in curand toti copiii din parc voiau sa sufle si ei..a fost bataie pe fluier ..stateau la coada sa fluiere, asa haiosi


s-a alergat atata cu fetitza aia pe acolo si era incantat de tot ce facea ea, o imita in toate......

nu mi-ati zis cum procedam cu juliturile ca zau nu stiu..spirt nu i-am pus ca ustura rau....bunica zicea ceva de tetracicilina da mi frica sa-i dau cu aia..sa sun pediatra pt o julitura? parca nu imi vine..oricum toata noaptea s-a trezit ca se tot freca de pat cu julitura si il deranja durerea!

restul somati? ah, uitai ca e wk si de obicei nu prea sunteti in zona! ma duc sa desfac o bere....



Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

ha, uitai sa va povestesc o faza tare: se tragea de pantaloni si l-am dus la copac sa faca pish..denisa, amica lui, si ea dupa noi, urmarea atent procesul de pishulire....facem noi ce facem acolo, denisa era numai ochi....numa ce o vad ca se duce la bunica-su si incepe sa se smiorcaie la el: "tataie,da nu are pasarica!"..tataisu: "nu are ca e baiat! la care ea "da eu am crezut ca e fetitzaaaaaa, ca m-am jucat cu ea!!!"

..na belea!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

desire...ar fi cazul sa tunzi oitza? nu de alta, dar induceti in eroare fetitele-n parc...

Pt julitura...apa cu sapun, nu mult, cat sa fie curat...si lasat la uscat, banuiesc ca nu-i adanca-n carne...pune-i frunza de minciuna

Dayanara ma bucur ca ti-a venit bine pontul, me debes una

dastefa..daca fata-i pofticioasa e pofticioasa, nu poti sa-i iei de la gurita...dar poti sa nu-i arati frigiderul, de fapt eu pe Dani nu-l las in fata frigiderului, inca n-are drept de ales, dar mai ales pt ca aerul rece ce iese din frigider nu vreau sa-l inspire...sa nu-i arati in ce sertar tineti biscuitii sau pufuletii, sa nu puneti pe masa in prezenta ei mezeluri si alte cele, etc...
Dani astazi a cerut papa inainte de vreme, buuun am descongelat o portie de-a lui...si a intors capul, n-a vrut. Bun, eu faceam crema de dovleac cu ceapa si tocmai taiam ceapa...si el tot cerea papa, papa si arata cu mana spre ceapa...dar a lui mancare n-o vroia, asa ca i-am dat bucatele mici de ceapa verde...si culmea a mancat! vreo 3 felii! intre bucatica si bucatica ii bagam eu lingurita cu papica lui...si uite asa amandoi suntem fericiti! el ca a papat din presupusa mancare a mea, si eu ca a papat papica lui....

asa ma doare spatele de vreo 3 zile incoace...cred ca din cauza ca dormim cu geamul deschis si dimineata la 6 e racoaareeee


Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

quote:
Originally posted by desiree
nu mi-ati zis cum procedam cu juliturile ca zau nu stiu..spirt nu i-am pus ca ustura rau....bunica zicea ceva de tetracicilina da mi frica sa-i dau cu aia..sa sun pediatra pt o julitura? parca nu imi vine..oricum toata noaptea s-a trezit ca se tot freca de pat cu julitura si il deranja durerea!

restul somati? ah, uitai ca e wk si de obicei nu prea sunteti in zona! ma duc sa desfac o bere....



Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic



bepanthene plus am auzit ca e f bun pt julituri,eu as spala cu rivanol intai si apoi as pune bepanthene,deocamdata nu am avut julituri sper sa nici nu fie (visez)


am fost iar la strand azi a fost mai linistita fara crize de tipete


Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dbunny, nu tund oita....ca is primii lui zulufi si ii sta tare bine...am tuns doar bretonul...tatsu nici nu vrea sa auda de tuns...pt caldura ii udam locurile problema cu apa ..in casa...si se racoreste..il ud des pe cap cu mana mea uda cand e foarte cald....


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

desiree si mie-mi place mult Octavian asa cum e cu zulufi
Noi pe Daria am tuns-o de vreo 3 ori de cand am nascut-oi dar la modul consistent>Acum m-am hotarat sa n-o mai tund mai ales ca a inceput cat de cat sa accepte clamele.Am incercat si eu o tentativa de album cu freze dar mare lucru n-am ce pune.Problema cea mare e cu spalatul pe cap.Nu a fost ea niciodata prea incantata de acest capitol dar acum vreo 2 saptamani,dupa ce am venit din spital,am incercat sa trecem de la cadita la cada din baie.Am incercat sa prezentam situatia sa ii oferim tot ce ar pute-o incanta dar esecul a fost total>am revenit la cadita si la spalatul in camera dar acum plange disperat toata baita chiar daca nu o spal pe cap
si noi cica vrem sa mergem la mare.Cand ma gandesc ca probabil va trebui sa o spal zilnic pe cap ma apuca jalea
bamboletta cum e la strand,ii place Antoniei apa?

dastefa mami de DARIA -16 nov 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Desiree, spray Urgo pt julituri si-nainte de asta putin gel din ala de maini sa dezinfectezi.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi regasite,

O duminica frumoasa va doresc.

intregul .



Blogul lui Bogdan-Andrei

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

ce zi super .....io nu pot merje nicaieri :( . va doresc sa va distrati si pt cei care raman acasa !

pupici
D


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

dodo ma tem ca nicuodata n-ai sa devii imuna la rautatile celor din jur fata de Bodo
Eu cred ca parintii sunt vinovati in cea mai mare masura de reactiile copiilor.Eu am un nepotel cu o situatie mult mai grava decat a lui Bogdan,e total inert si la 10 ani nu poatesa faca nici o miscare iar mancarea i-o da pasata semifluida ca nu poate nici macar sa inghita..Eu locuiesc in aceeasi curte cu cumnata mea asa ca Daria se duce frcvent in camera lui Tudor si de prima data cand a inceput sa mearga si am dus-o la el i-am spus doar ca Tudor are buba iar ea fara sa ii spunem noi cand merge la el il ia de mana si i-o mangaie.
Daca parintii le-ar spune de mici copiilor in momentul in care intalnesc alti copii cu probleme sa ii ajute,sa-i mangaie sa se joace cu ei,sa le spuna ca nu e bine sa-i loveasca ,jigneasca nu cred ca ar mai exista astfel de reactii ca cele care te necajesc pe tine
In alta ordine de idei vreau sa-ti zic ca-s revoltata la capitolul acordarea indemnizatiei de insotitor.Eu am o prietena care are 2 gemeni ,fata si baiat de 6 ani. Baiatul s-a nascut cu hidrocefalie si pt ca i-au dat ceva sperante a plecat in strainatate cand copii erau de 6 luni si i-a lasat cu sotul si soacra ei.Povestea e lunga icalcita si discutabila in anumite aspecte cert e ca baiatul a ramas cu taicasu iar pe fata au dat-o in plasament unei rude.Cand a venit prietena mea in tara a divortat, a luat copii si a descoperit ca-i facusera si fetei certificat de handicapat ca sa ia mai multi bani.Fata e perfect sanatoasa desteapta si frumoasa .Ar fi putut sa faca scandal dar s-a multumit doar sa-i anuleze certificatul ca era deja scarbita de tot ce i se intamplase pana atunci.
Eu sper din tot sufletul sa primesti prelungirea de care aveti atata nevoie
si multa sanatate

dastefa mami de DARIA -16 nov 2006

Mergi la inceput