Masca pentru calorifer

Masca pentru calorifer | Autor: dooku3

Link direct la acest mesaj

Am nevoie de o masca pentru calorifer.O vreau asa(dimensiuni diferite): http://www.decostyle.ro/index.php?a=299&p=2
Ma ajuta si pe mine cineva?Unde pot sa comand asa ceva in Bucuresti sau in vecinatate?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

ce fel de calorifer ai? din acela tip vechi, de fonta, sau cel nou din aluminiu. Masca din imagine nu te avantajeaza la varianta 2, cu capac deasupra. Iar ca sa-ti dau o sugestie, cred ca oricine face mobila la comanda poate face si asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Multumesc Tala:-)Caloriferul este de tip nou,din aluminiu.Ma gandeam ca,daca ii las suficient spatiu in partea superioara(unde se pune capacul),nu va afecta nivelul de caldura.Aprox. 20cm vor exista intre capac si calorifer dupa calculele mele.Am incercat la doi producatori..imi pot face masca dar nu au folia aceea din fata.Eu aia nu o vreau tot din lemn ci din pvc sau ceva care sa arate asemanator cu imaginea de mai sus.Ideal ar fi din ratan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

m-am uitat mai bine la poza din linkul dat de tine si se pare ca tot calorifer tip nou este si acela, dar au lasat mai inalt capacul si o nisa sub el. Despre tesatura aceea din mijloc, cred ca mai bine incerci sa dai de producatorii de mobilier de gradina, poate te ajuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amo2004 spune:

quote:
citat din mesajul lui dooku3

Multumesc Tala:-)Caloriferul este de tip nou,din aluminiu.Ma gandeam ca,daca ii las suficient spatiu in partea superioara(unde se pune capacul),nu va afecta nivelul de caldura.Aprox. 20cm vor exista intre capac si calorifer dupa calculele mele.Am incercat la doi producatori..imi pot face masca dar nu au folia aceea din fata.Eu aia nu o vreau tot din lemn ci din pvc sau ceva care sa arate asemanator cu imaginea de mai sus.Ideal ar fi din ratan.



Exista MDF perforat, cauta la furnizorii de MDF, PAL sau la cei cu accesorii de mobilier. Eu l-am folosit ca decor la usile de dulapuri si intentionez sa fac si masca la calorifer. Poti arunca o privire aici

Mergi la inceput