cura oshawa

cura oshawa | Autor: raluca_lsp

Link direct la acest mesaj

vreau sa stiu daca in aceasta cura oshawa..pot sa beau suc de rosii..de la rosii razuite..morcovi..ardei gras,ceai neindulcit?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Raluca iote ca dadui de cineva care poate imi va da curajul sa o incep si eu ca ma codesc demult.
In cura Osawa nu se bea decat apa plata si in cantitati mari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca_lsp spune:

dar e greu sa mananci numai orez integral,orz si sa bei apa,m-am lasat pagubasa..e greu rau..cu toate ca perioada de 10 zile e relativ scurta..sper sa ma mobilizez si sa o incep..am de slabit cam 7kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Numai orez, orz si apa plata? Nimic altceva? N-am auzit inca de regimul asta... Dar mi se pare cam mult, zece zile sa mananci numai asta, ti se apleaca dupa 2,3 zile!

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

si hrisca si inca o cereala...parca mei sau grau, nu mai stiu sigur. Ideea e sa nu le tratezi termic. Poti sa pui o lingura - doua de graunte cu putina apa, sa incolteasca si sa mananci germenii. Eu am reusit 3 zile. Dar nu te poti tine de asa ceva daca ai un servici solicitant sau pe caldura mare. Trebuie sa te apuci cand esti in concediu. Mie imi era frica sa merg la servici pentru ca ma alesesem cu stari de ameteala, nu mai puteam sa conduc pentru ca aveam reflexele intarziate. Poate era si de la caldura, nu stiu, dar am renuntat. Eu nu vroiam sa slabesc ci sa ma detoxific.

mamica lui Matei Constantin (21.05.2007)
MINUNEA MEA


www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia!

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiul11 spune:

Sotul meu a tinut de 2 ori aceasta cura oshawa. Intradevar se consuma grau, mei, hrisca, orez, orz care se prepara cu apa si putina sare, fara sa se prajeasca, doar se coc. Se pot face lipii, sau faina din ele si dizolvate in apa. Cura se tine 10 zile si este mai mult o cura pt detoxifierea organismului.
Pt aceasta cura iti trebuie si forte multa vointa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorenza spune:

Eu am tinut-o de foarte multe ori.N-as putea zice ca iti trebuie multa vointa,chiar dimpotriva mi se pare f.usor de tinut.Dar,probabil depinde de la persoana la persoana.N-am tinut-o,totusi,vara,cand e sezonul fructelor,mai mult iarna.

Mergi la inceput