Copii din 1995-1998 (21)

Copii din 1995-1998 (21) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj

A sosit VACANTAAAAA!!!!!



Poftiti la povesti copilaresti...inca!!!

Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15),(16),(17),(18),(19),(20)

Diana-13 martie 1995 mami brendamitran
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Dedi - 11 Oct 1995 - mami -MQQM
Andrei - 2 decembrie 1995 mami Andacos
Elliot-11 ian.1996; Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dany-13 ian.1996 mami gabi350
Stefan-19 ian.1996 mami descantec
Calin-ian.1996 mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996 mami micaels
Costelus-13 febr. 1996 Papadia
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernic
Diana-23 febr.1996 mami alma
Anastasia-6 apr.1996 mami Maria2
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Vali-16 iun.1996 mami Den
Andy-1 iul.1996 mami Rovki
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Robert-12 aug.1996 mami OanaDo
Radu-17 aug.1996 mami Lona
Maria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsa
Andreea-14 sept. 1996 mami dady68-Tania
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996 mami dany-dany
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Andrei-26 oct.1996 mami val2u2na
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s
Andrei-30 oct. 1995, Ana-13 nov. 1997 mami agho
Robert-20 mai 1997 mami Gabi_K
Elena Laura-24 mai 1997 mami aurora56
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Ana-29 iulie 1998 mami isabela
Dominik-29 oct. 1998 mami Mihaela
Roberto-28 iunie 1999 mami ricea



vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Prima!!!!

Eu nu mai apuc sa intru voi scrietzi cu o viteza ametzitoare pentru mine care am un program infernal!(ca de fiecare data inainte de concediu)

Felicitari tuturor copilasilor pentru rezultatele obtzinute,vacantza frumoasa si bienemeritata tuturor!Noi intram pe 20 in vacantz asa ca mai avem ceva!Si tot pe 20 plecam spre Romania!Calatorii placute tuturor si fara peripetzii!

Cin vad prin ce trec copii vostri si voi ca parintzi(ana si Flower)tare sunt multzumita ca am plecat din tzara macar aici nu te lovesti de asa ceva!

Gata mi-a expirat timpul,ne revedem dupa vacantza!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Sanca, nici o problema, nu e vina ta!
Asa ma gandeam si eu ca e la voi cu premiile, multumesc de raspuns.
Succes la pregatirea de drum a lui Elliot!

Mihaela, cand pleaca Tatiana? Sau sunt in urma cu evenimentul?

mikki2, cum e vremea la voi? Aici a fost cald zilele trecute, am reusit si noi sa avem 2 we cu plaja la mare. Acum e rece, abia 13 grade, desi e soare...

Mara, e bine ca ai lasat deoparte necazurile cu invatatoarea...pana la urma ce raspuns i-ai dat?

Diana a inceput bine prima zi de vacanta, a mers de dimineata la o colega, dupamasa merg toate fetele din clasa la ziua altei colege, sper sa se distreze. Maine vrea sa mearga sa-si cumpere cateva carti pentru vacanta, iar sambata vrea sa mearga cu cateva colege la un parc de distractii de aici, e foarte interesant. Se joaca pe echipe si trebuie sa fie minim 3 intr-o echipa, au multe activitati. E reducere saptamana asta si vor sa profite.
Pe saptamana viittoare nu avem planuri, doar cumparaturi si pregatiri de drum.
Si sarbatoarea de Midsommar-mijlocul verii, solstitiul-din 21 iunie. Mikki2 si la voi se sarbatoreste, nu?

V-am pupat, o zi faina va doresc!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Dana, ce surpriza placuta!!! Drum bun spre Ro si sa ne "revedem" cu bine dupa vacanta! Concediu placut si voua!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Asa ,si-acum da capo ...

Miha ,nici noi nu sofam noaptea ,asta-i si unul dintre motivele pt care oprim in Salonic sau Katerini .Un alt motiv e ca vreau ,dupa cum ti-am scris sa vizitez din nou Meteorele .Imi par extrem de interesante si incarcate de spirit . La Atena am ales ora matinala ,alternativa fiind 40 de grade plus exodul ...Bine ,ca de exod tot n-am scapat .Era si cam greu ...

Interesanta festivitatea si umana ,mai ales directorul .Chiar are dreptate .
Raspunsul pt invatatoare a fost cel pe care si-l dorea .Doar ca la cate presiuni prostesti a facut nu e neaparat necesar sa fie si...adevarat Omul se mai poate razgandi .Nu-i asa ?Eu pot face o alegere in conditiile in care cunosc termenii ,oferta .Cum ei inca nu ne pot spune nimic concret /sau nu vor ...Deci pana la urma a ramas cum am gandit initial ,nu-mi poate forta nimeni mana si chiar nu vad motivele pt care ar face-o .Daca ea,ca reprezentant al scolii , ar fi fost loiala copiilor lucrurile ar fi stat altcum.Doar ca nu vreau sa iau o decizie din care sa aiba TB de suferit doar pt ca ea e ...asa cum e .Mai iau in calcul un aspect :intr-o clasa normala ,desi in clasa la TB nu sunt copii slabi ,(media 9.17 pe clasa la testarile finale in conditiile in care subiectele nu au fost deloc usoare )Cand rasare unul de-asta mai cu mot sau doi sau trei (vezi cazul Alex),incep sa apara rautati duse uneori prea departe .Intr-o clasa trecuta prinr-un examen ca cele sustinute la colegiu copiii sunt mai asemenea ,ca sa zic asa .Stiu bine pt ce s-au dus acolo,cei care au facut-o .Rautati sigur vor fi ,dar sa speram doar ca mai putine ,sau macar ca de alta factura .Frumos se distreaza Diana ,nici TB nu mai pridideste cu facutul programului ...de distractie .Nu-si vede capul de treburi

Agho,distractie placuta la serbare si felicitari mamichii implicate .Eu nu pot spune ca m-am implicat prea tare in preparativele facute de cateva mamici pt banchet ,procurat baloane ,tort ,pizza, sampanie ....cadou doamna ,restul profesoarelor.Am dat doar banii .Asteptam sa le aduca si lor fotograful albumul clasei .Una din pozele facute cu aceasta ocazie a fost si pe tort.

Miha ,cand mai ai timp ,mai baga si tu una alta din atmosfera de colegiu ,nu de alta dar macar sa nu zic cc ca n-am stiut .Cunosc cc ca esti super ocupata cu bagaje si cumparaturi pt engleji ,dar cand te mai degrevezi ,macar

Imi dau saema ,Ana,ca doar pe-acolo am mers si noi ,dupa ce conduci atat pe autostrada e mai greu cand te-ntorcide-aia zisa si al meu sot ca nu-i mai trebe drumuri prin frumoasa noastra patrie ,nu va mai spun ce-am patit pe centura Bucurestiului ,ca ma lovise pe mine o nevoie ,nu mai stiu de ce-mi trebuia
neaparat sa merg

Andra ,poze fac ,cu pusul e mai greu ,si pe-astea de la banchet de la TB cine stie cand m-oi invrednici



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ma bag si io rapid intre 2 meetinguri sa va felicit toti copilasii pentru realizari si sa le urez o vacanta minunata.

Bravo voua Tibi si Alex!

Sa-i urez drum bun lui katy si anei ei!

Drum bun Elliot si spor la cules accente de ardelean!

Bravo Robert si felicitari si pentru lectia mai dura!

Dana, drum bun si vacanta placuta lui Andrei!

Mihaela, spor la bagaje si drum bun!

Bravo si la examenele de engleza, Andrei, Ana, Tatiana. Nu mai retin daca si Mihai a avut, oops...

Alma, miki, mikki, mhldvrc, vacanta placuta si voua! Sper ca n-am uitat pe nimeni, nu cu intentie, desigur.

Mi-a venit si mie omuletzu', cu expresii de genul 'da' ie dara' in el, foarte distrat si incantat, si chiar schimbat un pic. Acum incepe jobul intr-o saptamana, pana atunci e din party in party. Prea mult n-am povestit.
Azi a fost ultima prezentare la scoala Ddlinei, a venit vacanta. Pe 18 mai e pianul si gata. Notele le primim abia pe 20 la scoala, iar la pian pe la jumatea verii.

Incepem sa ne facem planuri de vacanta. Nu-i exclus sa ajungem si noi in romania in vara asta. Pana atunci insa tre' sa-mi termin si io treaba pe-aci.

O vara frumoasa, in caz ca nu mai apuc sa intru!




Am o semnatura noua: 'tu-i reclama ei!
Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

Sanca, m-ai amuzat cu uitatul obiectelor sotului tau…
Esti prea exigenta, aplauda copilul tau, ca stii si tu ca este bun!
Uff! In pana de idei?...Eu nu suport deloc sa fac bagaje si sa mai si trebuiasca completari?!...Ai de lucru.
Uite, ca acum l-a pierdut Elliot pe Matei?...Deci i-a placut la Legoland dac urmeaza sa mai faceti o vizita?...Bravooo!
N-avem planuri exacte de vacanta. De-asta am scris ca poate o plagiez pe Ana68, adica ne hotaram in ultimul moment, dar prin tara. Sanatosi sa fim! Va povestesc la momentul cu pricina. OK?

Mihaela, a fost frumos la serbarea Dianei din ce povestesti. Oricum, merita felicitari pt. ca stie sa faca si acele prajituri! Concediu placut in Ro!
Mihaela, hai ca n-am vazut c-ai deschis capitol si mai scrisesem 2 randuri din fuga. Si Andrei a haladuit azi prin parc cu colegii si colegele, apoi au fost la pizza, ca n-au facut decat o ora cu diriginta lor si i-a anuntat care vor fi premiantii pt. ca sa mearga maine la festivitate.

Ana68, n-am citit bn si-abia azi am vazut ca Alex a mai luat un premiu la geografie. Dar n-am inteles de ce-a primit atalas botanic?! Bravoo inca o data si pt. el! Care va sa zica, vrei casa acum?!...Iti doresc sa ti se implineasca dorinta asat minunata!

Mikki2, esti la 5 minute de mare si mai vrei plecari?!...Super-vacanta! Sigur, conteaza sa mai schimbi peisajul, dar ai destule pe cap. Acum, eu zic sa treci la adolescenti , daca zici ca baiatul tau vrea sa ramana cu fata pe care o iubeste toata viata!

Flower, ce rau imi pare c-ai pierdut bunatate de cearceaf! Si ce scria in el?
Bine ca ne-ai zis de Cora ca poate n-o ratam de data asta! Ii tinem pumnii. Nu am vizionat constant emisiunea, doar din cand in cand cate ceva. Insa sapt. trecuta chiar mi-a placut sa ma uit,au fost copiii cu muzica populara etc. Impresionante povesti, impresionanti copii!
Am citit despre cum au decurs lucrurile la voi, cu duamna, cu noul "duomn" sau "domn"?! . Asta e! E greu sa se consoleze, dar ce sa le faci? Viata merge inainte!
La noi, n-a fost in niciun an povestea cu coronitza.
Apropo, de admirat. Ghiciti cine mi-a facut un compliment referitor la andrei? Mama colegei de banca a Anei. Ea nu-l stia pe fi-miu si azi l-am rugat sa m-ajute si-a venit cu mine. Stand amandoua in banca mi-a zis ca i l-a aratat si fetei ei, ca ce frate frumosss are Ana!!! Eu m-am amuzat, i-am multumit si i-am spus ca el nu stie cat e de frumos,habar n-are si ca fetelor de la el din cls. le plac alti baieti.

Andra, foarrrrte rau imi pare ca “babuina” va incurca planurile! Dar bn ca sunteti optimisti si cautati solutii. Va tin pumnii! Ei, si-ti multumesc ca ma apreciezi pt. implicare, insa crede-ma ca eu am facut doar aceasta parte. In schimb, au fost alte mamici care s-au ocupat de tort de ex.. O alta a adus un text frumos pe care l-am pus in album, plus ca le-a dat niste glumitze copiilor pe care sa le interpreteze si-a fost ff haios. Alta mamica a adus cate 2 versuri pt. fiecare copil, ca totul sa fie frumos, dar rapid, sa nu plictiseasca.
Andra, imi pare rau pt. Robert, pacat! Asa a patit copilul unei cunsotinte in cls. a V-a, il parau mereu unele fete (gen cele de la Ana 68 –Alex) si dincauza c-a luat 9 la purtare, n-a mai luat premiu, desi avea medie de premiu.
Apreciez faptul ca intre 2 inghituri ale Mariei, ne mai povestesti si noua ce vi se mai intampla.

Dana, vacanta placuta si drum bun! Cam repede iti expira timpul! Dupa ce ca intri asa de rar?!...

mQQm, multumim pt. felicitari! Mult succes Dedelinei pe 18 iunie (asa cred c-ai vrut sa scrii)! Felcitari si lui Dedi! Ma bucur ca s-a intors baiatul cel mare si ca are noi expresii. O vacanta minunata si voua!

Si sa va povestesc cum a fost!
D-na invatoare a facut o prezentare cu ajutorul retroproiectorului. Pe fondul melodiei lui Mihai Constantinescu – “O lume minunata” se derulau imagini din cei 4 ani de scoala, de la serbari, din ora de sport, de la alte evenimente, de la orele in care au pus in practica experimentele stiintifice…Ce sa spun? A fost o minunatie! Erau poze pe care nu le vazusem niciodata. Erau atat de implicat copiii in ceea ce faceau c-am ramas muta.
Apoi, cativa copii au pus CD-urile cu micile lor prezentari despre Bucuresti.
Dar in incheiere, cu totii am ramas uimiti, cand cativa copii au prezentat pe rand (tot cu ajut. retroproiectorului) surpriza pt. d-na invatatoare, poze, versuri etc.) Scurt si frumos! Apoi, d-na inv. A tinut sa transmita un measaj pt. toti, copii si parinti, era ff emotionata si a citit mesajul, care a fost mai lung, bine scris, cu metafore etc.
Apoi a ramas d-na a ramas uimita in momentul in care copiii s-au aliniat si-au inceput sa spuna versurile din poezia de “Ramas bun”. Au urmat glumitzele. Toti ne-am amuzat. D-na era fff placut surprinsa. Apoi erau toti laolalta si le-a impartit rapid diplomele, fara prea multe fasoane. Si cand credea ca gata, a terminat, hop si din partea copiilor diploma pt. d-na si albumul.
A venit si tortul cu artificii, prajiturele si sucuri, astfel incat incheierea de an scolar a fost cu adevarat o sarbatoare incarcata de emotii.

Am facut si eu poze, sunt ff frumoase. Cam asta a fost totul. Mai vorbim la toamna despre scoala.
In alta ordine de idei,
Reuseste si Andrei
Un Premiu III!!!
(Cu media 9.50. Anul trecut a luat mentiune cu media 9.60.)

Va pe toate, fara exceptie, inclusiv pe mhldvrc Drum bun, Tatianei!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

pai cum adica Agho???sunt foarte frumoase si noua nu ne arati!!!

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:


Am intrat sa va salut, plec la scoala, astazi e festivitatea de premiere.
BRAVO!!! tuturor pentru rezultatetele deosebite.

Mihaela(25.04.1962) Tatiana(20.09.1991) Mihai(1.08.1995)
FOTO

mhldvrcBrasov

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare dragelor...

Vad ca toate va pregatiti de vacanta...of,ce bine...abia astept si eu...

Mara,eu inca nu am experimentat soselele Europei...cine stie cand voi face asta vreodata?!Asa ca ce stiu eu de exterior este doar din poze si povesti...Pai ii doresc lui Tibi o vacanta superlativa...cu distractie cat cuprinde,mai ales ca acum a scapat de stres si examene...si voua la fel.
Agho,multumesc...nici eu nu am inteles de ce atlas botanic la concurs de geogra...dar nu ma mai mir de nimic...toate-s cu susul in jos...Casa imi doresc foarte mult pentru ca eu in Cta la casa am locuit...stiu ce inseamna sa mananci rosia ingrijita de tine,stiu cum e sa rupi 2-3 fire de patrunjel si sa le toci rapid pentru ciorbita,cum e sa injuri smulgand morcovii din pamantul uscat,cum e sa te cocoti in visin sa le culegi pentru compoturi si dulceata....uuuuffff...duc dorul la toate astea...si la multe altele:rufe uscate la soare in aer liber,iarba verde,gratarele cand vrea muschii tai...si nimeni sa nu-ti bata in teava ca dai cu aspiratorul sau ca masina de spalat face zgomot mare cand stoarce rufele....si tot asa...
M,sa ne spui cum a fost la festivitate...
Mqqm,vacanta minunata si tie...
Miha...e un lucru bun ca macar prajiile alea le face Diana...Cum s-a distrat Silvia la educatoare acasa?Vad ca se practica acolo profii si invatatorii sa cheme elevii acasa...ce fain!Se leaga o relatie mai stransa...Pai sa aveti drum bun spre Romania si sa ajungeti cu bine!

Va pup pe toate si sa aveti un week end excelent.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Bunå dragelor
Miha, si aici a fost cald såpt trecutå dar acum nu e asa frumos...bate vintul,e putinå ploaie,ufff, sper så nu fie asa toatå vara.Ce noroc, s a terminat scoala la voi, aici abia pe 30 iunie se incheie anul scolar.

Agho, da , ai dreptate, dar dacå vremea e uritå nu prea conteazå cå marea e aproape...

Eu am innebunit la båtrinete.Am inceput så merg la fitness cå de, så nu zicå exul cå må ofilesc fårå el.Azi incep, så våd ce si cum si så må hotåråsc dacå voi continua.

Am si eu douå fotografii cu puii mei , nu prea stiu ce si cum , dar nu le pot adåuga la semnåturå.Numai cind apås pe aparatul de fotografiat de sub numele meu de profil le pot vedea, nu stiu cum så fac.Am vrut så vå aråt puii mei

Acum fug la fitness, mai revin dacå mi mai råmine ceva putere

La toate multi

Mergi la inceput