salutare de la clinica din ucraina

salutare de la clinica din ucraina | Autor: isi

Link direct la acest mesaj

suntem de 3 zile la clinica ne-am cazat aici santem singurii romani pe seria asta drumul a fost obositor dar conditiile de cazare sint foarte bune si banii sant destui tratamentul este ok toti sant profi masaj face 1ora timp in care vine un doctor de o stoarce ca pe un prosop citeva secunde se pare ca asta este cheia succesului lor la fizioterapie se face un fel de bobat mai evoluat adaptabil la fiecare copil o tipa de 20 ani cred ca baga in buzunar profi de kineto din romania ei fac specializare timp de 7 ani am filmat sedintele sant interesante ISI areusit sa se destinda la picioare [a avut tetrapareza la 1an acum avemdiplegie la 2.2ani ]in rest prea putin de spus o sa va tin la curent total dezinteresat noi am facut si bobat la 1mai si vojta la sibiu asa ca pot face diferente va doresc la toti bafta

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emidani spune:

Buna Isi,
Ne bucuram mult pt voi, ca ati ajuns cu bine acolo si ca a inceput tratamentul.
Vrem sa mergem si noi cu Emi (4 ani), vara asta, si ne-ar prinde bine sa ne tineti la curent si pe noi.
Noi am vrea sa venim cu masina, voi cum ati ajuns?
E nevoie de viza?
Noi am fost acum 2 sapt la Chisinau si i-am facut operatia de miofibrotomie subcutanata, la clinica Gynesource. Acum stam un pic, in sensul ca facem pauza de gimnastica, pana la 1 iulie. Abia asteptam sa vedem um e dupa.
Va dorim mult succes acolo si multa sanatate!
Emi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isi spune:

nu trebuie viza am ajuns cu masina tratamentul e ok sunt profesionisti noi mai venim in august ,cazare este in clinica dar daca ti se pare scump este si la case in apropiere la 100-250mde clinica sa nu-ti iei la apartament ca e departe de clinica bafta pa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Si noi venim pe 2 iulie in Ucraina si vreau sa te intreb cate ore faci pana acolo cu masina.Cand ar trebui sa plecam din Bucuresti ca sa ajungem acolo pe 2 iulie dimineata?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isi spune:

depinde pe unde mergi noi am mers pri ungaria baga traseul pe internet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli05 spune:

Isi,nu ne mai spui nimic nou din Ucraina.Cum evolueaza tratamentul?Nu ne pui un filmulet?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emidani spune:

Buna Isi,
Am primit si noi acum raspuns din Ucraina, trebuie sa ne alegm doar perioada, dar am vrea sa stam in alta parte decat in clinica, n u suntem hotarati inca.
Sa ne mai spui cum mai e acolo, cum evolueaza tratamentul.
Ziceai ca te duci iar in august?
Cand, in ce perioada?
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emidani spune:

Buna din nou,
Vroiam sa te mai intreb, de unde intri pe net, ai in camera sau e ceva amenajat special pt pacienti?
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

Salutari din Ucraina !

pentru "emidani" - avand in vedere faptul ca ati facut operatia de miofibrotomie subcutanata (metoda prof.Ulzibat) cred ca ar trebui sa te programezi in Ucraina nu mai devreme de luna septembrie, asa ne-au recomandat si noua cand am facut operatia.
Inca ceva , cand veniti la recuperare sa le spui neaparat doctorilor de la clinica despre faptul ca ati facut operatia.

Internetul in clinica este contracost in camera, dar trebuie sa ai calculatorul tau. Conectarea se face la cerere la receptie. Tot la receptie puteti sa cereti sa va aduca in camera scaun cu masa pt copil, covoras pt joaca, patut pt copil.

!!!!
Am aflat ca incepand cu 1 iulie se scumpeste tratamentul cu 105 euro, adica un curs de tratament va costa 1986 eur pentru pacientii de pana in 18 ani si 2413 eur penru pacientii ce depasesc varsta de 18 ani.
Pentru cei care au primit confirmarea si factura cu pretul vechi se va mentine pretul vechi.



Ada






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oceanica spune:

Am gasit pe net o harta si cred ca ii poate ajuta f mult pe cei care vor sa mearga la Truscavets cu masina sa-si stabileasca traseul

accesati aici http://www.mapy.cz/#x=155066368@y=133902336@z=8@mm=ZP@ax=137818016@ay=134815744@at=@ad=


Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heer spune:

ISI,
in sfarsit,cat costa tratamentul si cazarea in clinica ?Un copil 2 an si insotitor, un adult.Spuneai ca se poate gasi cazare la case in apropiere,cum se poate aranja?rezervari? sunt disponibili tot timpul?merci mult!

Mergi la inceput