Vacanta in Italia

Vacanta in Italia | Autor: carmenp

Link direct la acest mesaj

vreau sa merg cu copiii la mare, undeva prin nord si ma intereseaza recomandarile voastre daca ati fost si stiti
pentru cine este interesat, anul trecut am mers in torres san giovanni - lecce - puglia si a fost super, motiv pentru care am decis sa repet experienta dar ceva mai aproape.
ps. in cazul in care este subiect deschis pe aceasta tema rog moderatorii sa`l inchida

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Nu am mai fost, insa vom merge peste 2 saptamani intr-o statiune langa San Remo, Diano Marina se cheama. Am inteles ca e recomandata familiilor cu copii - plaja cu nisip si intrare lina in mare. Daca nu te grabesti, iti povestesc cand ne intoarcem.

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Noi am locuit 3 ani in Italia, in Gaeta.Era un orasel resort, superb, tipic mediteranean.Daca vreti mare superba si plaje cu nisip fin cat vedeti cu ochii asta e locul ideal.Langa e Sperlonga si drumul spre acest oras e de vis, zici ca esti in nordul Californiei.
Zona asta e toata frumoasa, e intre Roma si Napoli, deci nu in nord, dar puteti da un search pe net ca merita.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
Croatia-The Mediterranean as it once was

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

astept impresii, lora, distractie placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Carmenp, am revenit de pe riviera italiana, daca te mai intereseaza impresii despre Diano Marina - Imperia sa-mi spui.

Lora, mami de Iustina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tdi spune:

Noi mergem des pe litoralul nord-estic (statiunile de deasupra Veneziei), marea e lina si calduta, nisip fin, locuri de plimbat si de joaca pentru copii, curatenie, civilizatie...
...daca vrei cauta pe net sa-ti faci o idee: Bibione, Caorle (oras vechi ff frumos), Lido di Jesolo (langa Venezia), Lignano Sabbiadoro (aici e si o Zoo superba si un aquaparc).
Pot sa-ti spun ca e greu de gasit cazare in perioada asta, (rezervarile se fac de obicei in primavara) dar daca vreti sa veniti in septembrie de exemplu gasiti oferte bune si vremea e super!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

Buna!
daca puteti sa-mi spuneti ceva despre Rimini. Saptamana viitoare merg acolo si mi-ar prinde bine ceva pareri.
Stiti ceva despre un outlet in zona Romei?

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

carmen, noi anul trecut am fost in n-v, pe langa genova, san remo etc. se chema laiguelglia. noi ne-am simtit minunat ca-i linistit, nu aglomerat, uite pe aici detalii:
http://www.bargaintraveleurope.com/Italy_Liguria_Hotel_Splendid_del_Mare.htm


philip&andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

RIMINI-face parte din riviera adriatica lunga 30km,aproape gasesti RICCIONE ,CATOLICA,SAN MARINO,GABICE MARE,PESARO,FANO...
Nu lipsesc distractia ,magazinele de lux si nu numai,o multime de restaurante de tot felul,pt.toate gusturile,hotelurile,parcurile de distractie nautice pt.copii.
La nivel istoric nu te astepta sa gasesti mare lucru,numai daca mergi la URBINO si SAN MARINO.Daca mergi spre Roma poti merge si-n zona de munte (unde locuiesc eu)nu departe de mare.Plaja e de nisip.
E zona unde este f. multa distractie,unde se doarme putin si-ti trebuie multa energie .



http://community.webshots.com/user/2703POZE[url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanalu spune:

Multumesc Marumiha de informatii, imi place ce-mi spui. Energie cred ca mai gasim asa ca vacanta poate sa inceapa.

Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marumiha spune:

Cu multa placere Oana, si vacanta placuta!Poate ne povestesti la ėntoarcere cum te-ai distrat si daca ti-a placut.






Poze

Mergi la inceput