Fetele din America (112)

Fetele din America (112) | Autor: Oana_B

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109, 110, 111

Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
lai - Bay Area (www.reclama mascata//avertizare/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=lai" target="_blank">web)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Mississippi
super-lia - Biloxi (web)

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
cataghe - Irving
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ploua,ploua si iar ploua ,de 2 saptamani iara ploua.
am fost azi la mall sa-mi caut ceva frumos ,deosebit ,rezonabil la pret pt o nunta in Romania- tragedie- ori eu sunt depasita de trendul actual ,ori astia sunt dusi cu pluta.nimic frate ,dar nimic.aveti ceva sugestii?
miere- chiar vroiam sa te intreb, cum iti mai e cu sarcina.
sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Lasa, Pumba, ca si eu de vreo doua luni imi caut niste sandale sport si nu gasesc nimic pe gustul meu.
Azi imi comandai un cutit. Asa arata: http://www.cutleryandmore.com/details.asp?SKU=13381
Cand am fost la cabana o prietena de-a mea avea cutitul asta si m-a surprins cat de bine taia. Ce m-a mai incantat a fost culoarea si faptul ca are teaca . Vi-l recomand cu caldura.
Comandai doua: unul pentru mine si unul pentru tata.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

ciuf- mai bine comand si eu vreo doua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miau-miau spune:

chiar nimeni nu joaca wow?
mie imi plac hainele de la Spiegel, dar am incercat o singura data sa comand ceva, care dupa 2 luni nu mi-a venit si m-am chinuit inca vreo 2 luni sa scot refund de la ei. dar hainele din catalog arata bine, mai european.
in rest, modelele de la femei sint prea nesarate, in cele de la juniori nu mai incap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

si daca tot ploua ,sa mai spun vreo doua.
si eu m-am apucat de sport ,adica mers pe jos cu carutu sau treadmillu,nimic spectaculos ,mai folosesc si creme good-bye cellulite si se cunoaste efectul.
eu nu vreau sa slabesc ,cat sa fiu in forma, sa numai atarne carnea pe mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Eu inteleg foarte bine ce scrie in cartea de care spune Andrada, ca si Hilde - nu maninc nici macar carne pe gratar de carbuni (desi ador gustul). Deci maninc sanatos, dar prea mult! Recunosc, na!
Ba merg si la gym de peste juma' de an, pot sa raportez ca intre timp am mai pus citiva lbs. Nu stiu ce s-a intimplat, anul trecut am pus multe kg in timp scurt. N-am mai reusit sa le dau jos.
Asa ca Ciuf, mai zic o data - afla de sucurile alea, ca eu trebuie sa le iau in mai multe rinduri.
Daca imi mai sare in cale bebe ala cu fundul rosu, i-l fac si mai si!

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Miere, are dreptate Ciuf. La urgenta nu "te repara", dar vei afla daca totul e in ordine. Eu zic s-o lasi mai moale, ai nevoie de un repaus serios. Programeaza-te neaparat la medicul tau.

Honey, te inteleg cu vintul. Cred ca si pe la noi or fi cazut ceva garduri si s-or fi rupt ceva ramuri de copaci. Bate de nebun de citeva zile, florile mele sint la pamint. Azi parca e si mai si. Nu prea l-am bagat in seama, ca am fost la piscina, dar acum chiar ma deranjeaza.

Anamaria n-am vazut desuurile, bata-l vina de computer. Cu niste ani in urma am avut si eu noroc sa aflu de un sample sale super fantastic de lenjerie si am plecat de acolo cu doua sacose mari-mari. Dar era din ala secret si de atunci n-am mai aflat de el. Bravo ca te tii de treaba cu alergatul. Zic si eu sa schimbi incaltarile, am avut si eu unele care ma chinuiau asa de am crezut ca am eu defect. Sa stii ca e un high school pe la 110 cu 66 (St., Rd.?!) in Forest Hills - am uitat numele scolii, dar au un teren fantastic pe care poti alerga. Pe vremuri se putea, nu stiu daca mai e valabil. Eu sint geloasa pe persoanele care au energie dimineata, eu am nevoie de trei cafele sa-mi revin - nu de alergat! Eu am energie la sfirsitul zilei, sint pe dos!

Miau, eu nu ma joc pe computer. Vazusem si eu cataloage Spiegel si mi-au placut, dar s-a intimplat sa intru la ei in magazin si n-am mai fost asa incintata.

Pumba, ai hotarit sa cumperi cutite in loc de haine pentru nunta?


The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

quote:
Originally posted by ciuf

Lasa, Pumba, ca si eu de vreo doua luni imi caut niste sandale sport si nu gasesc nimic pe gustul meu.
Azi imi comandai un cutit. Asa arata: http://www.cutleryandmore.com/details.asp?SKU=13381
Cand am fost la cabana o prietena de-a mea avea cutitul asta si m-a surprins cat de bine taia. Ce m-a mai incantat a fost culoarea si faptul ca are teaca . Vi-l recomand cu caldura.
Comandai doua: unul pentru mine si unul pentru tata.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea





Ciuf, mai bine comanda cutitele astea http://usa.jahenckels.com/index.php?subcategory=7

Noi avem tot setul dar pe care l-am cumparat pe rand, cate un cutit la fiecare salar si avans.Sunt cele mai bune si o sa dureze o viata intreaga.Le avem de 5 ani si nu sunt ciobite deloc si nici nu s-au tesit la lama.Noi o sa le lasam mostenire lui Aidan :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
Croatia-The Mediterranean as it once was

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Am fost. Am asteptat in total 12 ore!!!! Am ajuns acolo la 4 pm si am plecat la 3.30 am. Imi trecuse si sangerare si tot, ba la un moment dat am izbucnit si in plans si m-am certat cu medicii de acolo, e inadmisibil, oricum saracii nu aveau nici o vina, da macar mi-am descarcat nervii. Mi-au facut eco, bebe e bine, are 9 sapt, sangerarea nu se stie de unde a fost, dar au luat legatura cu OB Gyn meu prin telefon si mi-au prescris progesteron in continuare (deja luam) dar in cantitate mai mare (eu redusesem de la mine putere doza de la 4 la 1 si probabil de aia). Mi-au facut mai multe analize de sange si o sa le transmita la medicul unde merg eu marti. Per ansamblu e bine, m-au trecut la high risk pregnancy si probabil o sa am parte de mai multa atentie in sarcina.

“Vietile noastre se incheie in ziua cand ramanem tacuti in privinta lucrurilor care conteaza.”
Martin Luther King Jr.
www.eklipsse.net/gallery/main.php" target="_blank">Fine Art Photography
www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album


My baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Miereamara, ma bucur ca e bebe bine. CE chestie ca ti-au dat progesteron! Eu nu am vazut asa ceva si tot high risk pregnancy am avut.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput