ceaiul antiadipos chinezesc

ceaiul antiadipos chinezesc | Autor: clodya

Link direct la acest mesaj

Buna fetele
M-am hotarat sa incerc acest ceai pt ca vreau sa slabesc 3,4 kg pe care le-am pus dupa ce m-am lasat de fumat.(am citit cartea recomandata de Almo). Am deja o luna de cand m-am lasat si m-am ingrasat 3 Kg.
Intrebarea mea este daca stiti ce efecte negative are acest ceai. Nu ma refer le eventuala diaree, ma intreb daca nu cumva provoaca dependenta (eu si asa am probleme cu constipatia si abia am reusit sa reglez cat de cat tranzitul, si asta mi-ar lipsi sa mai devin si dependenta de ceai).
vreau neaparat sa slabesc 4 kg, eu inainte nu aveam probleme cu greutatea, mancam normal, daca ma ingrasam 1,2 kg, daca nu mancam seara 3 zile, slabeam. Nu stiu daca sa folosesc acest ceai, imi e sa nu ma dereglez... va rog, ziceti-mi si mie cele car l-ati folosit, ce urmari a avut? Ati slabit de la el?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Mie mi-a dat niste crampe ingrozitoare, de trebuia sa stau chircita in pat ... plus deranj non stop. Si oricum ceaiurile sunt o gogorita pentru ca iti elimina apa din organism, iar in timp, la cei care beau frecvent dau probleme la intestine.
Mai bine incearca detoxifiantul pe baza de fructe de soc (are gust naspa, dar e mai bun decat ceaiul ala ), si ceai de soc. Daca respecti cat de cat ce scrie in prospect la detoxifiant ai sanse sa scapi de 3,4, kg. Iar despre ceaiul de soc - te face sa transpiri (da' nu asa ... lac de sudoare). Acum depinde daca stai acasa sau mergi la serviciu. Iar seara poti bea un ceai verde, pentru tranzit.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

http://www.shutterfly.com/view/pictures.jsp
http://community.webshots.com/user/ellinia_c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Nu stiu ce mai contine acel ceai chinezesc dar mi-a afectat stomacul :(, docorul spune de ...colon.... Oricum, tot la elixirul de fructe de soc am ajuns si eu si ma simt bine acum.
Si mare grija cu ceaiul acela, da rezultate dar are si efecte adverse
Multa sanatate!

Fericirea e ceva ce nu se atinge niciodata... dar pentru cautarea ei merita sa alergi toata viata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne16 spune:

Am incercat sa slabesc si cu ceaiul verde chinezesc( am dat intr-o anemie de toata "frumusetea"- a trebuit sa iau minerale si vitamine dupa) si cu elixirul din frunze de soc( mi-am dereglat menstruatia, cat am luat acest produs aveam sangerari zilnice).

Sa v-a povestesc ce am patit eu cand m-am lasat de fumat si nu numai.
Nu am fumat 2 ani si dintr-o prostie m-am apucat iar( de un revelion, am spus : numai una ... si asa m-am apucat iar).
Obsesia mea cu slabitul s-a intamplat dupa varsta de 30 ani, cand am nascut al doilea copil. Am ramas cu 74kg din 59/60kg cat aveam inainte.
Am cumparat si am folosit orice a aparut in Romania pentru slabit. Tot, inclusiv masaje anticelulitice, parafango, etc. De fiecare data slabeam, dar puneam dublu la loc si asa am ajuns la 87kg. Eram disperata, pana anul trecut cand am inceput sa studiez mai aprofunzime. Ajunsesem la concluzia ca imi fac lipo sau imi tai din stomac(ultima moda in materie de slabit).
Sfatul meu este: regim alimentar.
Regula nr.1: nu mananci nimic dupa 18.
Fara sucuri, multa apa plata sau sucuri naturale facute de tine in casa.
Paine numai 2 felii si acelea din paine neagra, dimineata la micul dejun.
Mananci cat mai mult dimineata si consistent.
La pranz (la mine este la 16-17)mananc o ciorba(macar o data pe saptamana) sau friptura la gratar sau la cuptor cu salata sau legume.
NU MANCA NIMIC PRAJIT.Daca tie pofta de cartofi prajiti inceara sa manaci o data la doua saptamani.Dulciuri o data pe saptamana si atunci o portie mica.

DECI MANCATI DE TOATE, DAR IN CANTITATI CAT MAI MICI.Nu este greu trebuie putina vointa.
Eu in acest fel am dat jos 17 kg intr-un an(am pus 5 kg din neglijenta in concediu, dar am inceput sa le dau jos iar).
Iti trebuie putina vointa mai ales ca nu ai mult de dat jus, doar 4kg. Le poti da jos maxim intr-o luna.

Ascultati-ma nu vorbesc prostii. Am cheltuit o gramada de bani pe aceste produse de slabit care mi-au dat dereglari serioase(am si hipotiroidie). Daca eu cu hipo am slabit cu putina atentie, puteti si voi.Am schimbat si prefixul l-am pus pe 4 in fata, metabolismul meu este mai lenes.

Daca vrei sa iei ceva totusi si sa nu-ti faca rau este: spirulina.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Pe mine dupa ceva timp de ceai chinezesc a inceput sa ma doara ficatul.
Nu-l recomand

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

KG MELE

INTREBARI SI RASPUNSURI MONTIGNAC

Mergi la inceput