RH NEGATIV A DOUA SARCINA

RH NEGATIV A DOUA SARCINA | Autor: geta2379

Link direct la acest mesaj

AM RH NEGATIV,GRUPA B III,SOTUL A2 POZITIV,AM NASCUT ACUM 5 ANI SI A FOST PUTIN CU ICTER COPILUL,DAR IN REST SANATOS TUN.NU MI S-A FACUT ACEL VACCIN DUPA NASTERE ,DESI BEBE A FOST POZITIV.aCUM SUNT INSARCINATA IN 2 SAPTAMANI,VREAU SA PASTREZ COPILUL.vA IMPLOR AJUTATI-MA CU UN SFAT PROFESIONIST,CE PASI TREBUIE SA URMEZ SA AM O SARCINA SANATOASA.VA MULTUMESC DIN SUFLET.AM 29 DE ANI(POATE E IMPORTANT)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Daca ai timp, poti citi cele 4 capitole de aici. Eu sunt la a doua sarcina si nu am facut vaccinul dupa prima nastere desi ar fi trebuit pentru ca fetita mea are Rh+. Pana acum nu mi-au aparut anticorpi si sper sa nu-mi apara.
In primul rand trebuie sa-ti faci regulat dozarile de anticorpi. Avand in vedere ca ai facut vaccinul, probabilitatea sa apara anticorpi este foarte mica. Varsta ta nu are importanta.
Sarcina usoara, un bb sanatos si cuminte!

Pozele noastre si www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Filmulete Ana nazdravana

Poze BB2 16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Intai de toate, citeste regulamentul formului, care spune pe undeva ca majusculele echivaleaza strigaturilor.

Apoi, sfaturi profesioniste nu-ti pot da decit medicii, noi ne dam cu parerea din cunostintele si experienta noastra.

Vaccinul nu se face din oficiu pe nicaieri. E scump si spitalele nu il pun la dispozitie. Mai ales daca ati aflat in timp util (72 de ore) ca bb are rh-ul pozitiv, trebuia sa va interesati sa-l cumparati si sa-l faci.

Pasii de urmat sunt simpli - bucura-te de sarcina, nu-ti face griji, si fa dozarea de anticorpi la 16 si la 28 de sapt. Cel mai bine o sa te sfatuiasca doctorul. Daca la 16 sapt rezulta ca ai anticorpi, probabil doctorul o sa-ti recomande sa faci analiza lunar, pt a urmari evolutia titrului.

Sarcina usoara si bucura-te!


Toate lucrurile se intampla cu un scop | www.flickr.com/photos/9380750@N02" target="_blank">Alé |

Mergi la inceput