Regasiri (17)

Regasiri (17) | Autor: desiree

Link direct la acest mesaj



(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15) (16)





Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:





bine ati venit, netomanelor! ttv]


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

dbunny, david asa fost de mic cu somnul..a avut o perioada super scurta cand la 9 adormea si pana dim nu se trezea..dar putin a tinut..dar aici nu m-am referit doar la nesomnul lui..poate ca eu vreau sa le fac pe toate, sa fie si bine facute, si multe odata , si singura si tot asa...dar asa cum ai zis, oboseala si fizica si psihica si-a cam pus amprenta

si odata trimis acest raspuns as vrea sa inchid subiectul asta..multumesc


care poze, care poze???

dolores si David Cristian -22.11.2006-


Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

desiree, ti-am raspuns la cap trecut, dar am uitat sa mai specific un lucru destul de important..toate sunt si in functie de situatia fiecareia de acasa....de pe strada, din viata de zi cu zi...
noapte buna tuturor
si asa cum scrie mai jos, in momentul asta niciun vant nu-mi este favorabil, ba mai mult de atat am senzatia ca vin valurile uriashe pe mine sa ma doboare pt ceea ce fac, gandesc..te pup

dolores si David Cristian -22.11.2006-


Daca nu stii in ce port vrei sa ajungi, nici un vant nu este favorabil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by desiree





bine ati venit, netomanelor! ttv]


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic





Na acu chiar ca ma bag in pat...dupa nominarea cantaretilor(si-asa si-asa ma trezeste Dani peste 20 de minute, faceti pariu?)

Dolores....tu gravida...la o piscina...cu butika mare deja...costum de baie intreg...albastru mi se pare...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

mai raportez o trezire in timp ce faceam capitol..eu zic mai bine sa nu ma mai culc deloc daca tot se scoala din sfert in sfert

dolores, si eu te pup si iti doresc multa putere sa treci peste!(si sper ca nu te-am suparat cu parerile mele..ca deh...daca ai scris...asta a fost modul meu de a te incuraja sa faci niste schimbari ca sa nu mai ai povara vinovatiei..si nu de a te judeca)

va doresc o noapte frumoasa tuturor ( ca a mea vad ca e compromisa...cat a mai ramas din ea!)


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Trezirea!!!!
V-a mancat in poponeatza sa stati noaptea pe forumuri ai??

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

dbunny ,incep cu HM, merci ii luasem mai demult pantaloni de acolo 3 perechi 3 sferturi galben albastru si alb (mai mult de.o data nu se pot purta datorita culorilor :)) 2 perechi la 10 euro si una la 7.50 parca, oricum ma duc in HM cel putin o data pe saptamana :)))
apoi cum ai descris tu primele luni ale lui dani cu plansul, cazul meu identic ! eu chiar ajunsesem sa.mi trag palme si faza chiar m.a depasit acum imi dau seama ca daca as avea acum bb2 nimic nu as face ca inainte
si inca o chestie cu care sunt perfect de acord, cum spui tu daca mama e happy e bine pentru copil , pai si pe mine ma judeca multi ca tot ce.mi pasa e sa nu ma ingras sau sa colind magazinele, pai in caz contrat nu ai idee ce depresiioarte ma pasc pe mine, pentru mine e un lucru foarte grav care ma deprima enorm de asta constituie o problema cand zic ca vreau sa raman gravida si mi.e frica sa nu ma ingras sau cand am alaptat laptele era vai mama lui ca eu mancam 2 iaurturi pe zi
si eu imi pierd firea si tip si i.am dat la fund si simt nevoia s.o spun probabil , ma rog fiecare cu ale lui, de judecata eu nu judec pe nimeni, ca dupa ce judec mie mi se cam intampla sa fiu pusa in cazul respectiv, asa ca nu ma bag :)


ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

azi noapte am calcat asa pana pe la 1 noaptea asa ca n.am putut sa ma scol din pat cand m.a trezit Leo la 5 sa.i fac biberon lui ivan da tot m.am sculat pe la vreo 8 inaintea lui si am apucat sa.i dau laptele inainte sa se scoale de tot, da pe urma n,.a mai vrut sa doarma si cum in fiecare zi ne trezim pe la 9 si ceva ma declar obosita :))

am si eu un fix, mor cand vad in magazine copii care stau cuminti in carut, ivan nu vrea sa mai stea si pace, sta din parcare pana la intrarea in centru comercial apoi gata vrea numai jos , acm stati sa ma explic, nu vreau sa stea copilu in carut 4 ore cat stau eu si casc gura la haine, dar sta tasu cu el cate o ora si mai bine la loc de joacva sau merge unde vrea el prin magazine, ba cateodata ivan se pune in vitrine si ca si cum n.ar fi deajuns il pune pe tasu sa stea langa el in vitrina, apoi cand il punem in carut tot nu vrea, si vad o groaza de copii care stau cuminti in carucior



ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

pupici !! am achizitionat azi o per de sandalute de la hokide ptr P . era tare mandru de ele ca nu l-am mai putut descalta, mi-am adus aminte ca asa eram si eu ;)

o zi frumoasa va doresc
D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

ne treziram de mult dar am avut program de dimineata..am facut curat la jucarii..eu sterg praful de pe rafturi si el pune jucariile in cos, dupa ce le-a sters si el de praf cu o carpa curata..e demential cu cata abnegatie le sterge....dar i-a trecut repede...asa ca a trebuit sa ma grabesc un pic cu asezatul jucariilor inapoi pe rafturi..ca mi-a luat canapeaua la demontat, a scos toate pernele aferente si se plimba pe schela de lemn...asa ca a fost nebunie

eu il implic pe octavian in mai toate activitatile casnice pe care le fac cand sunt doar eu cu el..am 2 mopuri, 2 maturi, 2 carpe de praf, 2 PRONTO ..cand ii fac papica ii dau un castron cu fructe intregi jos sau ii pun firimituri de paine acolo si o lingura de lemn si mesteca prin ele...cand calc, se tine de ceafa mea si face shi-shi-shi bruummm!.a.dica arde si frige fierul...gasim ceva interesant de facut..cu spalatul vaselor e mai greu ca nu am reusit sa-l conving sa ma lase...seara cand vine tati fac ce a mai ramas..in viteza!

m-a zapacit cate cirese mananca baiatul asta..aproape jumatate de kg de ieri de la pranz...le scot samburii, le rup in doua si i le las la indemana intr-un castronel..baga cu doua maini..ii plac tare..legume si carne nu mananca...deci e clar, are o lipsa acuta de cirese in organism!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput