Fosa

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Esti draguta, Kari, dar nu cred sa ajung in Elvetia in aceasta viata...La noi unde se gasesc, chiar nu stie nimeni?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

Olympia noi luam bioactivator de la o firma din Bucuresti prin inermediul unei d-ne (daca iti activezi PM iti scriu nr de telefon si numele).
Fosa noi am cumparat-o de la Sami Plastic Suceava si o folosim de 9 luni, e cu vidanjare la 24 luni.

aime

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olympia spune:

Merci mult, Aimee! Am activat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Sunt si eu interesata de subiect, in vreo doua-trei luni e gata casa, dar canalizare ioc (sa ne traiasca primarul de la sectorul 5!). Eu vreau o fosa-ministatie de epurare, dar curtea este foarte mica, doar 200 mp teren liber. Credeti ca pot folosi o astfel de fosa - in conditiile in care o sa tot ud acest teren, nu se va ajunge la saturare?

Avem si alta problema cu fosa unui vecin, care inca nu s-a mutat - si-a facut fosa din beton, dar fara fund betonat, asadar cu scurgere directa in pamant. Sunt revoltata si nu stiu cum l-as putea convinge sa-si faca una clasica sau sa-si cumpere una, am tot incercat, dar sustine ca foarte multi au astfel de fose, asa ca de ce m-ar deranja a lui. Fiind la doar 3 ml de casa mea, credeti ca mi-ar putea afecta fundatia?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Aime , te rog sa-mi spui daca aduc ei din Suceava fosa si o instaleaza.
Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu sfaturi in achizitionarea unei fose bune.

Mergi la inceput