Cum scap de funici!

Cum scap de funici! | Autor: carla2005

Link direct la acest mesaj

M-au invadat furnicile! stau la etajul 4 dar asta nu e un impediment pentru ele! Nu-mi dau seama de unde vin dar sunt pestetot! Cum scap de ele?

mama de 1 an si 5 luni

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Asta a intereseaza si pe mine..mai ales ca nu as da cu solutii toxicew..ca nu vreau sa afecteze copilul...

Lorellay 12+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Fara teama de a afecta copilul sau animalele puteti cumpara de la farmacia veterinara sau de la magazinul de animale 2 fiole de Regent pe care le amestecati cu apa intr-un pistol din acela de stropit geamuri,dati in locurile pe unde circula furnicile si vor muri pe masura ce trec prin solutie.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Raluca, eu am bebe de 8 luni si misuna peste tot,crezi ca e ok sa dau cu regent ?
am crezut ca am scapat vara trecuta de furnici insa vad ca au inceput sa reapara. Daca atunci sotul le-a starpit cu insecticid in timp ce eu-burtoasa eram plecata de-acasa, acum chiar ca nu stiu ce sa fac.....

.............................................................
Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Este super Regentul. Pt orice vietate. Si nu e toxic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Papanash si eu am un bebe si un catel asa ca Regentul a fost singura solutie.
Si cand erau ceilalti mici am dat tot cu Regent si nu au fost probleme,deci e adevarat ca e safe pt copii si animale.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Hai ca mi-am amintit,cand avea Maria un an ii invadasera furnicile dormitorul,dar nu asa oricum,se suiau si in patul ei si fata facuse o iritatie urata pe talpi si pe interiorul palmelor de la furnici,e alergica ca si mine asa ca intr-o duminica am dat cu vermorelul in care facusem solutie de regent,peste tot dar absolut peste tot in camera ei,nu va spun cate musuroaie am gasit,cert e ca am scapat de ele si Mariei i-a trecut eczema aia sau ce Dumnezeu a fost.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns suzana95 spune:

Daca nu aveti Regent, puneti niste piper negru(am citit intr-un ziar canadian); eu asa am scapat de furnici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Si eu stiu ca regentul este f bun si NU este toxic.
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Suzana..cum cu piper?


Lorellay 14+ si Codrin 3 ani
Where there's a will there's a way!
http://community.webshots.com/user/lorellay15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oprietena spune:

Eu am folosit bicarbonat de sodiu, am presat acolo unde le-am vazut ca misuna, le-am facut"drum" alb si dupa vreo 2 zile nu au mai aparut (asta in bucatarie si hol unde am gresie)

Mergi la inceput