Regasiri (16)

Regasiri (16) | Autor: desiree

Link direct la acest mesaj


(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15)




Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns desiree spune:






Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by desiree






Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic



pe langa flori - ai uitat sustinerea si pupicurile.



P.S. ma bucur ca sunteti mai bine.
merci de capitol nou.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:


Vezi Desiree pot si eu.

O zi frumoasa va doresc.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by Dodo-pui


Vezi Desiree pot si eu.

O zi frumoasa va doresc.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!






Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Iaca-ta-ma si pe mine...azinoapte musafirii au ajuns la 10.20...si-au plecat la 2...eu dormeam pe canapea pur si simplu...dar musacaua a iesit bine, comestibila, flanurile si mai comestibile c-am pus prea mult cognac

Desiree...ma bucur ca sunteti bine, cu panadol doarme mai mult?
dianarus...cred ca la noi intotdeauna s-a complicat bronsita, d'aia o numesc eu infectie. Am sa intreb cumnata, ca-mi aduc aminte ca o nepotica avea DA, dar nu cu foarte multe scarpinaturi, dar stiu ca ne tot miram ce-i cu petele alea pe langa coate...ii tot ieseau pana pe la 3 ani
dastefa cate ore sta Daria la cresa? la noi partea buna e ca i se da sa pape ceea ce eu ii pun in gentuta(borcanele, iaurtele, mancare gatita in casa nu se accepta deoarece daca se strica in gentuta si pruncu se intoxica ele nu vor responsabilitate...)Dani sta aproape 5 ore la cresa...si chiar si acum dupa 6-7 luni cateodata mai plange cand il las...dar am avut si luni intregi cand a zbughit-o spre copii, jucarii...depinde si de starea lui...

mephala ...weekendu asta sper ca nu mai gatesc...aseara cu musacaua am avut destul, azi papam resturi, maine la soacra, luni am iarasi musafiri la cina...5 adulti + o fetita
Meniul e inca in stadiu de programare...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Miro...cirese la noi sunt la 2€ kilu dar nu prea au gust, si avem si la 6€ kilu...foarte carnoase si dulci si maaari...Dani n-a servit..i-am dat jumatate pe care-a tot rostogolit-o pe toata masuta pana a nimicit-o...dar la gura n-a dus-o.


Kokooooooooooowo bist du??? adica uni umbli?
dayanara serveste shopping iarasi? meeeey iti creezi obiceiuri proaste

desiree ...avem noi grija de meniul pruncilor s-poi intr-o clipita donsoara de la cresa ne-a stricat socotelile in 2 pasi si 3 miscari...cand te-am citit ma gandeam ca Dani in Romania(15 luni) a baut lapte bio de vreo cateva ori, de la laptareasa satului...au parintii mei cont de la o vecina de incredere cica...si vaca Fulga paste fericita iarba de pe dealuri, nu i se dau ingrasaminte, dar ma gandesc ca poate pe campul de langa dealu' unde pasta vaca Fulga fumigheaza nea Ion sfecla lui tot la 2 saptamani...si vantul imprastie productu peste tot, nu numai la el pe aratura...vroiam sa spun ogor...nici nu mai stie sa vorbeste romaneste dar asa-mi plac termenii astia...intrebarea este: in conditiile astea, unde mai exista produse bio?

Am uitat sa va spun ca azi am cumparat un siropel pt dormit pt Dani...nu dati cu piatra va rog, dar azi noapte s-a trezit de vreo 7 ori, in fine se numeste Pasiflorine, contine extract de soc alb, de floarea pasiunii(pasiflora), tinctura de Crataegus, asta habar ce planta e...si etanol.
Daca maine nu intru pana la 11 dimineata inseamna ca produsul e bun si dorm ca poarca...

Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

quote:
Originally posted by Dbunny
Daca maine nu intru pana la 11 dimineata inseamna ca produsul e bun si dorm ca poarca...


am ras de nu am mai putut.
asta cu poarca imi aduce aminte de o faza cu germana mea de balta - ma intrebase unu la un moment dat cum se numeste sotia porcului (nu stia bine romaneste)- la care eu i-am raspuns - schweinerin.

avem cateva poze noi - iar pe final cateva filmulete scurte - dar super faine.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna fetele

Am fost la picnic Antonia a alergat cat a dorit si unde a dorit ,carnea la gratar nu-i place ,acum doarme de pe la 19.30 la noapte ne cataram pe pereti

Desiree-ma bucur ca sunteti mai bine
Dianarus- sa fie bine
Dayanara-ce faci cu atatea bluze si blugi
Angi-wow 10 ani de la casatorie La multi ani fericiti impreuna
Dastefa-printesa sa nu mai planga la cresa,nu poti sta cu ea cateva zile pana se obisnuieste?
Dbunny-iti tin pumniii sa fie bun siropul si sa dormi ca poarca
Mirona-si ce inseamna schweinerin?,sunteti doua frumoase ,ce scumpa e Karina cand vb

Kokorinaaaaaaaaaaa,Alexandraaaaaaa-sunteti bine?






Bamboletta si www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

am doo rectificari de facut:

1. Angy - LMA! alaturi de sotul tau drag si de acum alaturi de Iulia voastra minunata. pupici

2. Bambo - ca nu am facut traducerile.
De fapt - nu prea e nika de tradus - ca nu exista cuvantul asta in germana. Schwein = porc si Sau = scroafa. Tipul care m-a luat asa pe nepregatite era unu de la consulatul german - imi punea tot felul de intrebari sa vada daca stiu sau nu germana (daca sunt nativ) - ei - aici m-a prins - eu am invatat germana de la scoala - nu din familie - si la ora aia chiar nu stiam ca scroafa se zice Sau - asa ca am facut un feminin de la schwein - si a iesit schweinerin - ca si cum aizice in romaneste - porc si poarca, intelegi matalutza?
iti doresc nervi tari la noapte.

fug sa pap si eu ceva - ca abia mi-am adormit prunca.

P.S. mai am ceva de comentat. filmuletul cu yam yam - e la ordinea zilei la noi in casa - de o saptamana ii dau fetei PIKOVIT si are o pofta de macare ... de-mi papaacusi urechile - de cum se trezeste si pana adorme ar manca intr-una - asa ca numai yam yam auzi de la ea ...toata ziulica.

va pupa Miro pe toate, toate, far' de exceptie.


Miro si Karina Ioana - 3 noiembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

mda, ne-am intors de unde am plecat..dimineata a papat cateva lingurite, le-a similat, azi toata ziua nu a vomat..dar acum seara i-am dat un pic de orez cu banana si a vomat absolut tot..si medicamentul pe care tocmai i-l dadusem..si un scaun moale rau....imi vine sa ma dau cu capu uite asa...caci crezusem ca i trecuse si ca macar un pic de tot s-a reparat..singurul aliment pe care il tolereaza din cate observ e laptele meu, azi toata ziua a supt...mi frica sa nu fie ceva mai grav..daca si maine e tot asa, cu toata medicatia...merem la spital la analize!

miro, mi-au placut la nebunie pozele si filmuletele karinei..e dulce tare cand vorbeste!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput