gradinita 47 - Bucurestii Noi

gradinita 47 - Bucurestii Noi | Autor: Kalid

Link direct la acest mesaj

Buna ziua!

Intrabari clasice : Are cineva copilul la aceasta gradinita? Este multumit ca parinte? Dar copilul?

Este cam singura, de stat, din zona Laromet - Bazilescu. Exista si cateva particulare, dar nu as prefera aceasta alternativa...

Multumesc anticipat!

kalid si copiii : alex (4 ani) si ioana (9 ani)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Nu stiu mare lucru despre gradinita asta (decat ce am vazut cand am fost sa ma uit pt. o eventuala inscriere, la care am renuntat fiindca am inteles ca este foarte aglomerata, cereri multe, multi copii in grupe etc.) Am intrat insa ca sa-ti spun ca nu este singura gradinita din zona, mai este una pe straduta de langa teatrul Masca, str. Barlogeni. Gradinita din spatele teatrului Masca este nr. 44, iar directoarea pare deschisa la dialog. Mie nu mi-a placut pt. ca are niste camere minuscule, asa ca intre cele doua mi se pare preferabila gradinita 47, fiind mai spatioasa si cu o curte mult mai mare si mai verde. Citind postarea ta m-am gandit insa ca nu strica sa stii ca mai ai o optiune in caz ca nu reusesti sa inscrii copilul aici.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kalid spune:

Multumec frumos de raspuns !

Nu stiam de cea de pe Barlogeni. Intr-adevar, e o problema daca sunt multi copii in grupa...

Dupa ce o vizionez si pe a doua, o sa ma hotarasc.

kalid si copiii : alex (4 ani) si ioana (9 ani)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzi-tzi spune:

a trecut ceva timp de la ultima postare si o sa ma folosesc de asta rugandu-va sa imi spuneti si mie la care gradinita v-ati orientat si cum a fost. am doi baietei gemeni pe care vreau sa ii dau din toamna la gradi undeva in bucurestii noi si acum culeg informatii.
deci...gradi 47 varlaam sau 44 barlogeni? sau alta?
si cand se fac inscrierile, am auzit ba de martie ba de mai...

multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzi-tzi spune:

nu mai are nimeni copiii la gradi in bucurestii noi?
va sunt recunoscatoare pt orice informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manuelacrina spune:


Eu nu stiu nimic de gradi 47, dar de gradi 44 de langa teatrul Masca am mai multe impresii rele decat bune; am avut copilul acolo 1/2 an si "am fugit" ... in principal clase mici, inghesuite, in aceeasi salita mica mananca+dorm+se joaca+"invata", la baza "educatiei" era televizorul , educatoare dezinteresata, mancare slaba calitativ ... ajunsese copilul sa planga zilnic ca nu mai vrea la gradi, efectiv se plictisea ...

Mult succes !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

la gradinita 47 este fetita mea....sunt tare multumita....educatoarele sunt foarte bune si chiar se ocupa de ei...si noi venim de la gradi particulara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

nu au televizor in clasa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbisor spune:

Buna
Eu am copilul la gradinita 47. Este o alternativa rezonabila in zona. Nu sunt foarte incantata de educatoare, dar le stiu doar pe cele de la grupa noastra - nu pot vorbi in general.

Salile de clasa sunt spatioase, mobilierul este nou, insa din punct de vedere educativ, nimic spectaculos, nici in sens pozitiv, nici negativ.

Daca as recomanda unei prietene sa-si aduca copilul aici?
70% - da.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elfishorella spune:

Am si eu fetita la gradi 44 - sediul din Izbiceni, grupa mica. Din pacate, de fiecare data cand am dus-o s-a imbolnavit, desi a fost si la cresa.
Sunt cam nemultumita de educatoare, de faptul ca ii cam tine la televizor, intr-adevar, si pot spune ca nici felul in care arata gradi nu prea mi-a placut. Sunt inghesuiti, nu mi se pare ca fac prea multe activitati, n-a invatat pitica mea nicio poezie cat a fost acolo.
Voi incerca si eu la gradi 47, vad ca parerile sunt destul de pozitive despre aceasta gradi.
Mai stie cineva si alte gradi de stat in Buc Noi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzi-tzi spune:

multumesc pt raspunsuri! sper sa reusim si noi sa intram la gradi 47.

am mai fost si la alte gradi de stat din zona, insa sunt mai departe de noi: una pe str miercani colt cu ardealului si una pe episcop vulcan. altele de stat in buc noi nu stiu.

Mergi la inceput