MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (28)

MAMICI si GRAVIDUTE de ITALIA (28) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18,19,20,21,22,23,
24,25,26,27

MAMICI DE ITALIA + i tesorini

Dana7mi- Alessandro
Serj- Sergio + Ambra
Mamii - Alexandru
Piccaflor - Matteo
Katiapam-Giulia
Micio - Eduard
Cristina85ss -Giulia
Roxali - Sonia+ Enrico
PetcostSilvia
Mikuta4Sara Maria
Ginger00A.Mihai+C.Grigoriu
Slimatei- Stefania
Alinutza-David+Toma
Daraban-Delia
Alex-Aleksander
Monalac-Antonio
Simonicutza-Tobia
Eryteea-Ingrid
Berarpiri-Ambra
Raluk-Anais Iasmina
Andreicorina-Nicolas


GRAVIDUTZE DE ITALIA


Danangie- Alessio Michelle
Ella81it-
Bidonsky -Andrei

... SI PRIETENE DRAGI

LilianaFi
Diana-g

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it
pt. parola si alte informatii trimite PM AICI



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

*SARBATORITII ANULUI*

*IANUARIE*
-17/01/1985-CRISTINA
-18/01/2007-NICOLAS (ANDREICORINA)
-19/01/2006-EDUARD (MICIO)
-19/01/1984-BERARPIRI
-20/01/2007-TOMA (ALINUTZA)
-26/01/2000-ENRICO (ROXALI)

*FEBRUARIE*
-08/02/1977-DANANGIE
-21/02/1986-MAMII

*MARTIE*
-06/03/1981-ELLA
-11/03/2007-DELIA (DARABAN)
-15/03/1977-MIKUTA4
-20/03/1974-ALEX
-23/03/2008- ANAIS IASMINA(RALUK)


*APRILIE*
-02/04/1976-GINGER

*MAI*
-11/05/2004-David (ALINUTZA)
-22/05/1978-SIMONICUTZA
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-KATIAPAM

*IUNIE*
-20/06/2007-GIULIA (KATIAPAM)

*IULIE*
-02/07/1971-ROXALI
-13/07/2007-ALEXANDRU (MAMII)

*AUGUST*
-14/08/2007-ALEKSANDER (ALEX)

*SEPTEMBRIE*
-02/09/2007-MATTEO(PICCAFLOR)
-21/09/2007
-GIULIA(CRISTINA)
-30/09/2007-AMBRA (BERARPIRI)

*OCTOMBRIE*
-12/10/1976-MICIO
-22/10/2007-SONIA(ROXALI)

*NOIEMBRIE*
-10/11/2007-SILVIA(PETCOST)

*DECEMBRIE*
-12/12/2007-TOBIA (SIMONICUTZA)
-13/12/2007-SARA MARIA(MIKUTA4)
-14/12/2007-A.MIHAI (GINGER)
-14/12/2007-C.GRIGORIU (GINGER)
-15/12/1975-PET.COST
-22/12/2007-STEFANIA (SLIMATEI)
-26/12/1981-SLIMATEI
-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonicutza spune:

Gentile utente la preghiamo di spegnere e riaccender il suo computer, la ricarica di baci verrą effettuata direttamente sulle sue guance.....

Buongiorno a tutte !!!

*****************************************************************************
Simo fericita de Tobia 12.12.2007
www.flickr.com/photos/12428784@N05/sets/" target="_blank">Album
*****************************************************************************
Votati-ma va rog:www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4016&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4234&Itemid=51" target="_blank"> aici , www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4015&Itemid=51" target="_blank"> aici ,www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4019&Itemid=51" target="_blank"> aici si www.primii3ani.ro/index.php?option=com_hotornot2&task=display&idx=4018&Itemid=51" target="_blank"> aici Multumesc !!!

Ingrasam si porcusorul meu ??? TKS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Neata !!!!

corina - cat ziceai ca avea Nicolas cand ati mers cu el in tara cu masina? Silvia va avea 8 luni 1/2. Oricum, da, asta ramane singura solutie. Da' titlul ala de calatorie nu-i suficient pt. bb pt. a merge cu avionul? Intreb asa, de curiozitate ...

simona - multumim pt. noul capitol. Ai mers cumva pe profil umanistic la scoala ? Nepotica ta cat avea cand ati "pacalit-o" cu cutia cu surprize?

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

Buna dimineata la toata lumea!
Am intrat ,doar ,sa va salut.
Noi mergem azi la scoala,mi mila sa o trezesc iar pe Delia ,saracuta.
O zi insorita la toata lumea!

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

stefania - pe unde umbli? Cum a decurs intalnirea de duminica cu cristina si Giulietta bamboletta?

mirela - la apel !! Ai promis ca scrii mai des ... ma tin de tine ca scaiul . Ce mai face Sara, a inceput sa manance mai bine?

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

neata...mutumim petro de chemare ..doar ca nu mai apuc sa ma impart.. cred ca stii tu cum e..ori fac una si neglijez alta ori... ehe.. in fine.. abia acum citesc pe aici... cat inca fiimea doarme..cel putin la scutece n'am citit de vreo 3 zile..

imi pare rau ca n-am apucat nici sa-i urez lui ioana drum bun !dar m-am gandit la ea

simo la multi ani! lui tobia si multumim de capitol...eu una as vota dar tb sa ma loghez si asta cere timp..si.. in fine sper sa reusesc sa prin un pic de timp...

dana un -ic deliei

si de altfel cate un pupic
la toate mamicile si gravidutele si speram sa le vedem mai des la apel


cum va spuneam sunt in criza de timp ca fiecare de altfel dar rusinica mie ca nu mi-am facut macar un pic pt. voi

ce sa va spun de duminica ..a fost o zi superba... ma asteptam sa fie frumos si relaxant ... si chiar a fost o zi calma, frumoasa si clima..nici prea, prea... nici foarte, foarte... aparte daca n'as fi avut eu pielea asa sensibila si m'am inrosit ca racul..seara s-a vazut..dar a meritat s-a va arat o mamica bronzata tareee....

a fost o duminica perfecta, giulia e o scumpa..de cum am vazut-o ..mi-a picat cu tronc cum se spune... e foarte,foarte frumusica, desi imi pare rau ca nu am prins-o in foto in momentele cele mai adegvate..dar nici nu se compara realitate cu foto...
as putea sa spun ca acelasi noroc l-am avut si cu eduard..nu am reusit sa-i fotografam calumea..ei, na'... copii ce ma astept sa stea la foto... dar nustiu daca am apucat sa spun ca am avut acelasi impact si cu eduard..am ramas colpita ... oricum el e unul dintre cei mai fumusei copii din cati am vazut ... si pe adevaratelea.. e imposibil sa nu te fulgere ... va spun asta caci nici atunci cand am avut ocazia sa o spun n-am apucat .. si dupa m-am luat cu una cu alta si n-am mai facut-o si despre mamicutza oana..care e o draguta si o finutzan'am alt icon mai perfect situatiei..dar sper sa intelegeti


si sa revin la ziua de duminica caci nustiu daca mai apuc sa termin ...sa nu se trezeasca stefy si ssa nu apuc sa trimit nici mesajul asta...

asaarata inceputul zilei...
giulia era tare curioasa ... se uita mereu la stefy si ar fi vrut sa se joace cu ea... pacat totusi ca nu am prins niste foto mai calumea...
cristina e o mamica frumusica si tinerica ..si sunt in pana de cuvinte scz...in fine mai pe scurt..am intalnit o familie fericita in ciuda faptului ca erau totusi preocupati de serviuciul sotului... dar sa speram ca va fi totul aposto

eu va spun asa scurt sper sa ma intelegeti...
fetele au fost foarte cumincioare..asa ca noi am putut sa ne vedem de ale noastre.. am papat si in liniste..papica a fost bunuta desi cam multisoara... eu ma temeam ca nu ajunge

la sfarsitul zilei si pe pitice le prinsese un pic soarele si aerul curat .. si aratau cam asa

as spune mai multe dar...
incepusem mesajul asta mai devreme dar cum spuneam..intre timp s-a trezit junioara..si de'acu tb sa stau cu ea.. mai ales ca ieri am lasat'o 5 min in patutul ei,ca sa pot spala niste vase..si rau am facut ca nu am luat-o cu mine...dar nu am crezut ca nu va plange..dar cum a si inceput sa si tipe...si uite ca spre seara i-am vazut glasucul un pic mai ragusit dar am crezut ca mi se pare... azi dimineata in schimb o vad tare ragusita...apropo cum se cheama aici ...ragusitul? ca sa-i spun pediatrei..oare e grav?
acum merg sa-i dau papica mai revin sper..

va pup si o zi placuta!

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Buna dimi,gagici!
Ce frumos,Stefi,ca v-ati intalnit....cine sta aproape de mine????
Auguri lui Alex de Mamii si Saretei!
Andreicorina,unde ai fost in Spania?Daca ati fost la mare,poate imi recomanzi si mie o destinatie frumoasa..
O zi buna!

Raluca

de Anais Iasmina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51e87b128f6d33e1755853&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

fetelor buna dimineata ...pentru voi ca eu nu am dormit toata noaptea
am o durere de masea INGROZITOARE sunt obosita moarta
multumesc mult raluca de auguri...eu nu ma simt in stare de nimic...nici nu pot sa gandesc la ce dureri am va pup

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

www.flickr.com/photos/25237392@N04/" target="_blank">
Alex 8-9 luni

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

la multi ani! Alex si Sara
scuzati ca va spun asa pe fuga dar a inceput maraiala...

raluca venim noi sa ne intalnim

o zi buna tuturor...

Stefania X2 (22.12.07), eu, broskutz :) ,
+/-4 lunite,...si dupa 4 lunite
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

imi mai fac un pic de timp sa-i spun lui mami ca imi pare tare rau.. va pup multa sanatate tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

LA MULTI ANI ... Sara, odorasul mamii mirela !!!!!! Sa creasca mare, sanatoasa si sa va aduca numai bucurii !!!!!!!

stefania - nu stiu cum se zice la raguseala ... zii si tu ca ha perso la voce ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput