Fetele din America (109)

Fetele din America (109) | Autor: Gabbriela

Link direct la acest mesaj

Fetele din America: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98, 99, 100, 101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108

Alabama
Mihaelabebe - Athens (web)
uta_ciun

Arizona
moniq

Arkansas
pisik 4ever - Little Rock

California
Carmenbr- Anaheim
FLORYNA - Los Angeles
Fetitza - Los Angeles (Buena Park)
inny - Los Angeles (Bellflower)
Iuliana - Gold River (web1, web2)
lai - Bay Area (www.reclama mascata//avertizare/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=lai" target="_blank">web)
Bic - Bay Area
DanaEma - Dubin (Bay Area)
raly - Richmond (Bay area)
Katica - Sacramento
miau-miau
Sanca - San Diego
Garofitza - San Diego
Florentina_G - San Diego
zapacila - San Diego
Adriana27 (web)
goanga23 - San Francisco
siminaf - Ontario
meems - San Francisco
corinadana
Ancuta - San Diego
alinuta - Bay Area(web)
msl - South Bay Area
liris - San Jose

Colorado
ciuf - Colorado Springs
nematics

Florida
Elenalove27 - Davie (web)(web)
mir1301 - Ft Lauderdale
CRISMIR - Hallandale(N Miami)(web)
Oana_C - Tampa Bay
xela29 - Miami
sinzi_ana - Hollywood
Cryssa29 - Tallahassee
Crystal2 - Hollywood
Oanacn - Pembroke Pines
Ann_Marie (web)
Miereamara - Gainesville

Georgia
aida_o - Atlanta (web)
Cleomax - Atlanta
syracuse - Atlanta
rodicaosoian - Atlanta
alincic - Atlanta
Marianca - Atlanta
Muchi - Atlanta
CamiM -

Illinois
Carolyne - Chicago
danadarla - Chicago
Ina_Stan - Chicago
mn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
rn - Chicago (www.nistor.net/" target="_blank">web)
petra - Chicago
polux - Chicago
PrInTeSs2 - Chicago
rachel - Chicago (www.babiesonline.com/babies/s/spetco" target="_blank">web)
Nedda - Champaign-Urbana
roxanuta - Chicago
oana0204 - Chicago
corneliaa - Chicago
DavidAndrei - Chicago
lummy - Chicago
marilu2004 - Chicago
mamamariana - Peoria
greieras - Chicago
a_alinta - Chicago

Indiana
amuleta - (in apropiere de Chicago)
Doinna - Indianapolis
Laura_Oprescu
Oana_MC - West Lafayette
ruxij - West Lafayette

Kansas
Cristina26

Kentucky
Crism (web)

Maryland
Llaura -
lucia_cs - Baltimore
lizi - Gaithersburg
dianaelena - Washington DC

Massachusetts
andabrro - Greater Boston

Michigan
ANDRUSHKA - Detroit(cum intri pe dreapta)
Ferigutza - Detroit (web)
Oana_B - Motown area (web)
simonaM - Troy (web)
Arcasha - Troy
Laura Garner - Sterling Heights (langa Detroit)
Jazz - Ann Arbor
alintaroma - Plymouth
Krissy - Warren

Minnesota
ancadm - Minneapolis/St. Paul

Mississippi
super-lia - Biloxi (web)

Missouri
elenita

Nevada
Calina73 - Las Vegas (www.searsphotos.com/?shareid=S200576634l55NX526WNY" target="_blank">web)
Veve - Las Vegas (web1,2,3,4,5,6)
chivutamonica - Las Vegas

New Jersey
Andrada
Roxy (incepand cu..?)
Laura_Takacs - Flemington
piciulica - Landing
bucluc
monicar
diapapadia - Manalapan
diana n - Plainsboro

New Mexico
Felicity - Santa Fe

New York
adriana - New York (web)
Iubibubi - New York (web)
Sentoria - New York
Delia21 - New York
Adivio - Astoria
AC & AB - FRANCE
Cherie - Queens, NY
josefine - New York
lumi686 - Long Island
Schumi - Roslyn
jessic - New York
Orhidee - Mount Vernon
madalina78 - Brooklyn
cris30 - New York
CrisaS - New York
adana. - New York
Sneeuwklokje- New York


North Carolina
ML

Ohio
Allya - Cleveland (web)
BellaDonna - Cleveland
olguta12 - Cleveland
oanaXandy - Cincinnati
IulianaG - Strongsville

Oregon
mymirela - Portland

Pennsylvania
Monicutza3 - Pittsburgh
anamari - Pittsburgh
monet - Pittsburgh (web)
grate - Philadelphia
nicolethea - Lancaster

South Dakota
pumba

Tennessee
scumpic - Nashville
samila - Memphis

Texas
casi
lucamatei - Dallas
cataghe - Irving
Cris68 - Houston
camiT - Houston www.score.is.tsukuba.ac.jp/~dorinte/albums/albums/david/thumbs.html" target="_blank">(web)
aricel - Dallas
Ramona J - Dallas
25miky

Utah
philip (Andreea)

Virginia
andra10
anairda36 - Sterling
Liana Voiebuna - Ashburn

Washington
Lexi - Seattle
michelle7 - Seattle
PatriciaR - Seattle
danutza_c - Seattle
Anapharm - Olympia
Salomea - Redmond

Wisconsin
bAly - Appleton (web)
Aaka - Balsam Lake

Wyoming
silvia_popa



INFO UTILE
Ambasade si consulate
www.roembus.org/" target="_blank">Ambasada Romaniei Washington
Consulate
Consulate onorifice
Acte pentru schimbare pasaport

USCIS
www.uscis.gov" target="_blank">Homepage
www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.eb1d4c2a3e5b9ac89243c6a7543f6d1a/?vgnextoid=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD" target="_blank">Forms and Fees
Service Centers, Local offices
Case status and processing dates

Agentii de turism
1-800-646-NOVA, Nova Travel; agent: Cornel;
1-800-503-5924, www.kaventravel.com
1-800-283-1248, www.lutetiatravel.com ; agent: Ligia
1-800-874-0073, agent: Daniela
1-800-759-7373, USI Travel&Tours, agent: Daniela Dan (ext. 21)
1-818-956-8397, agent: Daniela
1-310-300-4000, Skynet Travel - 9401 Wilshire Blvd. 840, Beverly Hills, CA 90212

Biserici romanesti
www.roembus.org/english/communities/Romanian_churches_in_US_ro.htm" target="_blank">Biserici romanesti
www.romanian-portal.com/us/ro/comunitate.asp?id=29" target="_blank">Biserici romanesti

Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

www.4shared.com/dir/4242034/d653560a/sharing.html" target="_blank">
Muzica pt copii "Ro & Eng"
www.freewebs.com/gabbriela_nicole/" target="_blank">
scaune de masina pt copii

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Am fost la Kroger si ouale costa 4 duzini/5$. Asta inseamna mai putin de 1$ pe duzina. Alea obisnuite, nu organice. Laptele la juma' de galon, tot atat era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

E $1.25.
Habar n-am cit costa laptele obisnuit, eu tot organic cumpar. Nu stiu de ce, ca m-am dezumflat cind a povestit Andrada cu omogenizarea. Si din ala nu gasesc deloc!
Noi dam multi bani pe mincare, cam ca si Ciuf. Incerc sa cumpar organic, citeodata legumele sint vestejite rau si nu-mi vine sa le platesc dublu in conditiile astea.
Sa vad ce noroc am si cu gradina de legume, daca ii dau de capat poate ma extind cumva la anul. Tare-mi place sa iau direct din gradina!
Astia de la CNN Money sint cu ochii pe noi, ati vazut ca si pe Yahoo vorbesc tot despre preturile mari la mincare?
Intr-o vreme ma gindisem sa string cupoane, dar la ce cumpar eu nu prea se fac cupoane. Mai nimeresc cite unul si il uit acasa, il am in geanta si uit sa-l folosesc etc. Am renuntat, dar mai citesc citeodata pe forumul din Dallas cum cumpara mamicile un cos de mincare pe $10-15! (Crappy food)
Oh, well. Eu mai bine nu ma imbrac, dar maninc bine.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Fetelor, nu disperati. Daca se ingroasa gluma, sa-mi spuneti, ca va trimit eu lapte si oua din Missouri. Organice, nu oricum.
Si ieftine: :) 2$/12 oua si 4$ galonul de lapte, direct de la vacuta, adus in sticla, nu in plastic. : )

Nu va trimit din "alimentara", alea sunt destul de scumpe. Am vazut parca 8$ galonul de lapte si 4$ ouale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns josefine spune:

De la fermieri???
Am vazut si eu prin imprejurimi o cireada de vaci, ma gandeam sa mergem sa intrebam daca ne dau lapte neprocesat, dar am retineri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sneeuwklokje spune:

Ma deprimati...la noi 3.99 sau 3.97
Si nu va zic cat dau pe mancare pentru patru ... ca dac-as fi multumita macar as zice...

In plus ne-am marit taxele scolate cu aproape 4%...

Honey n-am uitat de geamuri, dar n-am reusit sa-l pun sa-mi explice pe al meu... ca ne-am rasfatat... s-acus ii on call...

In wkd dincolo de opera am fost la o onomastica a unei vecinute mici s-apoi duminica la Fire Island cu pruncii... frumos da plin de poison ivy... crestea si-n apa de mlastina... tufe cat un copac mediu.... se pare ca-i tare eficace la tinut dunele.... dar periculoasa concenntratia... bine era drum separat de matraguna aceasta dar pruncii mei pe drumul drept n-ar merge nici batuti... in fine sper sa nu fi patit nimic... ca a fost fff. frumos, am vazut de la 15 cm un pui de caprioara... Btw ca sa revin la fixatia cu poison ivy... pe cerbi nu-i afecteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carolyne spune:

Pentru fetele cu mai multa experienta in US: cand ma duceam in vacanta la tara (in R) mancam numai oua "organice". Si aveau un galbenus portocaliu aprins. Si de la tarani daca luai tot asa era culoarea galbenusului.
Asta inteleg eu prin ou organic (natural cum l-a ouat gaina care creste libera in curte).
Aici daca spargi un ou organic si unul neorganic si le compari nu-i nici o diferenta (ba e una: de eticheta si pret).
Si eu tot oua organice cumpar dar am asa un sentiment ca sunt pacalita .
La fel si legumele: nu sunt mult mai gustoase. Am vazut la magazin intr-o parte toate legumele si fructele: lamai, mere, banane, spanac, etc, etc ORGANICE, iar pe partea cealalta cele obisnuite.
Eu sunt mai reticenta cand e vorba de produse organice.
Prea s-au invatat sa afiseze cuvantul "organic" si gata platesti de 3 ori mai mult.
Voi aveti incredere ca sunt intr-adevar 100% organice ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Noi la fiecare 2 saptamani lasam la magazin $270...$50 se duc numai pe pampersi(easy-ups, de noapte si de piscina)..si nici nu platim taxe, daca am plati cred ca am lasa mult mai mult.

Cumpar si chestii organice, la noi laptele Organic Valley de jumate de gallon e 3.99 si ouale,tot organice, le iau de la piata cu 18 centi euro/ou si sunt cat pumnul ca mi-e si mila de saraca gaina :).
Mai iau legume si fructe organice dar niciodata carnea pt ca la baza nu aduc si la nemti costa an arm and a leg.


Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Ce ma enerveaza astia cu stimulus-ul lor! Trebuia sa primim banii pana in 9 mai si am sunat la IRS si ne-au zis ca se scuza dar exista un backlog de pana la 2 saptamani si ca sa asteptam.

Ieri i-am cumparat pat lui Aidan, twin+bookshelf headboard+night stand....$467 si m-am gandit cum naiba o sa imi mai permit inca un copil cand totul costa enorm pt unul?

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)

"With or without religion, good people would do good things and evil people would do evil things; but for good people to do evil things—that takes religion" - Steven Weinberg - Nobel Prize winner

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Adriana le pastrezi de la primul si teoretic nu te mai costa nimic la al doilea
Zic si io ... ca tot asa m-am codit si eu sa-l fac pe nr. 2 si acum ma gindesc ca-i too late ... si eu as fi vrut sa iau totul nou din nou nu vechituri si uite asa ma ramas cu unul singur.

Ramona si noi mai bine taiem de la altele decit de la mincare daca e sa o facem ... la fel faceam si cind eram in ro, la mincare nici un rabat . De aia suntem asa
Si pe noi ne costa mincarea cam 150-200$ pe saptamina si suntem doar 3 si gatesc aproape zilnic ... rar iesim sa mincam in oras iar husbandului ii pun lunch de acasa zilnic (desi poate papa pe banii firmei dar ma gindesc ca nu-i chiar sanatos pe termen lung sa maninci numai la restaurant).




Happiness keeps you Sweet,
Trials keep You Strong, Sorrows keep You Human,
Failures keeps You
Humble,
Success keeps You Glowing,
But Only God keeps You Going

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Carolyne...culoarea portocaliu aprinsa a galbenusului este datorata felului de porumb pe care il maninca respectiva gaina...la noi era alt soi de porumb.

Si in Polonia am mai gasit galbenusuri portocalii...aici mult mai rar.



Anamaria

"I used to be Snow White, but I drifted."

Mergi la inceput