reteta cura de slabire!

reteta cura de slabire! | Autor: Luizax

Link direct la acest mesaj

mam uitata asiara pe acasa la de 3 X fumee. Si a sunat una care cica a slabit fro 30j de kile in 3-4 luni, behehehehe, Cum? A mancat de toate (kiar si mancare gatita) DAR fara paine delok delok si........multa mamaliga (?!?). A......si n-a facut nici sport. Fain asha, nu? Mai stie careva fro reteta d-asta avantajoasa? adica sa nu faci nik, sa mananci cam ce vrei ....si sa mai si slabejti? Io numa cu ciorba de varza am incerca t...dar .....te mai si saturi!

Luizax

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Da, eu stiu o reteta faina...dar tre' sa faci ceva...SEX...cit cuprinde...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

uh uh sofie, da mai multe detalii .... de mancat ai voie sa mananci ? (nu in timp ce......, poate after...sau inainte?). Si cat cuprinde? adeca de cate ori, cand cum si in ce fel ... ia fane o skema

Luizax

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vilma spune:

Pamelutza Andersonica cica asa a slabit dupa 3 (?) nasteri. A facut sex cat cuprinde...hi hi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n/a spune:

Sper ca nu credeti povestea cu fara paine deloc slabesti tz tz tz kile. Eu nu mananc paine de ani de zile (ca nu-mi mai place de-aia) si nu pot sa spun ca am slabit cine stie ce.... Doar la inceput 1 sau 2 kg apoi gata! S-a invatat organismul si fara paine! Sau poate o fi mamaliga "de vina"?
...hai ca de sex no comment...prea vreti sa le stiti pe toate!

Adela & bb Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

SEX???
Oare cum sa sterg subectu asta sa nu-l vada sotzu meu???
Sofie,te tii de prostii!cica "cit cuprinde",auzi!!!...te referi la durata,lungime sau latime????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Luiza draga, n-a dat aia nici un nr de tel, nici o adresa de email s-o-ntrebam shi noi mai multe detalii?????
Ca pe mine chestia cu multa mamaliga ma cam lasa perplexa...
Cred ca a omis (mai mult sau mai putzin intentzionat) sa zica ce altceva mai facea in plus (aparate, electrostimulare, masaje, dastea....).


danat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

dana, aia sunase din israel (sau germania) sa povesteasca...... si zicea ca na facut delok sport sau altceva.

Luizax

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

pe scurt istoria distrugerilor celor 20 kg pe care le-am avut eu in plus dupa nastere, totusi sa nu exagerez, poate ca au fost 15kg..
na bun, dupa ce am incetat sa mai alaptez fetita, am renuntat TOTAL la dulciuri, am redus grasimile, am scos carnea de porc si derivatele ei din meniu.
in concluzie, salate, fructe, legume, peste, carne pui.
atentie si la fructele sau legumele care sunt bogate in calorii.
la modul general 5 mese pe zi, trei substantiale si 2 intre ,respectiv fructe.
multa apa minerala( plata este ideala).
lactate si branza cu cat mai putina grasime.
si nu in ultimul rand SPORT, trebuie facut zilnic, egal cat, insa constant.
rezultatele nu sunt de genul 10 kg pe luna, se pierde totul incet insa nu se acumuleaza din noi f.repede.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iris spune:

va scriu despre un regim de 5 zile in care scapi de ceva kg, 6-8, si nu pui usor inapoi; eu am tinut regimul in august am dat jos 8 kg de la 72la 64 si am pus la loc 2 mincind ca o nesi.....am dat in bulimie din cauza copilelor care scot untul din mihne...
ziua 1 paste cu cascaval
3 zile cartofi fierti sau copti
3 zile orez fiert
0 zi salata si iaurt slab
3 zile piept de pui la gratar sau cuptor
3 zile carne de vita la gratar sau cuptor
ultima zi chiftele de pui

puteti minca orice cantitate, puteti pune putina vegeta sau sos de rosii, dar putin!!!
beti dupa fiecare masa un pahar de limonada dintr-o lamiie cu apa plata, beti apa cita vreti, cit mai multa
am mai luat pastilele din cura de slabire de la MEDICA, sint minerale si diuretice -spirulina, orthosifon, ceai verde, guarana;
toata povestea mi-a cam taiat din pofta de mincare, de dulciuri mai ales, acum sotul meu s-a ambitionat dragul de el (grasunul de el!) si uite ca a ajuns la orez....
pofta buna!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jordash spune:

quote:
Originally posted by iris

un regim de 5 zile ....
ziua 1 paste cu cascaval
3 zile cartofi fierti sau copti
3 zile orez fiert
0 zi salata si iaurt slab
3 zile piept de pui la gratar sau cuptor
3 zile carne de vita la gratar sau cuptor
ultima zi chiftele de pui



... si totusi daca aduni zilele ies vreo 15. Am inteles bine 5 sau corect este 15?

Mergi la inceput