Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Asteptand o minune in viata noastra !

medici homeopati

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

alibra
alibra
nou venit

Romania
Constanta

21 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 08/05/2008 :  08:11:17 Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj  Reply with Quote

medici homeopati

Buna tuturor fetelor!
Ma intereseaza un medic homeopat bun. Le rog pe fetele care au mers la medici homeopati sa imi recomande pe cei la care au fost. Eventual cu adresa, telefon si tarife.
Va multumesc mult de tot si va doresc toate cele bune!

alibra
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
BarOana
BarOana
membru incepator

Romania, BUCURESTI
101 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2008 :  09:00:53 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite BarOana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Iti recomand un medic DEOSEBIT : Cadar Sorin Dan.Poti sa dai cautare homeopatie.ro(pe google)si afli de acolo si date despre activitatea lui si telefoane si locatiile cabinetelor unde "presteaza".Eu merg si pt mine si pt baietelul meu in virsta de 1 an si 10 luni si sunt fffff multumita.Daca mai ai intrebari ,iti raspund cu placere.Bafta multa!
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
BarOana
BarOana
membru incepator

Romania, BUCURESTI
101 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2008 :  09:03:08 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite BarOana un Mesaj Privat  Reply with Quote
Acum am vazut ca esti din CT. Are cabinet si in Constanta chiar dc el locuieste in Pitesti...
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
sunshine4ever
sunshine4ever
membru matur

Romania
1874 Mesaje
17 Prieten(i)
Trimis la: - 08/05/2008 :  20:38:56 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sunshine4ever un Mesaj Privat  Reply with Quote
BarOana eu m-am logat ep acel site si am vrut sa vad cum e cu consultatia online, dar la un moment dat iti cer data personale si scrie ca nu iti garanteaza de confidentialitatea datelor pt ca informatiile trec prin serveer comunde mail. Tu ai incercat online?

in asteptarea unui ingeras
Gianina34
Gianina34
membru senior

Romania, Bucuresti
3971 Mesaje
29 Prieten(i)
Trimis la: - 09/05/2008 :  12:31:59 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gianina34 un Mesaj Privat  Reply with Quote
magduta10 - si eu am auzit de dr. cadar si mi-a fost recomandat de colegele noastre de suferinta. Am optat pentru consultatia on-line insa de atunci a trecut jumatate de an si nu am primit nici un raspuns. Si la o luna dupa prima tentativa , vazand ca nu primesc nici un raspuns am incercat din nou si degeaba. Asa ca acum merg la dr. Nita Greta de la MEDLIFE de care sunt foarte multumita si datorita remediilor homeopate prescrise am reusit sa tin sub control tiroida, fara sa mai apelez la nici un tratament alopat ( sufar de hipertiroidie Basedow-Graves pe care am tratat-o cu thyrozol in diverse dozaje si combinatii de cca 5 ani).

alibra - tu ce problema de sanatate ai?

Daca intereseaza pe cineva, va rog sa-mi spuneti si va dau toate detaliile (adresa, telefon tarife...)

gianina
BarOana
BarOana
membru incepator

Romania, BUCURESTI
101 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 09/05/2008 :  16:39:10 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite BarOana un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by magduta10

BarOana eu m-am logat ep acel site si am vrut sa vad cum e cu consultatia online, dar la un moment dat iti cer data personale si scrie ca nu iti garanteaza de confidentialitatea datelor pt ca informatiile trec prin serveer comunde mail. Tu ai incercat online?

Magduta10 recunosc ca nu am incercat metoda aceata, pe motiv ca mi se pare mai safe sa stai de vorba cu un medic ,fie el si homeopat,face to face.Poti discuta mult mai multe amanunte legate de simtomele pe care le ai,plus ca te si consulta in unele cazuri(este medic specialst ORL).Eu pe 19 am programare la cabinetul din Plaza si promit ca il voi intreba si despre "metoda online".Dar pina atunci ,parerea mea este ca il poti suna si pe mobilul care este trecut pe sit-ul lui,si iti va raspunde la toate intrebarile...este un medic f.promt ,nu te repede iar in cazul in care nu poate vorbi in momentul respectiv iti va spune cind sa-l suni.Nu te jena...m e r i t a

Cit despre mersul la alti medici ,sunt de parere ca este bine sa mergi la un medic despre care s-a auzit ca a avut rezultate cu tratamentele prescrise si care are deja un nume in domeniul asta.Asta este parerea mea...Eu sunt destul de pretentioasa la capitolul medici si pot sa ma laud ca am avut parte pina acum numai de oameni DEOSEBITI(ginecolog,stomatolog,homeopat)sper sa nu mai am nevoie sa fac sapaturi si pt.alte specialitati pt ca este destul de stresanta "cunoasterea"
sunshine4ever
sunshine4ever
membru matur

Romania
1874 Mesaje
17 Prieten(i)
Trimis la: - 09/05/2008 :  18:07:07 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite sunshine4ever un Mesaj Privat  Reply with Quote
BarOana iti multumesc de mesaj.

alibra
alibra
nou venit

Romania, Constanta
21 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/05/2008 :  09:21:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna, fetelor! va multumesc pentru raspunsuri.
Gianina34 eu am de mai multi ani mare bataie de cap cu un herpes genital care imi apare aproape in fiecare luna. pana acum am fost la un dermatolog care, intrebandu-ma ce alte probleme de sanatate mai am, mi-a dat un tratament de lunga durata cu vitamine si minerale si, in plus, mi-a mai dat sa fac vre 12 moldamine pentru sindromul de colon iritabil. nu le-am facut, pentru ca in urma cu vreo doi ani am mai facut moldamin si nu l-am tolerat foarte bine.
am mai fost si la un ginecolog, dar acesta mi-a spus sa las herpesul in pace, ca nu are treaba cu sarcina, doar ca o sa imi apara ceva mai des. dar eu as vrea sa fac totusi un tratament care sa imi reduca frecventa aparitiilor.
asa ca daca voi cunoasteti un medic homeopat sau dermatolog sau de alta natura care a avut pacienti pe care i-a tratat cu succes de aceasta problema, va rog din suflet sa-mi dati detalii.
va multumesc foarte mult!
pupici!

alibra
alibra
alibra
nou venit

Romania, Constanta
21 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/05/2008 :  09:04:25 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Buna din nou!
Vad ca s-a asternut linistea la acest subiect.
BarOana, te rog sa imi spui cat costa consultatia la dl dr Cadar si cam cum evolueaza o consultatie. Multumesc!

alibra
mimika
mimika
Mama Evanghelistilor

Romania, Bucuresti
976 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 12/05/2008 :  21:50:26 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimimika Adauga semn de carte la raspuns Trimite mimika un Mesaj Privat  Reply with Quote
Dna dr. Galasanu, tel.3302767, face programari lunea intre 18-19, are cabinet undeva intre Timpuri Noi si Nerva Traian. Foarte draguta, foarte de treaba, foarte priceputa. Mie mi-a rezolvat niste probleme.Succes(uri)!

x
mimika
mimika
Mama Evanghelistilor

Romania, Bucuresti
976 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 12/05/2008 :  21:51:35 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimimika Adauga semn de carte la raspuns Trimite mimika un Mesaj Privat  Reply with Quote
E in Bucuresti, scuze!

x
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com