Clubul moldovencelor de peste Prut (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

LA MULTI SCUMPI SI IUBITI COPILASI!!!
NATALITA SI VLADUT, sa fiti fericiti, sanatosi, sa aveti o copilarie cat mai frumoasa, si sa va bucurati parintii toata viata!


Alina,

Alex Andrei-22.11.2003 si Olivia-22.08.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Suntem tare scumpe la vorba

Aliona, succes la examenele care le ai. Zau ca parca va fac doctori, asa de mult va chinuie...
Merci de complimentul adus de Amedeo, sunt flatata! Am vazut pozele voastre in sfarsit, ai o silueta de invidiat, am mai spus! De ce e asa suparat Amedeo intr-o poza? ( parca 0368) Si ce schimbare de timp la voi, parca nu a trecut mult de cand era iarna si deja sunteti si la maneca scurta
Ma bucur ca nu te-ai descurajat ca nu a trecut Amedeo la scoala. O sa fie bine oriunde daca isi doreste sa invete


Karina, am vazut acuma toate pozele. E frumoasa casuta voastra; florile din baie sunt adevarate? Iar Lucian e asa de mare!!! aproape sa nu il recunosc.

Diana, sper ca Lenutza se simte mai bine de cand nu ai mai scris
Asteptam sa ne spui cum ai sarbatorit
O sa vina si clipa aia cand o sa va mutati in casa voastra, sper sa fie cat mai repede asa cum va doriti

Alina, ce haioasa e Deannna, cica a sarit singura in bazin, e tare! Ameliei i-a cam fost frica de porc, ca ai intrebat. Mai ales ca statea si verisoara-sa si porcul se misca un pic si Amelia a zis ca '' se leagana'' si nu vrea. A stat doar ptr poze
Sa ne dai si noua reteta de lasagna, te rog
Super ca ai atata rabdare sa faci margele!

Maria, unde ai fost in vacanta? Fara bebic? E bine ca ti-ai reincarcat bateriile

Va pupic si sper as mai scrieti si voi

Natali! lasa lenea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

salutare la fete.
In sfirsit apuc sa scriu si aici.
In primul rind la multi ani pentru Vladut. Sa creasca mare si ascultator.
In al doilea rind, mersi pentru felicitari la adresa lu fiica-mea.
Ca de ziua ei, seara a cazut si sa julit rau, si la fata s-a lovit, mititica.
De sarbatorit nu tare am sarbatorit, am facut niste mici si cu salata si invirtita, tortul lam cumparat, nu lam facut eu.
Am stat toata ziua cu fata acasa si a fost super fericita, iar marti numai am plecat la servici si a inceput a plinge undei mamica mea. A facut si febra, nu stiu daca din asta sau nu, la masa l-am trimis acasa pe Silviu, azi vad ca nu m-o sunat nimeni. Ii e dor de noi, nu prea ne vede si deja intelege care si ce. Iaca am sunat acasa si zice ca ii bine deja. Cu olita ducem tratative, daca ii in fundu gol se duce, se cere, daca ii imbracata dar fara pampers se cere peste odata, dar daca are pampers nu se cere deloc.
De miine iar sunt la dieta.
Si acum un mare multumesc Liliei, ca m-a sunat, m-a emotionat foarte mult, imi daduse si lacrimile, nu ma asteptam. Lilia de la toata familia noastra.
De ziua fetei i-am cumparat un bazin in forma de corabie piratereasca e foarte incintata de bazin, asta fara apa, daca ar mai sti ca e si cu apa cred ca o sa fie in culmea fericirii.
Poze din pacate nu am facut, dar cum fac le pun acolo pe odnoclasnichi.
Apropo iarasi mersi Lilia pentru pozele de acolo, sunt faine.
Va si va rog sa nu va suparati ca scriu rar.


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216787816/" target="_blank"> 6, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216565845/" target="_blank"> 7, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157601403631242/" target="_blank"> 8, www.flickr.com/photos/7297231@N05/1113189888/in/set-72157601434403497/" target="_blank"> 9, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157602687181824/?photo_deleted=1740457215" target="_blank"> 10
www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216690237/" target="_blank"> AM 1 AN
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

La multi ani Vladut! Sa fii sanatos, fericit, sa ai parte de noroc, bafta si succese cit mai multe!

Natali, cred ca sintem toate intr-o perioada mai "puturoasa" a vietii de nu mai scrim cu zilele pe aici...
Aliona, bravo ca scrii! Multa bafta la examene! Am vazut pozele. Amedeo e tare dragut in costum! Ai decorat f frumos de Pasti. Iar tu arate bestial!
Lilia, f frumoase poze, si Amelus e mareeee!
Diana, cel mai important e ca v-ati simtit voi bine, nu conteaza unde si cu ce. Iar Lenuta cred ca s-a bucurat cel mai mult ca ai stat tu acasa! Interesant bazinas, si noi trebuie sa luam unul mai mare. Apropo, am vazut casute-cort la piata centrala, cele mai mari cu usa larga si mai spatioase costa 250 lei sint si de 150 lei(cele mai mici-p/u un copil). Ma incinta ideia sa-i luam... Noi miine facem 1.5 ani si am zis ca facem doar frigarui+salata, vin doar bunei si noi... -ici sa treaca bubita!
Alina, super ca-i place Deannei bazinul si nu se teme de apa. Sinoi de 2 zile stam aproape toata ziua afara, in sfirsit s-a incalzit aerul, eu imi beau cafeaua, ceaiul pe terasa. Stind afara am mai mult timp sa citesc. Am zis dupa ce se mai incalzeste un pik ii aduc nisip intr-un lighean... Acum visez la un laptop si wireless
Tanea, drum bun si bafta!
Maria, asa iesiri sint super p/u mama si desigur bb, te mai relaxezi si schimb atmosfera! La cit mai multe iesiri!
Alina, Evelina e tare cu culorile! Copii cred ca stau doar afara... Tu si Natali mi-ati facut o pofta de smetanik sau medovik... Deja de vreo sapt. il rog pe sot sa-mi cumpere o prajitura si mereu nu gaseste la mag, deh, seara tirziu ce mai gasesti?! Da am o lene sa-l fac singura....
acum fugim pe afara...
[bye]

lia_c si printesa Mirela Brianna (15.11.2006)


Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alincic spune:

Salut lume!!!!!
Imi cer scuze ca mai rar cu scrisul,dar timpul chiar ca e tare scump,abia daca mai reusesc sa fac curatenie prin casa.Copiii ma solicita toata dupa amiaza si nu mai am timp de nimica.Si ei zburda pe afara si le place cind mami se joaca cu ei.Deci alergam si cu mingea pe afara si cu aspiratorul in casa.si cind ii culc pe ei,incerc sa gatesc cite ceva pt a doua zi.
Cam asa e la noi,va pe toate si o zi frumoasa

Cornelia,eu am si leptop si wireless da nu mi-o dat in cap sa-l scot afara,multumesc de idee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doroti_5 spune:

Neata.
Am uitat eri sa-i urez bafta la examene Alionei. Aliona noi avem incredere in tine, totul o sa fie de nota maxima.
Cornelia eu bazinul l-am luat de la Metro este aproape 1000lei, dar cu cortul iaca nu m-am gindit, daca o sa am bani poate ii cumpar unul, asa ese din bazin, intra in cort, idee buna. Cit despre terasa, of, eu asa vreau mai repede sa trec la casa mea, am balcon din care se vede asa o priveleste frumoasa, si esirea la balcon e din camera noastra, si am zis si eu ca duminica acolo imi beau ceaiul. La multi ani si sa cresteti mari.
Natali unde esti? Straniu ca nu intri pe aici.
O zi buna va doresc la toate .


doroti_5 cu Natalita-Elena (12.05.2006)
BOTEZ
foto Natalita-Elena 1, 2, 3, 4, 5, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216787816/" target="_blank"> 6, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216565845/" target="_blank"> 7, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157601403631242/" target="_blank"> 8, www.flickr.com/photos/7297231@N05/1113189888/in/set-72157601434403497/" target="_blank"> 9, www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157602687181824/?photo_deleted=1740457215" target="_blank"> 10
www.flickr.com/photos/7297231@N05/sets/72157600216690237/" target="_blank"> AM 1 AN
www.dropshots.com/doroti_5" target="_blank">Filmulete cu Natalita-Elena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lia_c spune:

Salutare
la noi azi cam bate vintul
Alincic, ehe, iaka de acum inainte vei intra mai des pe aici
Diana, eu la terasa linga casa, da stiu ca le et.2 e mai super - las ca degraba vei bea si acolo! La parinti et 2 nu-i gata insa tot au o terasa cu vedere super de la et.2 si o data am facut o cuconada doar p/u vederea acolo Merci de "adresa" bazinului.
Iaka niste poze cu Fuego, Marina Voica, Cornelia & Lupu Rednic si Codreanca la Chisinau
Iar aici puteti sa vedeti ce mari am crescut Pozele sint in ordine inversa, adica cele mai recente primele

lia_c si printesa Mirela Brianna (15.11.2006)


Happiness doesn't depend on what we have, but it does depend on how we feel toward what we have. We can be happy with little and miserable with much. William Dempster Hoard

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Buna frumoaselor!
Scriu repejor pina nu s-a trezit copilu ca acusi imi cere iar sa facem vre-un proiect...
Diana pupici Elenei la bubu sa-i treaca mai repede.Cred ca Lenutei i-a placut mai mult ca ai stat cu ea, decit cine stie ce fancy party.Vrem sa vedem si noi corabia piratereasca..unde e site-ul cu poze?
Aliona chiar ca s-a incalzit repede la voi,deja poti imbraca noul costum de baie Cit despre scoala bine zici,daca tie a invata inveti si la sat hihi.Cum a fost la examen?
Lilia am facut ieri o lasagna,mi-a luat ceva timp dar macar vreo 3 zile n-am de gatit.Am sa scriu receta,de fapt e o combinatie.Ce mai face Ameluta dragalasa?
Maria super ca ati reusit sa mergeti in vacanta,sa-ti incarci bateriile.
Cornelia super tare pozele,si ce mare a crescut Mirela..,m-a dat gata cu rochita si jacheta roz de Paste,e foarte eleganta.Si ce terasa frumoasa si curata ai ,numai bun de savurat cafeaua dimineata.De flori nu mai zic nimic
Alincic m-am tuns mai mult de nevoie,la spate parul imi ajungea pina la talie si-mi era greu sa-l aranjez + era cam ars.Am sa pun o poza din we.Ei acuma daca poti lua si afara laptopul nu mai ai motive sa nu scrii
Nati hai c-o sa incepem sa facem galerie aici,se simte lipsa ta.
Rodica am vazut pozele cu bluzite sunt superbe,mai ales imi plac alea cu motive japoneze sau chinezesti.Am vazut ca Delia se tine de pat deja,ce repede trece timpul .Voi ce mai faceti ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Salutare fetelor,

Sint si eu pe aici cu cititul, mai slabut cu scrisul.

Diana, ma uimesti si te admir pentru cita tenacitate ai. E mare lucru sa ai un tel in viata. Iti doresc sa va vedeti casuta gata cit mai curind si sa va bucurati de ea. Iar puiului sanatate multa si dintisorii sa iasa fara chinuri.

Cornelia, ti-am vazut strumfita gospodarind prin gradina si casa. E o papusica scumpa, imi place ce zulufi are.

Alincic, tu macar ai o scuza ca nu scrii: cind nu esti la servici, bati cu copiii mingea pe afara . Eu insa ies afara doar dupa ora cinci, cind il iau pe Vlad de la gradi si mergem impreuna in parc pentru vreo ora-doua. O sa incerc sa mai scriu si in timpul zilei.

Aliona, in sfirsit "mi-au ajuns miinile" (vorba rusului) sa ma loghez pe contul comun si sa-ti vad pozele. Amedeo e un scump, cum il stiam, iar tu esti ca trestia, ma faci sa ma innegresc de invidie glumesc desigur. Cit de repede s-a schimbat vremea acolo, ma bucur ca a ajuns si la voi primavara, tin minte cum o asteptai de tare. Ala e un rac adevarat? Ouale de Paste ti-au iesit foarte frumoase, la fel si pasca.

Alina, tot uitam sa scriu: pozele cu Deanna la bazin le-am vazut demult, inca de cind le-ai pus (m-a anuntat webshotu'), la fel si filmuletele. Ai o fata foarte curajoasa, bravo! Am vazut si poza cea mai recenta, cu tine si Deanna, arati super, o mamica tinerica.
Pozele Rodicai unde le-ai vazut? Am primit notificarea de la webshots, dar cind am apasat pe link, mi s-a deschis pagina principala a profilului Rodicai, cu albumele vechi, iar cel nou nu se vede o fi privat?


------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

Natali multumesc de complimente .Pe mine ma anunta webshots o data pe saptamina numai ,cred ca am avut noroc .Cred ca nu mai e albumul public.
Mariana tu unde ai disparut ???am crezut ca daca ai ajutor acasa o sa intri mai des :-) btw ti-am vazut comorile,Alice e tare dragalasa cu codite.Anca e o adevarara domnisorica si Vlad e tare dandy.Unde ati fost de mother's day,ca toti copiii iti sunt la 4 ace?

Azi a fost ultima sedinta la Deanna,le-a inminat diplome hihi,si eu cind sa fac poze camera mea s-a stricat .Sunt suparata,gata ma duc sa maninc ceva dulce sa-mi treaca ..

Mergi la inceput