Piscina

Piscina | Autor: GeorgetaR

Link direct la acest mesaj

Am ajuns de curand la concluzia ca la cultivarea legumelor sunt total paralela. Ce-i drept nici calitatea pamantului nu ma prea ajuta. Asa ca ma gandesc ce sa fac cu spatiul respectiv. As face acolo o piscina, problema e ca spatiul e cam micut, are aprox. 4x4,5m. Ma intreb daca exista modele asa micute. As vrea o piscina ingropata, nu din acelea gonflabile care se pun pe iarba. Si as vrea sa stiu, daca se pricepe cineva, la ce anume ar trebui sa fiu atenta cand cumpar/construiesc o piscina. Si, evident, cam la ce costuri ar trebui sa ma astept.
Va multumesc.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Georgeta, spatiul e mult prea mic pentru o piscina "inground". Poti sa faci un "spa" sau daca gasesti in Romania "endless pool" e alta varianta. Uite la www.endlesspools.com Si pentru asta iti trebuie o latura de minim 5 m.
Nu stiu cum e in Romania, dar aici nu poti sa mergi cu piscina chiar pina linga gard de exemplu. Daca mai iei cite un metru din fiecare latura ramine loc cam cit de o cada de baie.

The best thing you can do for your children is to love your wife.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgetaR spune:

Cred ca ai dreptate. Mai bine mai astept pana vin gazele si scap de rezervorul de gaz din curte. In felul asta s-ar dubla spatiul si as avea loc. Pana atunci folosesc cada din baie.

Mergi la inceput