Copii din 1995-1998(19)

Copii din 1995-1998(19) | Autor: flower-power

Link direct la acest mesaj

EDITIE DE PRIMAVARA!



Poftiti la povesti copilaresti...inca!!!

Copii din 1996 (11),(12),(13),(14),(15), (16)
(17),(18)

Diana-13 martie 1995 mami brendamitran
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Dedi - 11 Oct 1995 - mami -MQQM
Andrei - 2 decembrie 1995 mami Andacos
Elliot-11 ian.1996; Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dany-13 ian.1996 mami gabi350
Stefan-19 ian.1996 mami descantec
Calin-ian.1996 mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996 mami micaels
Costelus-13 febr. 1996 Papadia
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernic
Diana-23 febr.1996 mami alma
Anastasia-6 apr.1996 mami Maria2
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Vali-16 iun.1996 mami Den
Andy-1 iul.1996 mami Rovki
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Robert-12 aug.1996 mami OanaDo
Radu-17 aug.1996 mami Lona
Maria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsa
Andreea-14 sept. 1996 mami dady68-Tania
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996 mami dany-dany
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Andrei-26 oct.1996 mami val2u2na
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s
Andrei-30 oct. 1995, Ana-13 nov. 1997 mami agho
Robert-20 mai 1997 mami Gabi_K
Elena Laura-24 mai 1997 mami aurora56
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Ana-29 iulie 1998 mami isabela
Dominik-29 oct. 1998 mami Mihaela
Roberto-28 iunie 1999 mami ricea








Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Adica mai postez o data si aici?Ca pana m-am mosmondit eu sa caut emoticonii aia flower deja a deschis capitol nou.

Yap! flower are dreptate cangurul asta e si pe aici...nu asa popularizat eu nu auzisem pana acum de el dar am cautat si exista site.Si asa-i, ea ne-a zis ca e si prin continentul american noi nu i-am dat atentie...Uite aici de la mine

mqqm n-ai auzit de Blue Angels

Uite www.blueangels.navy.mil/" target="_blank">aici

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Nepotii urcati in tren, curatenia terminata si-acum m-am asezat tacticos sa va citesc...

Andra, nu stiam ca si tu vizitezi Buzaul! Robert are voie sa va telefoneze din cantonament? Bine macar ca au conditii, la cat de mult o sa munceasca... Mariei i s-a vindecat arsura de la lumanare?
Pai daca finutul are deja aproape 5 kg, pana in august cred ca va mai lua inca vreo 3. Daca are eticheta costumasul de botez si crezi ca n-o sa-i mai vina, mai bine il schimbi.

Mara, mie imi da lumea mai putini ani decat am, asa ca, cine nu ne cunoaste, chiar spune ca suntem surori, eu si Diana. Vazut pozele cu TB si Cora, le sta bine , ai baiat mare si e bine dezvoltat. Iar Cora, daca e asa artista, pe langa ca e si frumusica, e clar ca are succes la baieti.
Ce zona frumoasa ati descoperit in apropiere! Avem si noi cateva locuri, dar daca n-am masina, mai greu de ajuns, din pacate.

Mult succes lui TB la concursuri si putere de concentrare pentru toate examenele care il asteapta!

Mihaela, cum e somnul in casuta noua? Mai ales ca v-ati mai aranjat cate putin, cred ca ati avut un somn dulce... dulce! Felicitari pentru teste, sunt sigura ca ai luat note mari si ca le vei da si pe celelalte, peste doua saptamani.

Agho, prima tabara in care am lasat-o a fost in clasa a III-a, apoi intr-a V-a, in acelasi loc, in Bacau, la Valea Budului, tabara de engleza. In fiecare seara avea program de bocit la telefon, imi spunea ca se distreaza de minune in timpul zilei, dar seara i se face dor de mine. Acum, de curand, mi-a spus ca de fapt plangea de teama sa nu mi se intample mie ceva, singura acasa si ea sa nu fie langa mine . Anul asta va merge la Oradea, spre sfarsitul lui august, cu plimbari la Baile Felix si Budapesta (trebuie sa-i fac pasaport).

Eh, Diana a starnit pasiuni, nu numai prin clasa, ci si pe la clasele vecine, un baiat chiar a oprit-o pe strada si i-a cerut id-ul de mess. Ea ii trateaza ca pe niste amici, ba chiar face si misto de ei uneori, dar sigur e incantata ca e curtata.

Dureroasa povestea cu colegul Anei. Am si eu una la fel cu verisoara mea .

Mihaela, imi place muntele, dar parca mai mult marea, sa stau sa zac la soare si sa ma bronzez, dar ca sa ma colorez un pic si eu imi trebuie cam doua saptamani, ca la inceput ma inrosesc si ma bronzez mai greu, folosesc si creme de protectie, am grija de pielea mea.
Imi inchipui cam ce sperietura ai tras la Herculane, nici eu nu ma prea pricep la inot, de-asta am dat copila sa invete de la 6 ani, acum n-are treaba cu apa, mai ales ca-i si place, tot zodie de apa.

Anca, pesemne ca Elliot s-a necajit rau, e poate mai sensibil la treburi de genul asta. Tenis mi-as dori sa faca si fata mea, dar la noi e mai greu, nu stiu decat un singur instructor si face antrenamente dimineata, iar in vacanta de vara nu vrea sa lucreze cu incepatori. Am incercat eu s-o invat, insa nu prea merge, nu ma pricep la tehnici sportive si la inceput e greu.

Haioasa faza cu Matei si cu zana maseluta! Dar si voi sunteti pusi pe shotii!

Cat despre licee, noi stim deja la care va merge si la ce profil, tinand cont ca-i place romana si engleza, asa ca nu ne batem prea tare capul, desi ma tin de ea sa aiba medii mari si sa invete mai cu raspundere.

Mqqm, trai pe Mr.P, cred si eu! La cat sunt romanii de dornici de distractie, iar el avid de socializare, imi inchipui cat de fericit e! Lasa-l, ca o sa-si faca si proiectele, eu asa cred, n-o sa va dezamageasca!

Katy, foarte bine ca o dai pe Ana la tot feluri de sporturi, e chiar indicat. Mandruta mea e cam lenesa, ii place sa mearga la bazin, dar n-are cu cine, mai merge cu rolele, dar un sport organizat nu mai face. Saptamana viitoare merg cu ea la un club de arte martiale, sa vedem daca ii place sau nu.

Cred ca ies la o plimbarica, ma duc sa ma aerisesc!
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Katy, nu sant Blue Angels. E mai fain decat Blue Angels.

Uite aici www.redbullairrace.com/" target="_blank">red bull race

Maine mergem sa cascam ochii la ei. Katy, apelez la tine, ca tu citesti mai cu atentie. Cum ii zice la Canguru in engl si care e site-ul...

Mara, scuze, si eu am citit pe sarite...

Multumim de capitol nou.

Alma eu nu am rabdare sa-i invat. de fapt eu stau f prost cu rabdarea.... Dar ce ma supara mai tare, era cand asistam la lectiile lor de tennis, si distractia era maxima, iar ei facea numa un sfert din ce zicea instructorul...


Andra tare faza cu "dungata" si cu socrella

mai revin pana cand incepe week end-ul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sanca, ti-am trimis ceva ieri, dupa..., sper ca primesti si mesaje offline... Aici ii zice kangaroo la cangur , are niste participari de nu te vezi: cam intre 18-55 de copii/grade level/To, gramezi de chinezi. Pe mine m-a distrat sa-l vad in newsletterul scolii, ca il citesc atenta , si sa constat ca e acelasi lucru, atata tot. Ti-as trimite math package-urile pe care le aduce fatuca acasa, sunt super, dar nu am format electronic...

Ma duc la "rejuvenation" in curand, de data asta schimba toate instrumentele muzicale la scoala. E cu "silent auction", io o sa fiu foarte silent, da' mi-am facut datoria ca mi-am luat bilet si promit ca nu manc si nu beau prea mult .

katy, mersi de precizare, aha. Avem si noi ceva show de-asta aviatic in august la cne, da' nu ne-am dus niciodata.

alma, wow ce fain ca e asa de populara Diana! Si ce detasata e, bravo!

Un weekend placut!



Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

flower acu' am vazut nu pusesi titlul subectului bine.Asta cred ca e titlul mai vechi.Nu de alta da' imi lua ceva timp sa va gasesc...

sanca http://www.mathkangaroo.org/ n-am gasit subiecte cica sa dai bani(donatii le zic ei, nu mult ce-i drept vreo 3$)si ti le trimit.Dar am vazut 3 exemple la clasele 3-4 si am impresia ca subiectele sunt aceleasi cu cele din Romania.Nu bag mana in foc.Insa am vazut ca scoala trebuie sa se ocupe sa organizeze la inceput local apoi faza finala e undeva in Illinois parca ,nu suna asa atractiv pentru noi ca distantele sunt mari si benzina..gata ca ma apuca nervii...Am vazut si cine participa la concurs nu-i drept ca asta de aici e cangurul asio-indi-international.
Si numa' ce am citit cu Ana ieri cum a descoperit unul pe la 1850 un bolovan de 90Kg aur.Si cica 80% din resurse sunt inca acolo.Mai ca mi-as achizitiona un cort si ceva ustensile de sapat...N-am inebunit stati linistite doar sunt foarte obosita de viata asta urbana.Avea Schwarzi dreptate aseara cand i-a trimis la plimbare la propriu pe cativa politicieni ca i-a facut "de la tara" si s-au ofuscat sarmanii.

Cat despre tenis profesorul face toti banii! Daca nu e interesat decat sa faca babysitting si sa isi ia banii e rau.Noi abia anul trecut am descoperit asta cand am trecut la alt nivel la antrenor.Si diferenta de bani nu e...ca avuseram noroc.

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

mqqm am postat in acelasi timp. Sigur nu mi-ai citit gandurile?
Se pare ca nu sunt singura care a vazut obarsia participantilor la cangurul canadiano-american

flower si de paft pentru tine mai postez o data ca sa ii zic lui TB bafta multa la concurs weekendul asta.

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

uau ce anagrame scot.paft=fapt

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

katy, facusi diaree la postari, eh? nu te superi de gluma, asa-i?

Pai da, chinezo-indieni, da' pe mine ma distreaza participarea: 56 de copii de-a 9-a in toata canada din care 33 din toronto? Din care pe primele locuri publicate sunt 6 (edit, zisai 7) chinezi si-un indian, din care 6 sunt din scolile "noastre"... Uite astia sin Canada sunt mai putin intreprinzatori ca americanii si poti sa vezi samples for free: http://www.math.concordia.ab.ca/kangaroo/index.php

Tu de Illinois vorbesti cu bolovanul de aur? Sau de chino-hindu-nezia?


Common sense is not so common...        [Voltaire]                 DJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

MqqM - mersi de mesaj, gasit dupa ce am postat aici.

Katy mersi de link, o sa intru la studiat. Astazi nu am chef de nimica. Stau la servici si astept sa se faca vremea de plecare. Ba mint, studiez o carte culinara, sa fac copii dupa niste retete .

Azi nu am chef de munca... Ma infurie cand suna telefonul, ca ma simt neinteleasa... Astia nu stiu ca e vineri...

Duminica avem prima impartasanie a lui Matei. Avem musafiri, ca a venit nasica lui, si eu trebe sa organizez ceva festiv dupa slujba de la biserica. Bere si mititei cred ca e cel mai festiv. Mama face mititeii, eu o sa fac maragaritas si aduc berea din frigider.

Mor de curiozitate cum a dormit Mihaela la noua casa. Poate are pb cu internetul de aia nu intra...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

tot eu...

Ca am uitat sa zic. Katy, bulgarele de aur m-a bagat in ceata complect.
Am vazut lista de participanti la Kangurul american, si nu m-am putut abtine sa nu postez numele de fam:

Chen
Deng
Du
He
Huang
Huang
Kang
Ian
Li
Liu
Qian
Shen
Sun
Wang
Yuyang
Yang
Feng
Geng
Liu
Peng
Huang
Li
Hans


Katy, teacher apreciation este in toata tara, saptamana viitoare? Ma gandeam sa o apreciez si eu pe profa lui Matei cu un buchet de floricele....

Mergi la inceput