Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3)

Nasterea in apa-o alternativa, un miracol (3) | Autor: acina

Link direct la acest mesaj

Am ajuns la capitolul 3
cap 1,cap 2

Clubul delfinasilor

Martie - aprilie 2007

Ana1980 - august 2007

Olga mami - 1 aprilie 2008 Eliza

Sovietica - 17 aprilie 2008 Sasha (Alexandru)


**********************

Eld - UM 03.08.2007/DPN 09.05.2008

Acina -UM 23.08.2007/DPN 20.05.2008Ana

Silvionex - UM 12.10.2007 / DPN 19.07.2008 Daria

MissParker- UM 24.09.2007 / DPN 30.06.2008 David

Gropite- UM 16.11.2007/ DPN 22.08.2008 Bianca

Aurorra - DPN 09.10.2008


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Sovi abia astept sa vad pozele fie ele si cenzurate.
Ei, stiu unde este Dambul Morii, e unul dintre locurile noatre preferate.Dar mai functioneaza? Ca ne-am uitat special pe acolo cand am fost la Bv acum in martie si parea cam in paragina.
Eld nici eu nu vreau sa stau la Bv inainte de nastere.M-a chemat si pe mine dr pe la 38 sa-mi induca nasterea dar daca nu se pate induce eu prefer sa ma intorc acasa decat sa stau pe acolo la vreo pensiune pana nasc.
Dar e de luat in seama treaba cu pensiunea ca trebuie si tati s astea pe undeva cat timp suntem noi la clinica nu?
Fetele vreti sa fac o lista cu cele care au nascut si vor naste la BV in cada noastra?daca da trimiteti-mi niste Date :
Data ultimei menstruatii, DPN , ce e bebe.Astept si alte propuneri.
Pupicei tuturor .


Anca 34 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

Acina, saru'mana de pagina noua, Martie a predat stafeta
Eu iti trimit datele maine, dupa ce vorbesc cu dl dr, am emotii sa nu-mi spuna cumva ca nu poate sa ma asiste la nastere.
V-am spus ca in timpul sarcinii am mers la o dr de la Cantacuzino. Am fost ieri la consultatie si mi-a spus ca pleaca in concediu 2 saptamani (dupa ce anterior imi spusese sa abia in iulie pleaca in concediu) mi-a pus fisa din timpul sarcinii in brate si mi-a spus ca daca incepe travaliul inainte de a se intoarce ea, sa merg cu incredere la maternitate, ca totul va fi bine!
Asa ca va multumesc din nou pentru ca ati scris aici despre dr B si asa am ajuns si eu sa-l cunosc si sa-mi fac planuri de nastere subacvatica, ca altfel, halal doctorita mi-am ales.
Va tin la curent

Eld, mami de printesa si (38s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Eld iubita nu te speria, dr B sigur va veni la nasterea ta.Sunt convinsa.Sa ai incredere ca tptul o sa fie bine.
Deci tu urmezi, iti tinem pumnii, scoatem majoretele si totul o sa fie bine.

Anca 34 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Acina, sunt aprilie 2007 (la sf. lui aprilie am nascut delfinasa)

Eld, daca mai stii ce am povestit in cap. 1, tot asa m-a lasat balta si pe mine o dr. inconstienta de la Cantacuzino, Doamne cat tupeu au, dupa cati bani i-am dat, plus ca eu aveam placenta extrem de imbatranita, putea sa imi moara copilul in burta. ce se intampla cu dr. de la Cantacuzino??!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvionex spune:

Acina, multumim; foarte interesanta si bine-venita ideea ta cu lista; in ceea ce ma priveste UM 12.oct.2007, DPN 19.07.2008, bebitza Daria;
sper sa nu-l ratam pe dr. B...

pupici


PS: Cumva cand ai fost la Bv in martie purtai o fusta neagra?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:

Buna fetelor!!!

Mi ati captat atentia, auzisem eu ceva de nasterea in apa dar nu eram prea convinsa...voi m-ati convins!!!
Imi dati si mie va rog un PM cu toate costurile unei astfel de nasteri....nu de alta dar vreau sa vad daca sa-mi fac sperante sau nu..
Eu am o burtica de 25 s si cred ca mai am timp sa ma programez!!!
Multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Buna iubitele,
o sa trec datele voastre.
Silvionex, da fusta neagra ,bluza cam tot asa, burta mareee, sot cuminte.Ne-am vazut ?
Martie scuze.Rectificam.
Dana bine ai venit.Costurile sunt 20 mii lei noi .Ai timp s ate programezi.Singura problema ar fi sa ai DPN in august.Ce dl dr eeste in concediu atunci.
Pupicei multi tuturor.


Anca 34 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana81 spune:


buna ziua!!!

Multumesc pt raspuns...chiar ar fi o problema DPN-ul meu-05.08.2008, sa inteleg ca daca domnul dr este plecat atunci in concediu altcineva nu poate sa ma asiste?

Sau ma poate programa mai devreme, ma gandesc, poate gargaritza vrea sa iasa inainte cu 1 sau 2 sapt... cine stie!!!

Daca imi da-ti si nr dl-ui dr, ma voi sfatui si cu dumnealui!!!
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

quote:
Originally posted by acina

Buna iubitele,
o sa trec datele voastre.
Silvionex, da fusta neagra ,bluza cam tot asa, burta mareee, sot cuminte.Ne-am vazut ?
Martie scuze.Rectificam.
Dana bine ai venit.Costurile sunt 20 mii lei noi .Ai timp s ate programezi.Singura problema ar fi sa ai DPN in august.Ce dl dr eeste in concediu atunci.
Pupicei multi tuturor.


Anca 34 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii



20 000 lei noi sau 2000????? adica 20 milioane lei vechi sau 200 milioane????

KHRISU 16+, mamik de baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Khrisulica scuze ai dreptate...20 mil vechi , am gresit . Asta e tariful.
Dana vezi ca ai un PM de la mine.Stabileste o intalnire cu el si vezi cum vei face.Din pacate numai el asista nasterile in apa.

Anca 35 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii
votati-ne in clipe de viata 2007 www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">andrei si pestii

Mergi la inceput