firme legate de india

firme legate de india | Autor: briza_marii

Link direct la acest mesaj

Sotul meu a primit o oferta de "instruire" (e ceva mai complicat dar sa ii zicem instruire) de la o firma din india.
Ideea este ca acesta instruire i-ar folosi numai la firme care reprezinta organizatii din india sau firme care lucreaza cu unele din india. La noi exista asa ceva??? Mentionez ca nu conteaza domeniul de activitate, sigura "caracteristica" ar fi legatura cu india.

briza_marii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ar fi restaurantele indiene....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Mersi, Maraki.
Intre timp mi-am amintit de Mittal Steel.
Dap, nu cred ca merita efortul si timpul pierdut...nu prea ar avea unde sa foloseasca informatiile obtinute.

briza_marii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

Am auzit ca si Tata Motors vor deschide o fabrica in Ro. Se ocupa cu construirea de autoturisme , si recent au scos pe piata cea mai ieftina masina, dedicata pt piata locala si planuri de viitor au sa faca si pt piata europeana.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

GENPACT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

in industria farmaceutica se lucreaza mult cu firmele din India,fac utilaje de calitate cu acelasi design ca firmele mari din Germania, UK si Italia, la preturi mai mici bineinteles. chiar aceste firme consacrate au unitati de productie in India ptr reducerea costurilor.
asa ca daca este pe domeniul industrial/mecanic/inginerie chimica este super ok.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Wipro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

quote:
Initial creeata de briza_marii

Sotul meu a primit o oferta de "instruire" (e ceva mai complicat dar sa ii zicem instruire) de la o firma din india.
Ideea este ca acesta instruire i-ar folosi numai la firme care reprezinta organizatii din india sau firme care lucreaza cu unele din india. La noi exista asa ceva??? Mentionez ca nu conteaza domeniul de activitate, sigura "caracteristica" ar fi legatura cu india.

briza_marii




Dar totusi , de ce numai in legatura cu india, au alte standarde (la oricare ar fi domeniul) ?

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


daca vine aici instruirea i-ar folosi caci cei mai multi HR au origine indiana si cum indian la indian trage - iar de le aduce si elogii succesul e garantat de la interviu nu se intalneste cu unul care se sperie ca la o adica sotul tau e mai educat,vorbeste limbi europene si mai stii ramane el fara loc de munca in trei luni

(nu e o generalitate,dar e o posibilitate - des intalnita)
off topic - cand vii la Dubai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns briza_marii spune:

Luna cred ca nu se punea "problema" sa ne deplasam in Dubai. Sau cel putin nu acum (de visat inca visez sa ajung acolo macar o data in viata).

Oricum, deja au inceput sa puna niste conditii f aiurea indienii, asa ca sotul a zis pass.
Multumesc fetelor care mi-au raspuns, dar rog moderatorii sa inchida subiectul

briza_marii

Mergi la inceput