unde reclamam petrecerile zgomotoase??

unde reclamam petrecerile zgomotoase?? | Autor: mychydutza

Link direct la acest mesaj

am auzit ca se va da, sau s-a dat o lege ref la interzicerea petrecerilor zgomotoase in aer liber, dupa ora 21. sunt curioasa pt ca am neste vecini , la curte, vis a vis de bloc care deja au inceput spectacolele, cu manele, urlete, chiuieli si tot tacamu..........

Mihaela
cine n*are "restantza" n*are prestantza!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

La politie, circa de care apartineti. VIn si le dau amenda. Eu sun si daca vreun grup mai vesel confunda spatiul din fata scarii cu circiuma (cum vine vara ii mai apuca sa stea la o bere, sa vorbeasca tare si sa-si bage ...vocabularul sarac te miri pe unde). La noi vin foarte repede, n-a fost data sa sun si sa nu se rezolve. A, atunci cind a fost o nunta tiganeasca in cartier de urlau manelele d-mi spargeau geamurile au venit si au dat 5 amenzi la rind. Pina nu si-au terminat nunnta nu s-au lasat si politia nu avea altceva ce sa le faca. Ma gindesc insa ca vecinii tai nu fac nunta in fiecare zi si nu au chef sa plateasca de 10 ori pentru o manea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

la 112 sau tre sa caut nr circii de care apartin? nu fac nunta in fiecare zi, dar dau petreceri cu manele in fiecare weekend, si e una care chiuie de-mi vine sa-i bag un pumn in gura! Romania sa traiesti!

Mihaela
cine n*are "restantza" n*are prestantza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Circa de care apartii se ocupa cu asa ceva. Eu am nr in memoria telefonului, vin si daca urla alarmele cu zecile de minute si proprietarii dorm ca nesimtitii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ok.merci. tre sa ma informez de nr de telefon, ca nu se mai poate domle'!

Mihaela
cine n*are "restantza" n*are prestantza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

la politie reclami draga mea.iti recomand cu caldura.eu acum cativa ani am sunat tot din cauza unor vecini de deasupra mea si le-am spus la tel ca daca nu-mi trimite pe cineva in 5 min,atunci vor veni in 7 min pt ca ma duc sa fac o "crima".acu politaiul care a venit sa-l amendeze imi va fi nas de cununie(tota off topic).dar atunci i-au amendat,circarii au incercat sa-l mituiasca,politaiul nu a aceptat si asa s-au potolit.dár te inteleg intocmai,stiu cum e sa fii deranjat de astfel de petreceri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Circa ce politie inseamna politistul de proximitate? Acolo e cineva si noaptea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Circa de politie e aia scrisa pe buletin, nu politistul care s eocupa de zona voastra. E cineva toata noaptea si trimit un echipaj unde e nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Asa este, reclamatia se face la circa de care apartii, iar impricinatii zgomotosi primesc amenda ca altceva nu are ce sa le faca.
Insa cred ca conteaza tare si pe unde stai, am o colega care sta in Rahova si daca suna la politie sa reclame vecinul care asculta manele in toiul noptii, se trezeste ea cu amenintari fiindca politistii o 'dau la intelegere' cu scadalagii.
Bafta multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Din cate stiu reclamatiile se pot face si anonim, asa ca nu e neaparat sa te trezesti cu amenintari.
Dar pe cine basca mea reclami pentru petrecerile date in buricul parcului de ditamai primarul de sector??? Fiind la un pas de alegeri ma astept sa aduca saptamanal cate o vedeta internationala la varsta pensionarii ca sa cante pentru boborul doritor de mici, bere si antren


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

quote:
Originally posted by Natasa

Circa de politie e aia scrisa pe buletin, nu politistul care s eocupa de zona voastra. E cineva toata noaptea si trimit un echipaj unde e nevoie.


Eu nu am buletin, iar cartea de identitate mi-am citit-o cap-coada cu ocazia asta, nu am gasit nimic referitor la politie. Poti, te rog frumos, sa-mi spui unde sa caut...?

Mergi la inceput