Tulcence (6)

Tulcence (6) | Autor: arissa

Link direct la acest mesaj


Capitolul I
Capitolul II
Capitolul III
Capitolul IV
Capitolul V


ZILE DE NASTERE:

arissa 30 martie si bebelina Maya 18 martie 2007
gabiu 1 aprilie 1974 si bebe Albert 10 mai 2007
mirelaionut 22 noiembrie 1979 (tinem pumnii sa vina bebe)
mirell@ 20 august 1982 si bebe Teodor Daniel 2 martie 2007
laura72 18 mai 1972 si bebe George Stefan 22 aprilie 2005
silvi8 22 decembrie 1982 (si-i dorim un bebe in 2009)
danybv 13 noiembrie 1976 si bebe Andrei 21 martie 2006 + bebelina Maria 11 ianuarie 2008

Poftiti la capitol nou!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Multumim, Arissa, de noul capitol! pe unde ai umblat?

http://community.webshots.com/album/556405542tNlPgV
http://community.webshots.com/album/562770165NDJGai http://community.webshots.com/album/562770166RIDySq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Salutare, fetele! Mirela, mulumim de cafea. Ieri mi-a fost resuscitat calculatorul care dadea semne de mare oboseala de cateva zile.
Noi suntem ok, Maya e inca mucoasa, mai tuseste, dar e spre bine. Eu am fost azi sa fac analizele acelea gratuite si in timp ce asteptam a trecut Silvi. Am alungat-o repede, ca intarzia la munca. Vad ca e ocupata tare, de n-a venit inca la cafea.

Am vazut ca ati discutat de vitamine si acid folic. Nu ma pricep deloc, sincer. In sarcina am fost foarte bulversata pentru ca dr de familie zicea sa iau vitamine, iar ginecoloaga la care mergeam zicea exact pe dos. Asa ca am cumparat prima cutie (Elevit) si cu atat am ramas, pentru ca imi dadeau o stare de discomfort. M-am alimentat corespunzator, analizele au iesit foarte bune, chiar si in ultimul trimestru si totul a fost ok. Doar calciul a iesit sub limita, dar asta asa l-am avut mereu. Desi, culmea, calciu am luat in sarcina. Iar Maya s-a nascut cu fontanela mare, insa acum e inchisa. In urma experientei mele, concluzia a fost ca administrarea de vitamine trebuie facuta si in functie de gravida, de cum arata analizele trimestriale etc. Mie personal nu mi-au priit, insa poate pentru o lata persoana sunt indispensabile.
Mirell@, fosrte frumoase pozele cu Teo in parc. Sa purtati cu placere lucrusoarele noi.
dany, foarte frumosi primii papucei ai Mariei.
Mirelaionut, foarte faine rochitele, mi-a ramas gandul la ele. Sa vad daca vor si fetele ceva, as comanda si eu una ca mai mult nu pot momentan si ar fi bine sa facem o comanda comuna sa fie mai multe, nu?

Asa, sa nu uit, aseara am tuns pe Maya cheliuta, pun poza mai tarziu.

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirelaionut spune:

Arissa, nu neaparat ea oricum o sa trimita in fiecare luna un colet, oricum comenzi sunt deja ca sunt f. faine si materialele sunt impecabile (asa mi-a zis cumnata mea si credeti-ma are gusturi bune , nu ia stiftulete). ii zis sa puna in asa fel incat sa treaca cumva marimile...ca sa va fie mai usor, ea a incadrat cumva varsta dar e o diferenta f. mare si o sa-i zic sa puna si tricouri pt noi cica sunt f faine si ieftine de la firme renumite...

http://community.webshots.com/album/556405542tNlPgV
http://community.webshots.com/album/562770165NDJGai http://community.webshots.com/album/562770166RIDySq

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

neta fetele!!!

am sosit si eu...cu greu ca am avut de lucru ceva pana acum.

arissa, multumim de capitol nou! bafta cu analizele!

mireluta, matinala azi, ai facut si cafeaua!!! bravo!

revin mai tarziu, sper!!!


silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

gata, am terminat treaba!
fetelor, arissa, dany, mirell@, laura, multumesc ptr voturi

si sa ma laud, ieri am hoinarit prin magazine, am luat un hanorac finutei mele, si o bluza ptr socru meu, niste blugi mai stramti cum sunt la moda acum si un tricou ptr mine...da mai am si azi de hoinarit ptr ca n-am luat nimic ptr sotul meu inca...
imi pare rau ca eu n-am aparat ca sa va arat ce am cumparat.

pupici la mamici si pitici!

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

astazi m-ati lasat sa-mi fac de cap singura, lasa ca va las si eu in week-end singurele!
plec acasa ca am de facut prajiturele si bunatati ptr sotul meu.
ne auzim luni, un sf de saptamana minunat!!!

silvi
nunta mea
luna de miere

bruno
poze diverse

http://tt.lilypie.com/pjjCp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

buna fetele
- noi suntem bine , am lipsit de pe forum fiindca ieri am facut treaba in casa : sters geamuri , spalat pedele , pus perdele inapoi la geam , aspirat tot ce se poate face de curatanie prin casa, mai am doar de sters balconul dar o las pe maine
- azi noi am fost in pelerinaj pe la Manastiri , intai am fost la Man. Cocosu si pe urma am mers la Man .Celic-Dere , a fost foarte frumos mai ales ca am avut o zi cu soare dar si putini nori
- am reusit sa facem cateva poze , le puteti vedea aici


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria
Filmulete Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirell@ spune:

buna!

am vazut pozele Danybv sunt superbe!
Am mai facut poze cu Teo in parc, acum doua zile. Le puteti vedea aici. S-a urcat si in copac. Sincer va spun ca asta e poza care imi place cel mai mult.

Arissa sanatate Mayei.

fetele care vreti sa aveti un bebe....dak va stresati nu faceti nimik. E bine sa va documentati, dar sa nu va stresati.

Silvi si mirelaionut dak vreti lasati-mi si mie un PM cu id vostru! Multumesc!


Mirell@ mammy lui Teodor-Daniel 02.03.2007


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Mirell@ foarte frumoase pozele cu Teo am vazut ca le-ai facut in parcul de langa Biserica Ameneasca unde este sotul meu
silvia sa stii ca ieri cand am ajuns in Niculitel primul lucru la care m-am gandit a fost la tine
gabi un pupic pentru tine si Albert
arissasanatate multa Mayei si un pupic din partea noastra
- va doresc un weekend placut alaturi de familiile voastre , profitati de vremea frumoasa de afara
- eu azi voi merge sa incerc sa-i cumpar Mariei o rochita , maine la Biserica vreau sa o imbrac frumos daca o sa fie cald
- apropo am uitat sa va zic ca aseara am primit un carut de la cineva si este tare superb , deci am scapat de carutul cel vechi


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria
Filmulete Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Dupa cum am promis, poze cu cheliuta .
Am admirat poze frumoase cu puisori in natura. Mirell@, dany, sa va traiasca frumosii!
Dany, sa folositi sanatosi carutul, bine ca s-a rezolvat pana la urma.
Maya e mai bine, tot mai curg mucisori, tot mai tuseste, dar ieri a mancat mai bine si nu mai tuseste noaptea deloc. O sa treaca.
Sa aveti un weekend superb!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput