Nasterea la Medlife (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

am fost azi la eco
totul este bine si bebe e fetitaaaaaa

23+ cu

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Felicitari! Sa ai o sarcina usoara in continuare! De altfel, vad ca esti intr-o dispozitie mai buna, asa ca sper ca ai scapat de problemele de pina acum!

Jackie 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

hmmmmm, nu prea am scapat...
ma mai doare stomacul, inca mai am greturi , am si contractii si stau la pat...

23+ cu

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

Hello mamici si burtici! Ne-am intors vesele si sanatoase si mai ales mancacioase..unii (adica eu)asa cum au plecat, altii (adica hOney)..nesperat de...papcioasa!

Nasterea a fost nesperat de bine...asa cum spunea si cris...care si ea a nascut si sunt bine si ea si fetitza...se vor externa marti, adica maine... am facut intr-un final cezariana...ca sa nu va fierb va spun ca operatia a decurs f bine, mobilizarea a fost mai rapia decat credeam , seriviciile de nota 10 si regretele ca am ales Medlife egale cu zero...

maine, voi incerca sa va redau, nu pvestea nasterii pt ca aceea va mai avea de asteptat, ci efectiv toti pasii parcursi inainte si dupa opertaie...si de ce nu, chiar in timp ce....


Va pup pe toate si va multumesc pentru urari si incurajari...la semnatura avem si pozici cu bebe si mami...si vom mai pune probabil maine!

Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT

POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA[/purple][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Felicitari Mami si bun-venit acasa! Sa-ti traiasca Honey si sa fie mereu papacioasa!!!
Multumim ca te-ai gindit si la noi si te rog sa nu ne uiti cu amanuntele... Chiar azi merg sa fac programarea la cezariana si sunt tare curioasa ce ma asteapta (mai ales partea aia cu mobilizarea ca tare n-as vrea sa stau departe de bebe!) Desigur vom astepta cuminti aici pe forum pina iti da voie micuta sa pierzi vremea la calculator..
Refacere rapida!

Jackie 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana M. spune:

Mami, ma alatur si eu cu urarile ! Felicitari, sa va traiasca iepurica papacica, sa aveti parte numai de bucurii !
Am vazut pozele pe care le-ai pus ultimele, arati nemaipomenit, esti toata un zambet, iar de pisi mic, ce pot sa mai zic....m-am topit !
Abia astept amanunte, ca pe mine una m-au apucat emotiile deja....

Jackie, gata? te-ai programat? Cum e?

Dana M. 37+ si Raluca (6 ani si 2 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Da, sunt programata oficial pe 9...am vorbit si cu anestezista...deci e pe bune. Si m-au apucat si pe mine emotiile. In timp ce asteptam pe acolo am vazut o gravidutza in halat alb care intra in blocul operator, ceea ce ne asteapta si pe noi. Dar eu nu intru in operatie pina nu trec pe la acvariu sa ma uit dupa tau.

Jackie 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

am vorbit azi cu medicul meu (dr.Pelinescu) si mi-a zis ca pleaca in concediu cu 3 zile inainte de dpn-ul meu . dar mi-a zis sa nu ma agit de pe acum, mai vedem pe parcurs ce si cum, daca ar fi sa fac cezariana o sa ma programeze inainte sa plece

23+ cu

http://bd.lilypie.com/JZwNp2.png

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Marina&year=2008&month=8&day=14&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:


Asa cum va promiteam, am reusit sa astern cum am fost operta...este varianta neromantata si am sa va rog sa tineti cont de faptul ca eu pana in ajun stiam ca voi naste natural tocmai pt ca imi era al naibii de frica de cezariana (stupid me!)...

Pentru ca miercuri am facut unele teste care au aratat ca lui bebe i-ar fi mai bine afara din burtica, am fost programata pentru a doua zi dimineata l si anume cezriana.
Am ajuns la spital si dupa ce mi s-a facut internarea, am fost dusa la camera de garda pentru a face un ultim TNS si unde mi s-au mai pus cateva intrebari de catre dr. de garda.

Apoi am urcat in salon unde m-am schimbat in haine de spital si mi-am lasat bagajelul (asta nu cred ca e obligatoriu pt. ca ulterior a fost adusa in salon o fata direct din TI). Am coborat apoi si am fost dusa in preopertor. Aici deja m-am despartit de Florin care urma sa fie echipat si adus ulterior sa filmeze, dar nu in sala de operatie ci in afara ei , printr-un geam.

In preopertor mi s-a montat branula in mana (si cu toate ca nu fost o operatiune dureroasa , avea sa fie printre cele mai neplacute senzatii)....asta a fost primul moment in care mi s-a facut rau (valuri de caldura si senzatie de lesin) dar m-au intins si senzatia trecut destul de repede. Ma gandeam doar ca in cateva minute aveam sa imi vad in sfarsit fetitza, dup 40 de s si 4 zile de asteptare. Aici mi s-a mai facut o monitorizare si am asteptat aproximtiv 10 minute sosirea si echiparea medicilor. Dupa aceea am fost urcata pe masa de operatie unde anestezista si asistenta acesteia mi-au facut anestezia. Senzatia, pt ca nu poate fi vorba de durere, nu s-a compart nici pe deprte cu cea a montarii branulei. Ce mi-a placut f mult a fost ca mi-au descris in permanenta senzatiile ... am stiut ce doare, ce ustura, ce e doar o senztie de disconfort si asa mi departe. Asadar, dupa ce mi-au aratat cum sa stau (cu capul sprijinit de asistenta Amalia pe care o iubesc etern) mi s-a facut la nivelul pileii o anesteie superficiala cu xilina...am simtit o usoar usturime si dupa cateva secunde zona respectiva amortita. Asteptam de acum sa simt cand mi se face injectia in coloana....si daca nu mi-ar fi spus ca au terminat si nu simteam picioarele lemn tanase, mai asteptam si acum. M-au jutat apoi sa ma intind pe masa si a inceput operatiunea de montare a campului steril de ctre un medic tanar (caruia nu ii stiu numele) si care tot timpul ba ma facea sa rad ba se tachina cu cei din incpere. La un moment dat ma intreaba...va e frica doamna? si eu ma uit spre el, mare gresala, sa-i raspund omului...”uitati, cu sta va tai”...si-mi arata bisturiul....tot timpul imi era teama ca de unde vor stii ei ca eu sunt amortita si implicit gata de taiere ... la un moment dat am simtit doua intepaturi in burtica (nu dureroase, asa ca si cand te inteapa cineva cu o scobitoare sa zicem)....si zic...aoleu, eu simt....da doamna? evident ca iar radea de mine...Florin care era la geam, mi-a spus ca atunci ma ciupea cu o penseta tocmai pentru a vedea daca mai simt ceva...a venit apoi si DR. Predoi, pe cre nu l-am vazut ca deja aveam montat paravanul, dar l-am auzit si salutat....in cateva minute, au inceput sa ma impinga in toate partile si mi-am imaginat ca sunt deja taiata (ceea ce era adevarat )....asa ca am intrebat anestezista (Persentia, daca i-am retinut bine numele in TI si care este de asemeni un om extraordinar ) .... “m-au taiat?”...in loc de raspuns am primit un ... “vai ce cercei frumosi aveti!” ceea ce mi-a elucidat misterul... al naibii de neplacut senzatia asta cu umblatul prin burta, motiv pt care iar ma luase cu rau si mi-au pus o tavitza in caz ca aveam sa si anume....n-a fost cazul....a darmat-o asistenta la un moment dat de s- si speriat Florin ca a crezut ca am inceput cu circoteca...eu oricum in tot acest timp am fost legata de maini...

Ei si n-a trecut mult ca au scos-o pe bubuluca ... n- a plans, dar a stranutat cu simt de raspundere de vreo 5-6 ori si abia dupa ce au aspirat-o a inceput pangaceala...asta pana cand a pus-o la mami pe umar, si ne-am pupacit si i-am simtit pielicica umeda ....

dupa ce a iesit personjul principal din scena , cum au zis dr-ii, i-am rugat sa ma doarma pana isi termina treaba, pt ca ideea ca cineva isi face de cap prin burt-mi, nu-mi surdea absolut deloc....si aici mi s- rupt filmul....


urmeaza partea de TI si mobilizrea...azi-maine....

pupici si bafta multa! e mai usor decat sperati!


Honey Bunny, TE IUBIM, SI CA TINE NU GASIM!!!
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT

POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA[/purple][/b]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jackie spune:

Mami, esti o scumpa ca ti-ai facut timp sa povestesti!

Jackie 36+

Mergi la inceput