Regasiri (12)

Regasiri (12) | Autor: desiree

Link direct la acest mesaj






(1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11)





Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

www.youtube.com/watch?v=4X3bAeXUCvo&feature=related" target="_blank">filmuletul promis

Prima mea impresie a fost: astia-s tampiti la cap de lasa bietul copil sa planga asa? a doua impresie: fiecare stie ce are acasa...si totusi, oricat s-ar preface copilu meu, parca nu l-as atarna in internet plangand spre rasul lumii



Dbunny cu Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

l-au lasat atata sa planga tocmai pt a putea filma scenele cat mai bine si sa reiasa ceva din filmulet.dar zau ca e belea piciul....si cica ei nu stiu.tot stiu si tot ce fac e sa te aiba la degetul mic.toata lumea stie ca asa cresc copchii,cu smecherii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

da, dar mie mi se pare horror totusi ce au facut ei, si e atat de mic..adica daca a ajuns sa cerseasca in acest fel atentia lor...mie mi se pare ca mai multa atentie primea cainele ala decat cupilu...


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

la noi e cam asa.daca unul din sandokani incepe sa scanceasca(la noi crizele nu sant asa dure,mai dau cu capul dar cauta sa fie pe covor,se uita in jur si se muta unde e covorul,iar asta nu o fac de fiecare data)....si scanceala asta nu tine nici macar un minut,eu ignor dar tocmai pt ca ignor vin singuri catre mine sa-i iau in brate si apoi cu povesti si lugu lugu la ureche se termina totul.am incercat sa-i iau imediat in brate si am observat ca fac mai rau.asa ca pret de cateva secunde,nu stiu sa zic cat,ii las in plata lor,nici nu le vorbesc....dupa da,stam de vorba,explicam si trecem la urmatorul pas al zilei.pai inseamna ca ai mei sandokani sant pui,puisori pe langa ce fac altii(ma refer la crizele astea).....eu nu ma pot plange chiar asa.
dar in film se vede clar ca parintii chiar au vrut sa arate cum face copilul lor si durata e mai lunga tot ca sa demonstreze.nu stiu,au facut haz de copil,mi-e mila de el.eu totusi nu as fi putut filma faza asta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

de cand stau de vorba cu voi s-a trezit de 3 ori...a asa dragalas, suge ce suge si apoi imi intoarce funduletzul si se culca..parca mi-ar spune: gata,de acum ma descurc singur!

fetelor, nu stiu care mai sunteti pe aici dar eu tot va urez noapte buna!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Buna dimineata! Aici ploua si cred ca o s-o tot tina asa. Eu sunt racita varza, fac polidin de ieri, mi-e frica sa nu ii dau si Anei. Si sotul e bagat la injectii cu polidin, el a fost racit dar e spre vindecare.
Tare clipul cu baietelul respectiv, parca o vad pe Ana a mea.
Desiree crede-ma ca Ana uneori la fel face si are toata atentia noastra. Si eu si tati stam cu ea de dimineata pana seara, ne jucam, dansam, ne alergam, dar daca indraznesc sa iau o carte sau sa mai stau si eu la calculator, innebuneste, chiar si cand se joaca singura trebuie sa ma uit la ea, altfel o ia razna. Cred ca noi am invatat-o prost, de cand am nascut-o, sotul a renuntat la birou, lucreaza de acasa, tocmai sa stam cu ea, dar nu e bine nici cum am procedat noi. Desi se spune ca daca primeste atentia maxima cand e mica, isi va dori independenta f repede, sa scape de noi, va avea mult tupeu si incredere in ea. Ultimele doua se vad deja.
Koko ce tari sunt Pascal si Sophia la faza cu covorul, hahahaha...Au ei grija sa nu-i doara prea tare.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

na c.am reusit!
adica sa ma trezesc si sa fac eu prima cafeaua, poftiti



ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna dragi regasite
poftiti la cafa zilnica si o gustarica .
Desiree pentru noul capitol.
Noi suntem bine peste o ora plecam la recuperare.
La Ct a aparut un soare timid dar momentan nu mai ploua .

intregul fara exceptie.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

kokorina - eu ziceam ca.mi pare ca iti seamana sophia in poza unde aveti amandoua caciulite roz

mephala - clatite japoneze suna atat de complicat, incat facutul cred ca e o adevarata opera de arta :)))
eu nu stiu sa gatesc si nici nu incerc sa invat, adevarul asta e :))

dbunny - da, alea nu prea.s de varice, cred ca pt varice in afara de operatie nu prea are efect nimic

angi - n.am multe, vreo 18 perechi cred (19 cu cea care o sa mi.o cumpar sambata asta :)))

despre filmulet, sincer mi.e mila de atentia care o cere copilul si nu doar in video - se vede ca.i lipseste des, cred, despre plans insa, pt mine ala nu e plans deloc, ma asteptam sa urle nene

ivan si dayanara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dayanara spune:

danita si mayaione , multa sanatate!

dodo, beau una si de la tine

dbunny - si eu cred ca nu m.am exprimat corect cand ziceam de ivan cu blenduitul, el mananca bucati, mie insa mi.e frica sa.i dau :)
cat e cu noi la masa, ii dau bucatele si le mananca, dar dupa piureul de toate zilele, si pufuleti baga cate.o punga o data
mi.e frica sa.i dau mar intreg sa muste din el sau bucata de paine
(fetita vecinei s.a inecat rau la 18 luni cu paine) insa mancarea lui normala prefer sa fie piure deoarece asa ii bag mai multe, nu mi.ar manca el un filete intreg la o masa plus legume, bucatele daca nu ar fi blenduit

ivan si dayanara

Mergi la inceput