Cresa nr. 32 Prevederii sector 3 Bucuresti

Cresa nr. 32 Prevederii sector 3 Bucuresti | Autor: bb_andrei

Link direct la acest mesaj

Salutare mamici cu copii care merg la cresa nr.32 din Prevederii, nr.6.
Ce impresie v-a facut aceasta cresa?
Noi suntem la inceput de drum si cel mic s-a obisnuit, a trecut de etapa plansului , dar fiind prea mic, 2 ani, nu reusim sa aflam nimic de la el si cum nu putem sa fim o musca pe perete sa aflam ce se intampla acolo...
Poate aflam ceva de la cei care merg la aceasta cresa.
Pupici.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pvflorence spune:

Buna. Si noi suntem tot la aceasta cresa si sunt foarte multumita.
Pentru mai multe detalii, mai bine vb. personal. Suna-ma daca vrei sa discutam mai multe. Te inteleg, pentru ca si eu am avut aceleasi nelamuriri si nu am avut parte de nici un raspuns :) 0744303022 Florentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen69 spune:

buna mamici.sunt si eu o mamica de un pici de 2 anisori.ce parere am eu de aceasta cresa !naspa .daca vreti sa imbolnaviti copilul de nervi duceti.copilul meu imi arata pumnisorii strinsi si imi tipa mereu.asta inseamna ca acolo tipa la ei si cred ca ii si bate.va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mih_tom spune:

carmen69 - buna, ai reusit sa-mi captezi atentia. Fetitza mea e la gr.4 la aceasta cresa, pana acum n-am observat o schimbare la ea e adevarat ca abia a fost 2 sapt. La ce gr ai copilul si de cat timp?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen69 spune:

Buna mih_tom.Baietelul meu a fost la grupa mica.A fost la inceput din iunie cam 3 saptamini,apoi am plecat eu cu el la parintii mei cam o luna si jumatate dupa care apoi l-am dusdi septembrie1 si 2 septembrie, apoi dupa 15 sepembrie si 16.Si gata.Adevarul e ca dupa 1 sept.am l-am lasat sa doarma si la prinz acolo.Treaba ta faci ce vrei cu copilul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns addinuta spune:

Salutare! sunt membru nou pe acest forum, asta pt ca abea am reusit sa-mi fac cont , insa citesc mesajele postate de voi de mult tim.

in speranta ca voi fi de ajutor pt noi mamici care vor sa-si timita picii la cresa 32 vin si eu cu niste informatii mai de actualitate(vezi data).

Piciul meu are 1,4 ani si in disperarea de a gasi un loc in cresa l-am inscris mai devreme decat planuisem, adica in loc de feb 2009 l-am inscris in nov 2008 :)).

Mancarea este buna pt ca la ora 12 m-am dus sa il iau si abea atunci le dadeau sa manance asa ca am stat langa ele sa vad ce le da si cum ; si le dadea la toti . Cine nu maca singur primea in guritza papa de la ingrijitoare. Reactia puiului meu cand a gustat mancarea de-a colo a fost " miam miam miam'=> ca papa de la cresa e bun. Murdar pe haine de mancare de la cresa nu l-am luat inca o sg data mi l-au agus cu caca l-a fund si le-am rugat sa mi-l schimbe si de atunci il iau si cu pampersul schimbat. De tipat mai tipa la ei pt ca am intrat in sala cand nu se asteptau (eu veneam pe la 12 -12.30 sa-l iau siin ziua aia am ajuns pe la 1 si cand am deschis usa am auzit cum a zbierat la el (nu a tipat ci a zbierat) el plangea ca era la inceput si mic si nu vroia sa doarma si ea a zbierat la el si i-a zis "ma taci" dar a zbierat . de batut sper ca nu-i bate insa peste tot cred ca e cam la fel . Nu am de ales asa ca tre sa il duc la cresa asta. in comparatie cu altele e inca ff buna si cu mici exceptii (tipat la copii)e buna .

Tudor din a IV a zi de mers la cresa a invatat sa faca si acasa pipi si caca la olita , inainte nu statea pe oala ii era frica cred si plangea . acum se aseaza de placere si asta e un lucru bun . si a invatat sa si manace cat de cat => ca are si parti bune .

cred ca e bine sa le spunem ingrijitoarelor daca nu ne convine ceva ca sa-si revizuiasca comportamtntul ca altfel.....
Acum e racit si o sapt il tin acasa .

Pupici

Mergi la inceput