Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Lectii si know how on line, Sport

Eliberare pasaport - cat mai rapid

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

danat
Mama de Raduc

Austria
wien

5538 Mesaje
8 Prieten(i)

Trimis la - 10/04/2008 :  17:56:00 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui danat Adauga semn de carte la mesaj Trimite danat un Mesaj Privat  Reply with Quote

Eliberare pasaport - cat mai rapid

As vrea sa stiu cat de rapid pot sa obtin eliberarea in regim de urgenta a unui pasaport in Bucuresti?
Am auzit diferite variante, 3 zile, 24 ore, 2 ore....
Cine a facut de curand asta imi poate spune si mie ce si cum si unde? Multumesc!

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

(0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator
irinel61
irinel61
nou venit

Romania, bucuresti
38 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/04/2008 :  20:00:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite irinel61 un Mesaj Privat  Reply with Quote
In Iorga ti-l elibereaza cel mai repede. Da-le un telefon si afli din sursa cea mai sigura.
SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR PENTRU ELIBERAREA SI EVIDENTA PASAPOARTELOR SIMPLE AL MUNICIPIULUI BUCURESTI
BUCURESTI, STR. NICOLAE IORGA NR. 27, SECTOR 1
TEL: 021-2129626 FAX: 021-3121500
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

danat
Mama de Raduc

Austria, wien
5538 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 10/04/2008 :  22:18:23 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanat Adauga semn de carte la raspuns Trimite danat un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am sunta astazi tata ziulica la numarul indicat de tine si ori era continuu ocupat, ori nu raspundea nimeni si suna in nestire....asa ca slabe sperante prin telefon. Timp nu prea am sa merg pina acolo, si speram sa aflu de la cineva care s-a facut de curand.

De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

Androix
Read my lips!!!

Romania, bucurestiBUCURESTI
9023 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 11/04/2008 :  08:58:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Androix Adauga semn de carte la raspuns Trimite Androix un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pe site zice maxim 20 de zile la normal si maxim 3 zile la urgenta. Lucratoare. In realitate la normal a facut sotul meu si am fost saptamana trecuta sa depuna actele si azi ar trebui sa-l ia, deci 5-6 zile. Tin minte ca citisem pe-acolo pe un perete un anunt ca pentru urgenta cu taxa aferenta se poate face in cateva ore, ca am ramas chiar socata.
Oricum daca ai nevoie fa-l acum ca nu era aproape nimeni pe-acolo dar din vara cred ca vor fi valabile termenele afisate pe site, pentru ca iar va fi nebunie, lume multa, cozi...

Andreea mama de Filip si Georgia

membru veteran Sabina
Compozitoarea zapacita!

Donator pentru diana
 Romania
17484 Mesaje
49 Prieten(i)
Trimis la: - 11/04/2008 :  09:29:22 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Sabina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Anul trecut in luma mai mi l-au dat in 2 ore.

Povesti nemuritoare
Culeg fericire

Multumim!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lung„ cale este calea care duce de la urechi la inim„.
vlada
vlada
membru matur

2086 Mesaje
4 Prieten(i)
Trimis la: - 11/04/2008 :  09:45:00 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luivlada Adauga semn de carte la raspuns Trimite vlada un Mesaj Privat  Reply with Quote
In mod normal dureaza 7 zile lucratoare, in regim de urgenta 2 ore, iar taxa de urgenta este de 100 Ron. Stiu sigur, chiar ieri am fost la Politia de sector

Andreea

danat
Mama de Raduc

Austria, wien
5538 Mesaje
8 Prieten(i)
Trimis la: - 11/04/2008 :  10:07:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidanat Adauga semn de carte la raspuns Trimite danat un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumesc frumos!
Asa este, acum am reusit sa vb la telefon in sfarsit cu o doamna de la Iorga si mi-a confirmat ca se da la urgentza in 2 ore !!! (precizez : e dispozitie data de secretarul de stat de la relatiile cu prefectura - si nu se stie cat va fi in vigoare :-))) - de parca ar fi ceva de rau frate!
Daca merge ceva snur in Ro, atunci trebuie schimbat

Androix
Read my lips!!!

9023 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 11/04/2008 :  11:50:39 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Androix Adauga semn de carte la raspuns Trimite Androix un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pai nu sunt cereri, ti-am zis ca era cam pustiu pe-acolo. De prin mai iunie incolo daca nu mai fac fata logic ca nu mai respecta directiva.

Andreea mama de Filip si Georgia
tumpi
tumpi
nu-s ceea ce par

Germany, acasa
4511 Mesaje
15 Prieten(i)
Trimis la: - 11/04/2008 :  13:04:33 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui tumpi  Trimite mesaj yahoo luitumpi Adauga semn de carte la raspuns Trimite tumpi un Mesaj Privat  Reply with Quote
In Iorga nu mai e asa aglomerat de cand se fac si la politia de sector, asa am inteles.Si eu anul trecut cand am venit special sa imi schimb pass-ul, am platit 1 mil taxa de urgenta,in 2 ore il aveam in mana.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.BŁrger)

dana d
membru senior

3032 Mesaje
6 Prieten(i)
Trimis la: - 15/04/2008 :  12:50:52 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luidana d Adauga semn de carte la raspuns Trimite dana d un Mesaj Privat  Reply with Quote
Intrebare: daca ai deja pasaport valabil, poti sa-ti pui copiii pe el? Cat dureaza si cat costa?
Tocmai am aflat ca s-ar putea ca pozele copiilor din pasaportul meu sa nu mai fie valabile avand cca 3 ani de cand sunt puse (nu mai stiu exact in ce luna ne-am facut pasapoartele dar oricum era in 2005), asa ca ma gandeam sa pun copiii si in pasaportul sotului ca iesim din tara de 1 mai si nu vreau sa ne intoarca inapoi de la granitza. Deci vor fi in pasaportul meu cu poze inca valabile sau nu si in pasaportul sotului cu poze proaspete.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA
  Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com