Eliberare pasaport - cat mai rapid

Eliberare pasaport - cat mai rapid | Autor: danat

Link direct la acest mesaj

As vrea sa stiu cat de rapid pot sa obtin eliberarea in regim de urgenta a unui pasaport in Bucuresti?
Am auzit diferite variante, 3 zile, 24 ore, 2 ore....
Cine a facut de curand asta imi poate spune si mie ce si cum si unde? Multumesc!

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinel61 spune:

In Iorga ti-l elibereaza cel mai repede. Da-le un telefon si afli din sursa cea mai sigura.
SERVICIUL PUBLIC COMUNITAR PENTRU ELIBERAREA SI EVIDENTA PASAPOARTELOR SIMPLE AL MUNICIPIULUI BUCURESTI
BUCURESTI, STR. NICOLAE IORGA NR. 27, SECTOR 1
TEL: 021-2129626 FAX: 021-3121500

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Am sunta astazi tata ziulica la numarul indicat de tine si ori era continuu ocupat, ori nu raspundea nimeni si suna in nestire....asa ca slabe sperante prin telefon. Timp nu prea am sa merg pina acolo, si speram sa aflu de la cineva care s-a facut de curand.


"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pe site zice maxim 20 de zile la normal si maxim 3 zile la urgenta. Lucratoare. In realitate la normal a facut sotul meu si am fost saptamana trecuta sa depuna actele si azi ar trebui sa-l ia, deci 5-6 zile. Tin minte ca citisem pe-acolo pe un perete un anunt ca pentru urgenta cu taxa aferenta se poate face in cateva ore, ca am ramas chiar socata.
Oricum daca ai nevoie fa-l acum ca nu era aproape nimeni pe-acolo dar din vara cred ca vor fi valabile termenele afisate pe site, pentru ca iar va fi nebunie, lume multa, cozi...


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Anul trecut in luma mai mi l-au dat in 2 ore.


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungã cale este calea care duce de la urechi la inimã.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vlada spune:

In mod normal dureaza 7 zile lucratoare, in regim de urgenta 2 ore, iar taxa de urgenta este de 100 Ron. Stiu sigur, chiar ieri am fost la Politia de sector

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Multumesc frumos!
Asa este, acum am reusit sa vb la telefon in sfarsit cu o doamna de la Iorga si mi-a confirmat ca se da la urgentza in 2 ore !!! (precizez : e dispozitie data de secretarul de stat de la relatiile cu prefectura - si nu se stie cat va fi in vigoare :-))) - de parca ar fi ceva de rau frate!
Daca merge ceva snur in Ro, atunci trebuie schimbat




"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai nu sunt cereri, ti-am zis ca era cam pustiu pe-acolo. De prin mai iunie incolo daca nu mai fac fata logic ca nu mai respecta directiva.


Andreea mama de Filip si Georgia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

In Iorga nu mai e asa aglomerat de cand se fac si la politia de sector, asa am inteles.Si eu anul trecut cand am venit special sa imi schimb pass-ul, am platit 1 mil taxa de urgenta,in 2 ore il aveam in mana.


"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana d spune:

Intrebare: daca ai deja pasaport valabil, poti sa-ti pui copiii pe el? Cat dureaza si cat costa?
Tocmai am aflat ca s-ar putea ca pozele copiilor din pasaportul meu sa nu mai fie valabile avand cca 3 ani de cand sunt puse (nu mai stiu exact in ce luna ne-am facut pasapoartele dar oricum era in 2005), asa ca ma gandeam sa pun copiii si in pasaportul sotului ca iesim din tara de 1 mai si nu vreau sa ne intoarca inapoi de la granitza. Deci vor fi in pasaportul meu cu poze inca valabile sau nu si in pasaportul sotului cu poze proaspete.

Fetele mele

Iremediabil indragostita de CANADA

Mergi la inceput