Hotel in Viena - va rog !

Hotel in Viena - va rog ! | Autor: geniest

Link direct la acest mesaj

Trebuie sa fac o rezervare pt. sfarsitul lunii aprilie la un Hotel in Viena si tare bine mi-ar prinde ceva ponturi de hotel bun si ieftin Ma intereseaza 2 stele, sa fie curat si rezonabil ca pret daca se poate cat mai aproape de centru.

Multumesc mult.

www.andreialmeu.piczo.com

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Geniest,eu iti recomand sa faci rezervarea prin www.yeego.com,unde preturile sunt mult mai rezonabile fara de alte site-uri.(eu am rezervat si a fost ok).Privind hotelul,ti-as recomanda Terminus,(au stat niste prieteni,inclusiv fete de pe forum),e de 2 stele,decent,foarte bine pozitionat,chiar in centru.(rezonabil ca pret).Daca nu il vei gasi disponibil in perioada respectiva,citeste rewiew-urile ,pentru alte hoteluri care ti de par rezonabile ca pret/pozitie.

Bafta,si vacanta placuta!
Ameea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Am uitat ceva foarte important:grabeste-te cu rezervarea,ca risti sa nu mai gasesti,sau sa gasesti oferte scumpe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

Eu am stat la un hotel langa Maria Hilfestrase de 3 stele si a fost camera mica dar foarte curata cu mic dejun bun si aproape de centru. Iti dau adresa si alte cateva de incercat daca nu gasesti acolo :
http://www.viennaby.com/hotelstadthalle/pages/booking.htm
-poti incerca eur pe site dar eu am luat printr-o agentie din Romania la ei , agentia se cheama : Edelweiss Travel
edelweiss@edelweiss-travel.ro .ei mi-au obtinut un pret de 56 eur un single pt o noapte la acest hotel
Altfel poti incerca si la
http://www.dostepinn.at/en/info.php - aici poti rezerva pe mail si daca gasesti in alta parte nu te pune sa platesti nimic - eventual le spui ca nu mai ajungi, ei oricum ti-o rezerva pana la orele 16 ale zilei in care ai spus ca vii - scrie-le in engleza
http://www.hargita.at/de/home/index.php

Monica




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Multumesc mult fetelor. Din pacate n-am reusit sa gasesc nimic...googalesc in continuare poate, poate gasesc ceva.

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Noi am stat in 2 randuri la www.etaphotel.com/etaphotel/fichehotel/gb/etp/3706/fiche_hotel.shtml" target="_blank">etap hotel, curat, aproape de statia de metrou, noua ne-a placut. Am luat si mic dejun, am fost multumiti. Noi am colindat toata ziua in oras, doar am dormit in camera. Nu e lux, dar merita din plin banii, pe vremea cand am fost noi-acum 3 si 2 ani, era cel mai ieftin din Viena. Acum nu stiu, dar tu poti compara daca ai mai multe indicatii.

Capatorie frumoasa si distractie placuta, e unul dintre cele mai frumoase capitale europene.


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

super preturi la etap..bineinteles ca nu mai sunt locuri


www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Imi pare rau, noi faceam cu vreo luna, o luna jumate inainte rezervarea...
Incearca la Accor sau Ibis sunt ele mai scumpe, insa nu stiu comparativ cu altele cum sunt...
Nu stiu daca ai incercat pe www.booking.com/city/at/vienna.sv.html?aid=310018 label=vienna-sB3HOzUKwDZyn9SmpXvMnQS678036186 ws=&gclid=CODftM_f0JICFSdPMAod-xUlDA" target="_blank">booking, acolo gasesti toate categoriile de hoteluri, cine stie...poate mai gasesti ceva liber...


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Offfff....am primit numai raspunsuri negative de peste tot. Camere libere in perioada care imi trebuie sunt la hotelurile de pe langa aeroport (9 - 10 km de centru). Noi nu mergem cu masina asa ca nu pot merge pe varianta asta.
Acum 3 zile am primit o oferta de zbor bunicica si am zis sa plecam de 1 mai.

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Eu am stat la Hotel Zipser, este de 3 stele, aproape de primarie, este aproape de mijloacele de transport in comun. Camera micuta dar foarte curata,micul dejun foarte bun - gen bufet.Am dat 74 euro pe camera in perioada Craciunului. Te poti uita si pe site-ul lor www.zipser.at si la referintele de pe booking, venere,etc. Mie mi-a placut foarte mult, daca ar fi sa mai merg in Viena tot acolo as sta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ameea spune:

Geniest,in cazul asta,intra pe www.homelidays.com,unde gasesti cazare la particulari,in regim hotelier.Sigur vei gasi ceva(garsoniera,apartament),in centru,si la pret rezonabil.Eu am inchiriat prin ei un apartament in Barcelona de 1 Mai;sper sa fie totul ok.Iei legatura direct cu proprietarul si trimiti un avans prin Banca sau Western Union.

Bafta!

Mergi la inceput