Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  La bucatarie

Umplutura fara cuptor?

Subiect nou  Raspunde  Versiune imprimanta

Vezi toate retetele
Adauga si tu o reteta!
Biscuiti dulci umpluti cu ciocolata si alune * Biscuti dulci cu fructul pasiunii * Prajiturele cu cardamom * Tiramisu Cheesecake * Gogosi coapte * Tort negresa * Rulada cu mango si fructul pasiunii * Negresa simpla cu nuci *
Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  

cmirela35
cmirela35
membru incepator

Romania
Baia Mare

271 Mesaje
0 Prieten(i)

Trimis la - 09/04/2008 :  19:27:51 Link direct la acest mesaj  Arata profilul  Trimite mesaj Yahoo lui cmirela35 Adauga semn de carte la mesaj Trimite cmirela35 un Mesaj Privat  Reply with Quote

Umplutura fara cuptor?

Unde stau acum,am gaz la butelie,singura posibilitate sa fac umplutura de Pasti ar fi la tigaie sau la microunde?
Stie cineva cum sa procedez?Please,sfaturi!!!

Toata viata e o continua speranta...
Mirela
      (0 aproba) (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator

catutza
Leoaica,mami de scorpiuta

Romania, Bucuresti
4957 Mesaje
17 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2008 :  21:08:27 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite catutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
umplutura pentru ce?...scuze, nu inteleg

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
Mindy
Mindy
membru matur

USA,
1852 Mesaje
2 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2008 :  22:15:01 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Mindy un Mesaj Privat  Reply with Quote
O fi drobul de miel oare? nici eu nu inteleg ce e umplutura de Pasti.
eu as apela la cuptorul unei prietene/vecine decat sa experimentez pe tigaie sau microway.
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput

catutza

Romania, Bucuresti
4957 Mesaje
17 Prieten(i)
Trimis la: - 09/04/2008 :  23:50:05 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite catutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
O fi drobul de miel oare? nici eu nu inteleg ce e umplutura de Pasti.
eu as apela la cuptorul unei prietene/vecine decat sa experimentez pe tigaie sau microway.

la drob ma gandeam si eu dar totusi nu vad ce legatura are faptul ca are butelie, pentru drob trebuie cuptor....
asa ca cea mai buna solutie e asa cum ai spus si tu sa mearga la o vecina/prietena ceva.

Spor la pregatiri!!!

andacos
membru de baza

Germany, -
6554 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 10/04/2008 :  00:14:37 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Pai si daca are butelie nu merge cuptorul?Sau cum?

dANA
cmirela35
cmirela35
membru incepator

Romania, Baia Mare
271 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/04/2008 :  13:17:58 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicmirela35 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cmirela35 un Mesaj Privat  Reply with Quote
E vorba de drob,intr-adevar,la noi se numeste umplutura
Povestea e mai lunga,unde am stat inainte aveam plita pe gaz si cuptor pe gaz,bransate.
Unde m-am mutat,mi-am luat un aragaz mic,cu 4 ochiuri si o butelie pana legam gazul,cuptorul nu functioneaza la butelie,deci sunt in mare dilema de pasti...Prajituri cumpar,dar ce fac cu drobul?

Mirela
claudia_a
claudia_a
membru junior

Romania, galatiGALATI
1417 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 10/04/2008 :  14:24:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite claudia_a un Mesaj Privat  Reply with Quote
Microunde nu ai?

Mami si Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.
cmirela35
cmirela35
membru incepator

Romania, Baia Mare
271 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/04/2008 :  14:48:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicmirela35 Adauga semn de carte la raspuns Trimite cmirela35 un Mesaj Privat  Reply with Quote
Am,dar nu stiu daca are acelasi gust,nu stiu cate minute sa il tin,etc...
Plus ca la micro nu incape decat pe masura lui:(((,uuuuuh

Mirela
Balbina
Balbina
purring cat

Donator Teodora
 Romania
5491 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 10/04/2008 :  18:39:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Balbina un Mesaj Privat  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cmirela35

E vorba de drob,intr-adevar,la noi se numeste umplutura
Povestea e mai lunga,unde am stat inainte aveam plita pe gaz si cuptor pe gaz,bransate.
Unde m-am mutat,mi-am luat un aragaz mic,cu 4 ochiuri si o butelie pana legam gazul,cuptorul nu functioneaza la butelie,deci sunt in mare dilema de pasti...Prajituri cumpar,dar ce fac cu drobul?

Mirela

Il cumperi si pe asta.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda meditind pe umarul lui tati
Poze

andacos
membru de baza

Germany, -
6554 Mesaje
14 Prieten(i)
Trimis la: - 14/04/2008 :  09:33:06 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite andacos un Mesaj Privat  Reply with Quote
Mirela,eu nu fac acum teoria aragazului,dar eu am folosit ani de zile butelia de gaz!Si cuptorul functziona fara probleme!Si tot acelasi aragaz mai tirziu a fost folosit pe gaz!La "ochiuri" trebuie ceva schimbat ca sa dea randament la gaz,dar la cuptor nu!

Deci-ca eu chiar nu cred ca s-au modificat in asa hal aragazele in ultimul timp,incearca cuptorul ca nu are de ce sa nu mearga!

Dana

catutza

Romania, Bucuresti
4957 Mesaje
17 Prieten(i)
Trimis la: - 19/04/2008 :  01:02:55 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite catutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Totusi nu poti merge la o prietena/vecina ceva unde doar sa il coci? il prepari tu acasa tot si doar mergi sa il coci la ea

Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
 Subiect nou  Raspunde la subiect
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com