Gradinita Daria, Drumul Taberei

Gradinita Daria, Drumul Taberei | Autor: Ana71

Link direct la acest mesaj

Buna ziua,

Are cineva copilul la aceasta gradinita ( e pe Valea Oltului)? Daca da, imi puteti spune va rog cum este?
Am intrat pe site-ul lor si pare OK. Singurele lucruri care nu prea imi plac sunt: prea multa gresie in curte si destul de multe scari, pentru ca ma gandesc la potentialele pericole. Fetita mea are 3 ani si ma gandesc sa incerc s-o dau acolo....ar mai fi o varianta la gradinita de stat din apropierea noastra (218) dar acolo sunt inadmisibil de multi copii inscrisi la grupa mica (47 copii).

O sa fac si o vizita la gradinita Daria, dar as vrea sa aud si parerea unor parinti.

Multumesc mult!


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eugcem spune:

quote:
Initial creeata de Ana71

Buna ziua,

Are cineva copilul la aceasta gradinita ( e pe Valea Oltului)? Daca da, imi puteti spune va rog cum este?
Am intrat pe site-ul lor si pare OK. Singurele lucruri care nu prea imi plac sunt: prea multa gresie in curte si destul de multe scari, pentru ca ma gandesc la potentialele pericole. Fetita mea are 3 ani si ma gandesc sa incerc s-o dau acolo....ar mai fi o varianta la gradinita de stat din apropierea noastra (218) dar acolo sunt inadmisibil de multi copii inscrisi la grupa mica (47 copii).

O sa fac si o vizita la gradinita Daria, dar as vrea sa aud si parerea unor parinti.

Multumesc mult!


Ana, Victor (2.01.2000) si Eva (13.03.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana71bara/my_photos


Ana, ai reusit sa mergi la gradinita Daria? Cum ti s-a parut?
Multumesc

Eugenia si Nicolae mic (18 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex32 spune:

Buna seara, am citit mesajul tau si nu inteleg de ce spui ca sunt prea multe scari si prea multa gresie in curte.Eu am inscrisa fetita la Gradinita Junior din sectorul 6 si exista gresie in curte si au doar 2 trepte.Esti sigura ca nu este alt sediu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

quote:
Originally posted by Alex32

Buna seara, am citit mesajul tau si nu inteleg de ce spui ca sunt prea multe scari si prea multa gresie in curte.Eu am inscrisa fetita la Gradinita Junior din sectorul 6 si exista gresie in curte si au doar 2 trepte.Esti sigura ca nu este alt sediu?



Buna,

Gradinita Daria si Gradinita Junior sunt 2 gradinite diferite. Gradinita Daria se afla pe strada Valea Oltului, gradinita Junior este pe Valea Cricovului. Eu sunt foarte sigura ca vorbesc de gradinita Daria de pe Valea Oltului .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolaki spune:

ANA71 EU AM AVUT COPILUL LA ACEASTA GRADINITA SI MI-AM LUAT BAIETELUL(SI NU NUMAI EU) PENTRU CA SE IMBOLNAVEA TOT TIMPUL DUPA TREI ZILE DE GRADI VENEA CU FEBRA ACASA,COPILUL MEU NEFIIND UN COPIL SENSIBIL SAU CU PROBLEME DE SANATATE.PE SCURT: IN DOUA LUNI DE LA ACEASTA GRADI A FACUT RINOFARINGITA ACUTA,OTITA SI TREI AMIGDALITE PULTACEE,ADICA 5 ANTIBIOTICE IN DOUA LUNI DE ZILE.RETINE CA IN DOUA LUNI NU AMERS NICI MACAR O SAPTAMANA INTREAGA.APOI M-AM MAI INTALNIT CU MAMICUTE IN PARC CARE AVEAU COPII ACOLO SI AM DISCUTAT DESPRE GARDI SI AM AFLAT CA DIRECTOAREA NE PUNEA ACEEIASI PLACA LA TOATE "NU AVEM COPII BOLNAVI NUMAI AL DV. ESTE BOLNAV"EU CUNOSC TREI MAMICI CARE AU RENUNTAT LA ACEASTA GRADINITA.PE NIKOLAS L-AM DAT LA ALTA GRADI SI A MERS TREI SAPTAMANI FARA SA PATEASCA NIMIC APOI A FACUT UN ROSU IN GAT DAR ATAT NIMIC GRAV IN WEEK-EDN L-AM TRATAT SI PANA LUNI A FOST OK.TREBUIE SA STI ACUM DOUA LUNI STATEAU AMESTECATI COPII DE 2 CU COPII DE 3 SI RESPECTIV 4 ANI.EXISTAU DOAR 2 EDUCATOARE O SUPLINITOARE NU FOARTE RABDATOARE.EDUCATOAREA ERA FOARTE BUNA E SINGURA DE CARE IMI PARE RAU.A MAI RETINE UN ASPECT BAIATUL DIRECTOREI ESTE LA GRADI SI TOT TIMPUL TUSEA SI DIN CATE AM INTELES NU A LIPSIT VREODATA DIN GRADINITA.EU AM FOST FOARTE ENTUZIASMATA DE DARIA IAR APOI FORTE DEZAMAGITA.BAIETELUL MEU E ACUM LA O GRADI CARE-I MERGE FOARTE BINE SUNT BINE ORGANIZATI SI SPRE DEOSEBIRE DE DARIA (UNDE NIKOLAS NU VROIA SA MEARGA SI PLANGEA)AICI A MERS FARA PROBLEME S-A ADAPTAT IMEDIAT SI MERGE CU PLACERE.DESCHIDE BINE OCHII SI FA CEA MAI BUNA ALEGERE PENTRU COPILUL TAU.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ania_ania spune:

Imi pare rau sa aud ca ai avut atatea neplaceri. Cred, insa ca treaba asta e destul de relativa si imprevizibila...eu una, am copilul acolo din octombrie anul trecut si nu am avut probleme - cred ca am tinut-o acasa o singura data (noroc cu mama care s-a pensionat intre timp ) pentru ca a avut temperatura - dar asta a fost doar pentru 2-3 zile, prin primavara si atunci stiu clar ca toti copiii fac minuni cu grade in termometru si / sau rosu in gat.
Eu, una sunt chiar multumita de gradinita. Mancarea este foarte buna, copilului ii place si au avut niste serbari absolut delicioase!
Sper sa nu am surprize neplacute, pentru ca am constatat din experienta proprie ca nu neaparat gradinita - contactul cu copiii este cauza.
Prietena mea a patit o chestie similara - fetita ei a tinut-o cam 2 luni in amigdalita, otita, temperatura 40 etc, cu reprize de revenire si apoi iar facea o nefacuta - biata de ea, era terminata, isi luase concediu pentru ca fetita nu mai suporta sa stea acasa nici macar cu bona - pe care o "reactivase" intre timp... Culmea este ca treaba asta a facut-o in al doilea an de gradinita, iar in primul nu a avut nicio problema, fetita era chiar un copil deloc sensibil...Acum copilul si-a revenit si a fost in 2 tabere cu gradinita anul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanast spune:

Nu mai are nimeni pareri recente despre gradinita Daria? Am si eu fetita acolo in grupa mica si voiam sa mai schimb impresii cu cineva.

26+ si mami de Irina (10.02.2007)

Mergi la inceput