FIV in Ungaria 36

FIV in Ungaria 36 | Autor: crisis81

Link direct la acest mesaj


"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie





Informatii utile:

www.ivfpregnancycenter.com/index.php?p=7" target="_blank">Site-ul clinicii Kaali Intezet
www.kaali.hu/index.php?p=31#szeged" target="_blank">Adresa, Telefonul, Emailul clinicilor KAALI si pozele doctorilor
www.congresstravel.hu/map/fmap.html" target="_blank">Harta Szeged
www.flickr.com/photos/11706357@N04/sets/72157603706272930/" target="_blank">Harta clinica Szeged
Lista analize Szeged

LISTA DE PRETURI - SZEGED:
Consultatie - 12.000 ft
Spermograma - 12.000 ft
Analize hormonale - 14.000 ft
Ecografia - 7.500 ft
Ovulometria si monitorizarea cu ultrasunete - 105.000 ft
Punctia ovariana - 105.000 ft
ET - 115.300 ft
ICSI -110.000 ft
hatching -50.000 ft


Pensiuni in Szeged: 1, www.familiapanzio.hu/en.html" target="_blank">2, www.szegediapartman.hu/html_eng/index.php" target="_blank">3, www.brindza.com/en-szeged-accommodation.php" target="_blank">4, www.jooszallas.hu/araink.html" target="_blank">5 si www.iranymagyarorszag.hu/keres/szeged/szallasok/panziok-p1" target="_blank">altele, mai asteptam sugestii.
Site clinica Debrecen
Adresa email dr. Zadori-Kaali clinik: jzadori@gmail.com
Adresa email clinica Debrecen:kaalideb@jaguar.unideb.hu
Adresa email clinica Budapesta:kaali@axelero.hu
Lista preturi Budapesta

CURS VALUTAR:
1 EUR = 265 HUF (martie 2008)
100 HUF = 1,41 RON
CONVERTOR VALUTAR

Ce sa faci dupa ET
www.fertilitylifelines.com/serono/products/gonalf/pen/instructions.jsp" target="_blank">Instructiuni de folosire pt GonalF si Ovidrelle
www.transylvania.info/Dictionary/dictionary.php?lang=3" target="_blank">Dictionar maghiar-roman
Reusite la Szeged in 2006

Odiseea Szeged www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40885" target="_blank">Cap.1, Cap.2, Cap.3, Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9

Kaali-Budapesta Cap.1
FIV in Ungaria Cap.1, Cap.2, Cap.3,Cap.4, Cap.5, Cap.6, Cap.7, Cap.8, Cap.9, Cap.10, Cap.11, Cap.12, Cap.13, Cap.14, Cap.15, Cap.16, Cap.17, Cap. 18, Cap. 19, Cap. 20, Cap. 21, Cap.22; Cap.23, Cap. 24, Cap. 25, Cap. 26, Cap. 27, Cap. 28, Cap. 29, Cap. 30, Cap. 31, Cap. 32, Cap. 33,Cap. 34, Cap. 35;



"Cele care ne sunt exemplu, cele care ne sustin, pe care vrem toate sa le urmam si carora le multumim ca sunt alaturi de noi
MAMICI
Rh cea care a deschis acest drum spre Szeged! speram sa fi o mamica fericita
Adela gemenii Darius siCaius 15 septembrie 2005
Szeged - dr. Zadori
4 IA - nereusite
1 FIV - reusit - ET: 24.01.2005
si SURPRIZA noul lor fratior Rares 13 decembrie 2007 - ramas natural
InternetDaria 25 iunie 2006
1 IA - nereusit la TM
1 FIV - reusit la TM
4 FIV-uri - nereusite la TM
1 FIV( FIV nr 6) reusit la Szeged, dr Zadori, ET: 12.11.2005
LeliutaMaria
Mi-kaAlexia 12 septembrie 2006
1 FIV - reusit, Szeged, ET: februarie 2006
Auburn
Andicu Filip 27 iunie 2007
FIV nr. 2 - reusit, Szeged, dr. Zadori, ET:octombrie 2006
Tanyuta Eduard-Raul
Daniela76 Alexandra
pussi Elena si Ana
Corina74 Andrei-Dumitru

GRAVIDUTE

Simona FIV sept. 2007 Budapesta
Popica cu ET cu embrioni congelati oct. 2007 Szeged
chiara FIV oct. 2007 Szeged
tuculucu ET cu embrioni congelati ian'2008, Budapesta;
Miha3 FIV ian. 2008, Szeged;
AncaoradeaIAS feb.2008, Debreten;
Andrada.P FIV mar. 2008, Budapesta;
Marush FIV mar. 2008, Szeged;
Julia75FIV mar.2008, Szeged;
2 IA - nereusite la Targu Mures
1 FIV - reusit la Szeged, dr. Zadori, ET:26 martie 2008

Si pentru ASPIRANTE sa dea Dumnezeu sa ne vedem cat mai repede pe lista si apoi a!!!
Sa ne ajute Dumnezeu!!

Liana30- 7IA nereusite-Szeged-dr.Zadori-ian'07 prima IA la Szeged reusita cu gemeni-pierduta la 16 sapt,ian'08 Fiv intrerupt, FIV 2 Aprilie 2008 - MULTA BAFTA !!!
magduta10- dr. Krizsan - Szeged - hiperstimulare, 1 Fiv nereusit
Ioana 76 - dr. Zadori - Szeged - 2 Fiv nereusite 2007;
cornelianeli - dr. Zadori - Szeged - un Fiv nereusit mai 2007, Fiv 2 nov. 2007 nereusit.
sandica- dr. Zadori - Szeged - 3 IA nereusite;FIV1 Martie 2008 - nereusit,
amulis- dr. Tandor - Debrecen - Fiv nereusit sept. 2007,
maritof- dr. Zadori - Szeged - 4 Fiv-uri TM, 1 la Szeged!
dariaioana - un de 9 ani -sarcina naturala,dr. Zadori - Szeged - Fiv demarat in martie 2007, intrerupt din cauza unor chisturi;FIV 1 - Medlife - dr. Silviu Predoi - diphereline - 25 aprilie - sper cu noroc !
AndraO - dr. Krizsan - Szeged - 2 Fiv-uri in Ro nereusite, 1 Fiv Szeged sept. 2007-nereusit, FIV2 Szeged Februarie 2008; MULTA BAFTA !!!
crisis81- 3 IA nereusite la Buc - Dr. Bucur, FIV1 reusit Octombrie 2007 la Szeged -Dr. Zadori- sarcina pierduta la 7 saptamani, FIV2 Martie 2008 - nereusit;
borzasimo - dr. Zadori - Szeged - FIV - Februarie 2008-nereusit;
leny2007 -3 IA nereusite in TM la Bega - In prezent - dr. Zadori - Szeged - 1 IA nereusita ian'08, in pregatire FIV;
mamibria - dr. Zadori - Szeged - 3 FIV nereusite;
miha2004 - 2 FIV-uri in TM - In prezent - dr. Zadori - Szeged FIV3-ianuarie 2008 nereusit; FIV4-APRILIE 2008;
Micky2007 - 5 IA nereusite la Buc, FIV1 nereusit la Buc, FIV2 martie 2008, reusit la Szeged, dr. Zadori, sarcina oprita in evolutie la 6 saptamani;
sorina_sz - 2IA nereusite la TM,IA Szeged-feb'08- nereusit.In pregatire Fiv aprilie-mai,Szeged, dr.Zadori.
dannette 2IA nereusite la Buc, Aprilie 2008 FIV, Szeged, Dr. Zadori; MULTA BAFTA !!!
Laura Garner- FIV + ICSI - Dr. Peter Kovacs - Kaali Budapesta - nereusit(sarcina "biochimica")
sima1 - FIV 1 nereusit la TM cu dr. Cezara Muresan, FIV 2 - nerealizat (nu a raspuns la stimulare), urmeaza FIV 3 la Debreten - Multa bafta!
Scamiy - sarcina oprita din evolutie in octombrie 2006, FIV 1 - aprilie 2008, Debreten - Multa bafta!
valeria72 - FIV 1 la Medsana cu dr. Ancar - reusit - sarcina oprita din evolutie la 5 saptamani, FIV 2 - in pregatire la dr. Zadori - Szeged - Multa bafta!
charmy - 2 FIV 2007 nereusite, TM, Dr.Cezara Muresan;
steliana04 - 2 FIV nereusite Debrecen, acum FIV 3 Szeged; MULTA BAFTA !!!
pamy - 1 IA -nereusita la TM in 2005, dr. Vladescu, FIV sau IA la Szeged in mai 2008,dr. Zadori - MULTA BAFTA !!!

Astept sugesti, idei... modificari ... cum vreti voi!



"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Doamne ce a crescut listuta de gravidute!!!!
In maxim 6 luni sa nu mai vad pe nimeni dintre cele de acum pe listuta de aspirante, da? Toata lumea trebuie sa treaca la .
Deci.... sa nu uitati: maxim 6 luni !!!

Asa.... si acum:
In primul rand iti spun si aici: FELICITARI MARUSH !!! Restu' ti-am spus la telefon. Oricum tu sti cat de mult ma bucur pentru voi. Va pe toti 3 sau 4!
Micky2007 nu e asa ca eu aici nu te-am felicitat? Dar tu sti deja cat de mult te ubesc eu pe tine si ca daca te mai ti de prosti intr-o ora jumate sunt cu la tine, da? DD are grija de oameni cu sufletul tau!
Dannette depinde cat de repede se scrie, dar ori in acest capitol ori in urmatorul trebuie sa ne anunti ca esti . Mai ai un pic!
Miha2004 esti o dulceata si sper ca Dumnezeu sa te rasplateasca dupa sufletul tau!
Valeria iti doresc sa te intorci de la Szeged cu cele mai bune vesti si cat mai curand sa ne anunti ca esti .
Sandica si Mihai mi-e tare dor de voi si abia astept un nou concediu impreuna!
Adela va pup pe toti si va multumesc pentru tot ce ati facut si faceti pentru mine! Voi sunteti modelul meu!
Andicu in fiecare zi spun "maine ma duc!" Si ma trezesc ca se fac ore de astea si a mai trecut o zi. Acum mi se pare ca trece mult prea repede timpul!
Borzasimo, Leny sper ca vestile bune sa vina si la voi cat mai repede posibil!
Mamibria !
Tia cat mai e pana veniti sa ma vedeti? Ca eu abia astept sa va cunosc!
Pussi eu nu am reusit sa ajung in TM decat dupa ora 9 seara. Poate veniti voi la mare inainte sa vin eu la voi!

Mai am de scris, si inca muuuult dar din pacate calculatorul se afla in camera unde doarme prietena mea si ea e rupta de somn. Poate....daca am timp...maine!
Va pup pe toate !!!





"Oamenii pot uita ce le-ai spus, dar nu vor uita niciodata cum i-ai facut sa se simta" (Carl W. Bueechner)
www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns charmy spune:

BULUNA SI ARINA 21 BINE ATI VENIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns charmy spune:

MARUSH FELICITARI !!!.SARCINA USOARA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sima1 spune:

Cris Multumim pentru noul capitol ,sa fie cel putin ca si capitolul anterior Fetelor vedeti ca avem termen in 6 luni toata lumea trece la asa cum a spus Cris

Elmasi
Adaca tie ti s-a implinit dorinta sper ca si mie.Desi la 35 de ani nu stiu daca mai fac eu 4 .O sa ma multumesc si macar cu 1 .
Buluna, Arina bine a-ti venit .Sa dea Dumnezeu sa nu stam prea mult pe aici.
Adriene ai uitat de noi? Da-ne ceva vesti de la Debretin.Multa bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zapp spune:

Marush, felicitari si multa sanatate tie si BB-ilor tai! Sa ai o sarcina usoara!
Laura, iti tin pumnii si te asteptam si pe tine cu vestea cea mare.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scamiy spune:

Buna tuturor!


Marush FELICITARIIIIIIII , sarcina usoara sa ai si mare grija de tine! Ce minuni se mai petrec pe forumul nostru, sa ne ajute DD sa o tinem tot asa, sa fim din ce in ce mai multe. Sa nu uiti nici tu sa ne intinzi mana sa ne tragi dupa tine


Crisis81 multumim de noul capitol si asa sa fie cum spui tu, eu personal promit sa anunt in mai putin de 6 luni ca sunt . Milioane de ca ti-ai facut timp sa deschizi un nou capitol.

Va pup, week-end placut si va doresc tot ceea ce-mi doresc si mie !

Cami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

CRISIS Gata mi-a trecut supararea, te vreau activa caci eu sunt mai activa ca tine si am 3 copii.x3

FETELOR GATA, ATI AUZIT 6 LUNI. MERGETI LA NENEA JANOS SI II SPUNETI CA TOATE TREBUIE SA FITI IN 6 LUNI CA DACA NU EU VIN LA EL CU


TUTUROR LE DORESC SA LI INDEPLINEASCA VISUL.


Ade cea mai fericita si DARIUS, CAIUS si RARES

www.flickr.com/photos/14340770@N02" target="_blank">GAZELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns charmy spune:

crisis81 multumim pentru noul capitol.sper sa trecem toate aspirantele pe lista in mai putin de sase luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliana04 spune:

Ma inscriu si eu pe lista viitoarelor mamici. Desi nu scriu, citesc toot si sint alaturi de fiecare dintre voi.
De curand, pe 1 aprilie am inceput si eu procedura nr. 3 la Szeged ( primele 2 au fost la Debrecen). Un picut sunt suparata, ieri mi-a fost foarte rau, temperatura 38,2, diaree si varsaturi cat incape. Astazi la Szeget dr. a spus ca vestile nu sunt prea grozave, endometrul nu reactioneaza bine la tratament si mi-a triplat doza de Merional. Folicuri se pare ca sunt 3 dar nu stiu cat de buni.
Mai multe o sa aflu luni la eco.
Este cine care va fi luni la clinica? As avea nevoie de ajutor la tratucere, sotul nu ma poate insoti si eu sunt paralela.
Le felicit din inima pe proaspetele mamici cu burtici si fetelor in asteptare le doresc sa vina barza cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Salutare mamici si viitoare mamici!

Va mutumesc pentru urari , ma bucur foarte mult ca sunteti alaturi de fericirea noastra!

Noi suntem foarte bine, astazi am fost sa vb cu dr. pe care l-am ales sa ne monitorizeze sarcina:dr. Ion Ionut Adrian de la Giulesi.
Sper ca am facut o alegere buna, dr. stiu ca ok, la adresa spitalului sunt comentarii pro si contra, dar am cantarit bine-au cea mai dotata sectie de neonatologie.

Dr. ne asteapta pe 17 sau 18 aprilie la prima ecografie!

Va satrut pe toate, fara exceptie (ca sa va contaminez) !!!


!

Mergi la inceput