Copii de 1995-1998 (17)

Copii de 1995-1998 (17) | Autor: mihaela_s

Link direct la acest mesaj


EDITIE DE PRIMAVARA!




Poftiti la povesti copilaresti...inca!!!


Copii din 1996 (11), (12), (13), (14), (15), (16)

Diana-13 martie 1995 mami brendamitran
Mihai-1 Aug 1995- mami Mihaela-mhldvrc
Dedi - 11 Oct 1995 - mami -MQQM
Andrei - 2 decembrie 1995 mami Andacos
Elliot-11 ian.1996; Matei-2 oct.1998 mami Sanca
Dany-13 ian.1996 mami gabi350
Stefan-19 ian.1996 mami descantec
Calin-ian.1996 mami Laura Takacs
Andrei-12 febr. 1996 mami micaels
Costelus-13 febr. 1996 Papadia
Alexandru-18 febr. 1996 mami Ana68
Nicholas-20 febr. 1996 mami ulisernic
Diana-23 febr.1996 mami alma
Anastasia-6 apr.1996 mami Maria2
Chris-20 apr. 1996 mami flexi
Andrada-30 apr. 1996 mami mirela68
Vali-16 iun.1996 mami Den
Andy-1 iul.1996 mami Rovki
Andrei -26 iulie 1996 mami MikiMihaescu
Robert-12 aug.1996 mami OanaDo
Radu-17 aug.1996 mami Lona
Maria Ruxandra-11 sept. 1996 mami madalina horsa
Andreea-14 sept. 1996 mami dady68-Tania
Mihai-25 sept.1996 mami Korinna
Alexandru-28 sept.1996 mami dany-dany
Robert-24 oct.1996 mami ralualexandrei
Diana-22 noi. 1996 mami mihaela_s
Andrei-30 oct. 1995, Ana-13 nov. 1997 mami agho
Robert-20 mai 1997 mami Gabi_K
Elena Laura-24 mai 1997 mami aurora56
Tiberiu Mares-14 aug. 1997 mami Mara-flower power
Ana-15 iulie 1998 mami Katy
Ana-29 iulie 1998 mami isabela
Dominik-29 oct. 1998 mami Mihaela
Roberto-28 iunie 1999 mami ricea




vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Pai ,sa-l inauguram ,dara...
Anca ,si mie imi e dor de nazdravaniile lui Elliot ,felicitari pt rezultate ,deja e mai bine ,vezi ...Cu ipod-ul ,nu stiu ce sa zic ,cand citeam, ce-ai scris ,pe moment eram gata sa zic sa-i iei ,apoi stii cum e ,tot tu stii cum e mai bine (poti sa i-l iei si sa-i zici ca ti-e dator inca cu ...,...)Uite la noi se apropie iepurasul si io habar n-am ce sa-i iau ...Nu va mai zic ,ca nu stiu ce l-o fi apucat ,intr-una din zile cand am fost plecata cu tata-su ,a dat peste ceea ce apucasem deja sa iau (nu-mi place sa ma las in ultimul moment ,si, ca sa evit aglomeratia , cum deja piata e aprovizionata cu tot felul de iepurasi ,oua de toate marimile ,decoratiuni ,n-am pregetat),si fiindca surpriza a fost desconspirata (deja stie cine-i iepurasul)i-am zis ca totusi va avea parte de-o surpriza ...Adica in loc sa le primeasca ,n-o sa le mai primeasca...

Agho ,distractie maxima juniorilor la petreceri,si mult succes la testarile de engleza ,nici nu stiu daca te-am felicitat pt cangurul lingvist .Parca a luat un premiu .Daca asa e ,felicitari !





The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

FL_power, scuze, dar am deschis gura despre cazul respectiv, iti dai seama, compatimind copila, si intamplator cineva care are o cunostinta in acea scoala, mi-a dat replica respectiva la subiectul cu pricina. Scuze inca o data!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns agho spune:

FL_power, dar chiar asa, n-ai gasit un loc unde sa le poti ascunde mai bine?...Si-ai mei stiu, dar supriza treb. sa ramana totusi surpriza. May, may...Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flower-power spune:

Agho ,nu te supara pe mine ,da cunostinta aia are si ea copil?,cum i-ar placea sa auda niste asemenea lucruri de la cineva care nici macar nu i-ar cunoaste copilul? Va amintiti cand am avut probleme cu cablul ,si am depistat cu acea ocazie ca vecinul meu se bransase ilegal la cablul meu si vedea si el putin fara sa plateasca ?La vreo 2 zile ,ma abordeaza o vecina ,cu care de altfel in afara de buna ziua nu prea avem timp a ne spune si ma intreaba daca am avut probl cu cablu ?Fiindca auzise ea ,asa ,cum ca noi am fi bransati fara sa platim (Adica ,mai pe romaneste ,am fura )Va dati seama ca am vazut negru si am intrebat-o ce inseamna a auzit ea ?Ca car ,ca mar .Si-atunci i-am spus verde-n fata ca daca nu stie ce vorbeste si mai ales ce aude ,sa faca bine sa se lase de sportu' asta .Probabil auzind discutia pe care o aveam eu pe hol cu angajatii o fi scos si ea capul pe usa sa se puna la curent ...Da, ma intreb totusi cam cat creier trebuie sa aiba ,incat sa inteleaga ca eu ,bransata ilegal ,tot eu ii chemasem si tot eu le tineam speech...



The most beautiful thing in life is LIFE itself

Mara mami de Tibi-Mares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Andra multumesc de raspuns, a fost din pura curiozitate. Te admir ca te implici in viata scolara, ca stiu ca programul tau e supra aglomerat. Anul trecut dadeam si eu mai des pe la scoala lor, si chiar ma bate capul ca de la anu’ sa ma inscriu si eu in comitetul de parinti.
Agho, Mara, mersi de sugestii. Astazi i-am comunicat lui Elliot decizia mea. I-am zis ca ii mai extind oferta si pe semestrul asta. Daca depune efortul si imi arata ca poate sa scoata A la engleza il primeste la sfarstitul anului scolar. Acum sa vedem.
Ana Maria, daca te bate gandul sa schimbi scoala, e bine sa incepeti de acuma sa vizitati alte scoli. Nu stiu daca in Rom se practica, dar aici poti merge si discuta cu directorul scolii, dirigintele clasei, si in felul asta testezi un pic apa inainte sa te arunci in ea. Sant sigura ca Alex o sa se adapteze, si o sa arate noilor profesori de ce e capabil. Pacat ca s-a ajuns la asta. Chiar aseara am iesit la un restaurant cu un grup de colegi, si se discuta subiectul. Baietii sant crescuti sa respecte fetele, si fetele sa se respecte pe ele… Ma uit si la scoala copiilor mei, din clasa a V cand ies in pauza copii, grupurile sant de fete si de baieti. Nu mai vezi fete jucandu-se cu baietii, si d-ne fereste sa stea la masa sa ia lunch unii langa altii.

Sambata mergem la o petrecere organizata de a strange fonduri pentru scoala. Este stil Las Vegas, pe sot l-am inscris la pocker table, sper sa castige si sa ne scoatem banii pe biletul de intrare… (90 de dollari)… O sa fie si licitatie… Va scriu detalii luni.

Mihaela, uitasem sa-ti raspund - de portocali. Erau livezi fara nici o portocala in pom, si florile boboc, si vis-a-vis, erau alte livezi cu portocale in pomi... Pe mine m-a fascinat cum erau taiata coroana.

Katy, si eu le-am dat lectii de geografie / istorie copiilor... Cand am plecat din San Diego pe FWY 5 N, la Santa Ofre e immigration check point, unde opresc toate masinile si mai sorteaza din mexicani (legali vs ilegali). Baietii au vrut sa stie ce se intampla, si eu si tac'su le-am zis ca trecem granitza, ca noi de fapt locuim in Mexico ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy spune:

Sanca dar daca v-au lasat sa treceti insemna ca sunteti legali,nu?
A si am uitat sa iti zic mersi pentru pontul cu portocalii la anul chemam si noi pe cineva sa il taie asa in linii drepte.

Katy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Hai ca apuc si io inainte de culcare sa va scriu cateva randuri...

Sanca, am vazut remarca ta in legatura cu tunsoarea portocalilor, tare interesant intr-adevar. Nu mai tin minte daca si in Turcia erau asa taiati...mie atunci mi-au luat ochii portocalele din pom . Cu i-podul eu zic ca ai luat o decizie buna.

Ana-Maria, eu nu m-am gandit defel sa mergi cu cearta si cu gura mare, daca asa s-a inteles imi cer scuze. Ma gandeam sa mergi tu cu mamicile de baieti si sa-i explicati dirigintei punctul vostru de vedere fara mamicile tzatzelor si fetele langa voi, am inteles ca si asta a fost un motiv pentru care ati fost reduse la tacere, ca nu ati putut spune nimic ca sareau ele. Si apoi mai "sus" daca trebuie, tot asa cu vorba buna. Dar daca tu consideri ca nu e potrivit si ca l-ar afecta pe Alex mai departe si pe ceilalti baieti, poate ca e potrivita si defensiva si mutarea copilului la alta scoala. E mare pacat ca s-a ajuns aici, in clasa a 5-a doar.
Aici fetele se joaca cu baietii, in pauze. E obligatoriu sa iasa in pauze afara, nu are voie nimeni sa stea in clase. Pauzele se iau pe rand cate 2-3 clase odata, au profesori supraveghetori in curte la care se pot duce daca e ceva in neregula. Si Diana imi povesteste mereu ca se joaca cu baietii impreuna, tot felul de jocuri. Iar la inceput a fost foarte surprinsa de politetea lor si ca poate sta de vorba cu ei fara sa le faca tot felul de shicane.

Si acum sa va povestesc ca azi la scoala la ora de bilogie au vizionat nasterea la tv. Diana a venit tare oripilata de la scoala, ca e groaznic...iar un baiat a lesinat si a cazut din banca spargandu-si capul...dar nu in timpul filmului, ca nu a mai apucat sa-l vada ci inainte cand profa le vorbea despre ciclu.
Noa am avut toata seara ce povesti cu fata mea!

Peste 2 saptamani mergem la scoala ca sa aflam rezultatele la testele nationale, cica parintii afla inaintea copiilor...martea asta e o alta sedinta ca sa hotaram cine ce face pentru discoteca de vineri(da, vor avea copiii discoteca vineri) si cum m-am inscris si eu, merg sa vad cu ce ma "incaltza" suedezii, ca io am si pretentii-sa nu trebuiasca sa stau cu copiii seara ca nu stiu vorbi cu ei -asa ca am sa fac orice altceva...

Ok, va pup pe toate nominalizate sau nu .



vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mai fetelor in ultima vreme am intrat asa intr-o pasa din aia "de mi se rupe" de toti ipocritii,mincinosii,interesatii si faza aia uite ca m-a apucat la scoala si ma tine si acum,am dat nitel de pamant si cu ceva neamuri si inca n-am terminat si stiti de ce pt ca M-AM SATURAT sa fiu fata buna,doamna eleganta si stilata pe care o visa mama ,cea care spune intotdeauna ce trebuie si are perfecta diplomatie,ce atata diplomatie in mocirla in care ne scaldam,gata mi-am scos ghearele si atac.
Moama ce rea m-am facut,ideea e ca noi toti ar trebui sa protejam copiii ,batranii,femeile si sa avem mai mult respect pt cei de langa noi,si ei bine majoritatea nu numai ca nu-l au dar ar calca si peste cadavre si ar da de pamant cu oricine de amorul artei sau ca sa ajunga un centimetru mai sus.Si mi s-a scarbit,pur si simplu m-am saturat sa ma simt dezamagita si tradata si sa-mi musc pumnii fara sa zic nimic.
Si ca sa continuu asa cum am inceput ,Ana eu i-as spune verde in fatza "doamnei" ca ma gandesc serios sa-l mut pe Alex atat din clasa ei cat si din scoala,si i-as explica pe cel mai dulce si mai perfid ton si motivele,nu cred ca o sa-i convina sa piarda un elev atat de bun cum este Alex si sa afle si directiunea motivul pt care il muti,pt ca sigur te vor intreba.

Sanca noi suntem prietene asa ca poti sa ma intrebi ce vrei,cu placere iti raspund,dar sa nu ma pui sa-ti zic viata cap coada ca nu pot sa scriu asa o telenovela

Am vazut pozele ,absolut superbe,si am remarcat ceva,inafara de cat de scumpi sunt baietii tai am remarcat ca in toate pozele zambesti,se vede ca ti-a priit.


Agho rauvoitori sunt pe toate drumurile,am simtit asta pe pielea mea de multe ori.

Ieri si azi am fost la antrenamente cu Robert ca s-au hotarat sa le programeze in cursul saptamanii sa mai avem si noi un weekend liber.Am luat-o si pe Maria cu mine sa se mai zbenguie si s-a suparat pe antrenor ca la certat pe prietenul ei,un baietel din grupa piticilor,si mi-a zis la ureche, sa-l bat pe Laurentiu(antrenorul).
Si tot azi i-a anuntat ca in iunie au turneu in tzara si in septembrie-octombrie pleaca intr-un turneu in Frantza,turneu la care participa 10 tari.Hehehe pai trebuie sa puna osul la treba mister daca vrea turnee



Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mihaela, eu nu stiu daca sa rad sau sa plang... Si anul trecut a venit Elliot acasa complect socat cand a aflat de ciclu. Vroia sa stie daca si eu am ciclu Nu stiu de ce le baga din clasa a V educatie sexuala...Oricum, lui i-a fost rusine sa studieze lectia, si a primit nota proasta la test. Nici eu nu am insistat. Anul asta in primavara mi se pare ca le mai da o doza.

Andra, Maria te-a vazut asa de puternica, de te punea sa te bati cu antrenorul? Simpatica foc. Am uitat sa te felicit pentru Kg date jos. Bravo. Vezi, stres si agitatie, iti prieste. Dar turneul din Franta cat e, ca v-a trebui sa-l scoti pe Robert de la scoala?

si ca maine e VINERI !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mhldvrc spune:

Buna dimineata! Ma primiti in grupul vostru? Sunt mama unui baiat nascut la 1.august.1995.

Mihaela,Tatiana si Mihai
Poze http://community.webshots.com/user/mhldvrc

Mergi la inceput