credit in CIC

credit in CIC | Autor: numeioana

Link direct la acest mesaj

Se poate face credit la banca daca esti in CIC?

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nicolungu spune:

Da, sunt banci unde se poate - si se ia in considerare venitul mai mic dintre indemnizatia de maternitate si ultimul salariu avut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da, unele banci vor.
M-au sunat de la unicredit hvb tiriac (nici nu mai stiu care-i numele bancii pana la urma) sa ma convinga sa refinantez un alt credit... le-am spus ca nu am cum (nici nu vroiam) pt. ca sunt in cic, ei au zic ca se poate, sa le duc talonul de la posta, le-am zis ca n-am, vin in cont... sa le duc o hartie din care sa reiasa ce si cum... le-am spus iarasi ca n-am cum, pt. ca cei de la directia... sau de la cartile de munca nu trec in cartea de munca perioada asta decat dupa ce se termina, tocmai ca sa nu poti face credit acum.... pana la urma zicea sa aduc un extras de cont sa vada ca primesc/cat primesc lunar de la astia
Orice, numai sa fac creditul...

Nu stiu mai departe, pt. ca n-am vrut... dar pp ca se rezolva.



Daca va plac pozele noastre, votati-ne! www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">cei trei sau www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=22" target="_blank">in2 ... sau amandoua

Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Ioana, si eu sunt in CIC si am facut credit la Piraeus fara nici o problema (dar tot iti trebuie o adeverinta de venit de la locul de munca si decizia de intrare in CIC sau mandatele postale daca primesti indemnizatia prin posta)

Oana, nazdravanul Andrei (18.02.2005) si Cristina (8.02.2007)

Comorile mele

Va astept la www.bijuterii-cadouri.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxicucu spune:

Eu am vorbit la Transilvania si cei de acolo mi-au explicat ca se ia in considerare indemnizatia de 600 ron numai daca salariul avut anterior era mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oti_s spune:

Si eu am luat credit de la Alpha Bank, dar mi-au luat in considerare ultimul salariu dinainte de a intra in CIC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Multumesc mult pentru raspunsuri, m-am lamurit

Ioana si David, cel mai scump martisor (01.03.2008)

poze




Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput