hotel phoenix - arad???

hotel phoenix - arad??? | Autor: kokorina

Link direct la acest mesaj

de Paste ne-am propus sa mergem acasa.acum pt ca avem 2 copilasi trebuie sa innoptam undeva si am gasit pe net, un hotel in arad care se numeste phoenix.il cunoaste cineva?se merita innoptat acolo?nu caut lux dar un hotel de bun simt,da.am mai innoptat noi o data intr-un hotel tot prin arad,ca vai de el(pe dinauntru,ca pe dinafara arata ok).toata noaptea nu am dormit,o galagie de nedescris si nici macar nu-mi puteam imagina ce poate fi.un du-te vino non stop.unul intra altul iesea...de pe la alte camere.ma rog nu era treaba mea,dar nu m-am putut odihni,plus ca geamurile desi erau de termopan,auzeam cum suiera vanticelul de noapte prin ele,iar la toaleta.....pauza.
si pt ca pozele din prezentarea hotelului(de pe link) care ma intereseaza,sant atat de frumoase si arata bine in camere...am zis totusi sa intreba daca cineva dintre voi il cunoaste,daca cineva a innoptat acolo si ce impresii are.
multumesc anticipat.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Este un hotel situat la intrarea in Arad dinspre Nadlac,pe partea dreapta,fix pe sosea.E aproape de Zona Industriala unde sunt foarte multe firme straine.Italienii de la firma unde lucrez dorm frecvent acolo si din cate stiu s-au plans doar ca e cam scump si ca mocheta e cam veche,desi hotelul e construit doar de cca 6 ani.Eu am fost doar in hol si in restaurant si astea arata ok.Mai mult nu stiu ce sa iti zic,dar mai sunt foarte multe hoteluri si pensiuni nou construite ... de alea chiar ca nu stiu mai nimic,dar pe dinafara arata super toate.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA {01.01.2006}

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

www.youtube.com/watch?v=p5Pg59N851M&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=_XYApregsFI&feature=related" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119327/#350 tii-ce-impact--au-gandurile-tale" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119993/fiecare-primavara-e-bucuria-unui-nou-inceput!" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

MONICA.....multumesc frumos pt raspuns.pai asta ziceamsi eu ca pe dinafara toate arata lux...ma rog,lux e mult spus...dar cand intri in camere...scrie de fapt si cat costa o camera,dar cand ajung acolo(daca ne hotaram sa dormim acolo).... sper sa ramana preturile asa,nu sa-mi ia mai mult decat este de fapt pretul unei camere....ca romanii sant in stare.ai o vaga idee acm cat plateau pe camera?nu trebuie sa te interesezi,ma gandesc ca nici cum ai cum sa-ti intrebi sefii cat plateau la hotel,dar poate ai auzit asa trecand pe langa ureche...mersi inca o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Cu placere,daca nu uit, sun eu maine de la birou la receptie sa vad exact preturile,ca italienii ce stateau acolo nu cred ca le stiu,e facuta intelegerea sa trimita facturile direct la firma din Italia.
SI saptamana asta o sa vina iar un italian in Ro ,o sa il intreb mai pe larg de conditii.Eventual da-mi un pm colo pe marti sa nu uit,ca ma iau cu altele ...
Inca ceva: dupa cate stiu,e un hotel destul de solicitat,ar fi bine facuta rezervare telefonica dinainte ...

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA {01.01.2006}

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

www.youtube.com/watch?v=p5Pg59N851M&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=_XYApregsFI&feature=related" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119327/#350 tii-ce-impact--au-gandurile-tale" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119993/fiecare-primavara-e-bucuria-unui-nou-inceput!" target="_blank">



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

MONICA.....iti dau pm pe marti negresit.imi dau seama ca esti ocupata si numai de kokorina nu-ti mai aduci tu aminte....pretul unei camere ma intereseaza,ca noi vom lua 2,una in care se odihneste siferul si una in care ma voi lupta cu copii,incercand sa-i culc.
pe mine ma tot intereseaza informatii de genul asta,ca nu ma duc in toiul noptii sa caut undeva unde sa dorm,aia de la receptie sa vada ca am da orice pt un pat,sa ne ceara un pret de sa cad pe spate dar sa fiu nevoita sa dau pt ca santem franti,plus ca avem doi copchii cu cate 10 ardei rosii iuti bagati in fund.....si nu oricum,toti odata!
ca ni am patit asa la un minihotel tot pe la arad,cand am fi dat toata averea numai sa dormim si nici nu m-am odihnit si ne-a luat si multi bani.
ideea este ca da vom face rezervare negresit in cazul in care aud pareri pozitive.mersi tare mult!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am sunat e 190 lei camera single si 230 lei camera dubla.

MONI SI www.dropshots.com/DIA1" target="_blank">DIANA {01.01.2006}

"Scrie ca sa nu pierzi florile gandului tau, pe care, altfel le ia vantul !"- N. Iorga

"Toti oamenii te aud cand vorbesti; prietenii insa inteleg ce spui, iar cei mai buni prieteni sunt cei care pricep si ceea ce n-ai spus in cuvinte."

www.youtube.com/watch?v=p5Pg59N851M&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=Tn1KFW2kcs8&feature=related" target="_blank"> www.youtube.com/watch?v=_XYApregsFI&feature=related" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119327/#350 tii-ce-impact--au-gandurile-tale" target="_blank"> www.jurnalul.ro/articole/119993/fiecare-primavara-e-bucuria-unui-nou-inceput!" target="_blank">



Mergi la inceput