Cum intretinem hainele de piele?

Cum intretinem hainele de piele? | Autor: Criss75

Link direct la acest mesaj

Nu stiu daca postez unde trebuie, insa ma intereseaza cum se poate intretine o haina de piele? Am una la care tin foarte mult, din anumite motive, insa parca si-a pierdut luciul, a devenit mata, in unele locuri am observat niste mici puncte albe. Mi-ar parea rau sa nu o mai pot purta, sigur ca mi-as putea cumpara alta insa cum spuneam tin la ea si as vrea sa o mai port si sa si arate bine.

Criss si Alex (11.05.2003)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Criss,sunt tot felul de lotziuni pentru intretzinerea pielei!

Acum nu stiu exact daca in Romania se gasesc dar eu cred totusi ca in supermarket-uri,unde se gaseste crema de pantofi de ex. potzi gasi!Sau in magazinele de incaltzaminte mai potzi incerca!

De asemeni sunt sprayuri contra umiditatzii,care pot fi cu succes folosite!Dar la ceea ce spui tu cu sigurantza ca o lotziune ar fi mult mai indicata!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by andacos

Criss,sunt tot felul de lotziuni pentru intretzinerea pielei!

Acum nu stiu exact daca in Romania se gasesc dar eu cred totusi ca in supermarket-uri,unde se gaseste crema de pantofi de ex. potzi gasi!Sau in magazinele de incaltzaminte mai potzi incerca!

De asemeni sunt sprayuri contra umiditatzii,care pot fi cu succes folosite!Dar la ceea ce spui tu cu sigurantza ca o lotziune ar fi mult mai indicata!

Dana



Merci, chiar azi merg la Auchan si caut.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Voichita spune:

Am citit intr-o carticica cu sfaturi pentru gospodine ca, daca ungi pielea cu albus de ou batut spuma, piele isi recapata luciul. Eu ma confrunt cu alta problema. Cum cureti captuseala de la o haina de piele, fara a afecta si pielea? Poate stie cineva un raspuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

sant curioasa de raspunsuri VOICHITA, ca si eu am aceeasi intrebare.geaca mea de piele este rosie si sa o curat gasesc eu cum sa o curat,dar nu stiu cum sa curat captuseala fara sa afectez pielea....avand in vedere culoarea pielii si a captuselii.daca ar fi fost neagra,poate ca era mai simplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

o dai bine,bine,bine cu crema DOINA! o hraneste si ii reda luciul............

*mihaela*
la concurs gasiti poza aci www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">eusicufratii mei

Mergi la inceput