Deserturi si dulciuri, toate bune rau (21)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

quote:
Originally posted by strumfi2004

Criss, acesta este tortul Thomas pe care l-am facut pt Stefanut la 1 an, blatul decupat din pandispan cu suc de portocale, crema de branza philadelphia frecata cu unt si zahar vanilat, si pt ornament frisca colorata, desigur, jeleuri, bilute, nuca de cocos colorata. Poate te ajuta ceva si de aici. La multi ani lui Alex!

Gratiela, Maria si Stefan

Crede in ochii copilului tau!



Merci si pentru idee si pentru urare, mai avem putin pana la ziua lui. Oricum dragut tortul.

Monica-Elisabet, merci si tie pt. link.

Criss si Alex (11.05.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

In dimineata asta a nascut Oana bubu!!! Un flacau de 3500 g, Eric Stefan!
Oana, sa-ti traiasca flacaul, impreuna cu fratiorul lui, si sa va aduca numai bucurii!



------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">meditind pe umarul lui tati
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

quote:
Originally posted by Ortansa

ma laud si eu cu tortul meu,pandispan cu cacao umplut cu crema Nataliei de la tortul truffe.pt. ziua sotului(care se ocupa cu capsunaritul)




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">"An apple a day"&www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">"Prima comuniune",
cele mai importante clipe ale vietii mele.
O poveste cu "Mere verzi"



I've gt DC under my skin



Nu pot decat sa te laud si sa te felicit ptr capsunica ! Superba!La multi ani sotului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Felicitari Oana!Recuperare usoara si sanatate multa si tie si lui Stefanut!

Miha,ai mancat singura din vulcan?A fost bun?

Criss,da-mi mailul pe pm sa-ti trimit ceva cu trenulet..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Felicitari, Oana! Sa creasca mare sanatos alaturi de fratior si parinti!

Gratiela, Maria si Stefan

Crede in ochii copilului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Felicitari Oana! Si micutului Eric viata sa-i rezerve numai bucurii.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Mi-am luat aparat de facut vafe! Aseara am facut o tura pe care le-am mancat ca atare,fara crema. Acu is in cautare de retete.


Here It Goes Againwww.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">Curiozitate
Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura72 spune:

Buna fetele,iar vin la voi cu rugaminti.Marti George implineste 3 ani,si cum vom fi in saptamana mare ,as vrea sa-i fac un tort de post pt dus la cresa.Pentru acasa ii voi face de Paste.aveti idee din ce as putea face blatul?Umplutura ma gandeam la fisca vegetala si fructe.
Sau orice alta praji de post,dar fara cacao.

Adi,daca nu te superi as vrea si eu detalii despre trenulet.multumesc.

LAURA SI GEORGE-STEFAN(22 04 2005)

Poze:http://new.photos.yahoo.com/grgsc_laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

quote:
Originally posted by Criss75

Caut o reteta de tort sub forma de trenulet. Daca aveti asa ceva si ma puteti ajuta, v-as fi recunoscatoare. Se apropie ziua de nastere a baietelului mei si cum e innebunit dupa trenuri, as vrea sa-i fac o surpriza frumoasa.

Criss si Alex (11.05.2003)





fa 2 blaturi in forme de chec pe care le tai in dreptunghiuri acestea vor fi vagoanele ,deasupra pe "vagoane" poti pune incarcatura de bonbonele,biscuitei,jeleri.
pentru roti, lipeste biscuiti de ciocolata.locomotiva o faci dintr-un dreptunghi si un patrat lipite unul peste celalalt(stil locomotiva cu abur),cosul locomotivei il faci dintr-un biscuit(lady fingers),sinele le faci din betele de brocetesau din scobitori.

daca mai vrei detalii..sunt pe aici



Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

FETELOR,NATALIA...AJUTOR,

Vreau sa fac ceva dulce de paste,m-am saturat de retetele mele,vreau ceva bun si usor,cu branza...fara ciocolata.

NATALIA,am vazut un link cu un miel(prajitura pusa de tine la un subiect al lui ML)din aluat frantuzes cparca(..era in ruseste)carliontii mielului erau din melcisori cu mac..eu ma gandeam sa-i fac cu branza si bucatele de portocale

dar am nevoie de un aluat care sa nu creasca exagerat ,ca sa se vada caun miel astrahan(valoros),nu unul latos

in linkul pus de tine, mielul era pus peste aluat ..
dar nu prea ma incanta ideea..prea multa coca si baiatul meu nu serveste coca goala .eu fac un blat cu suc de portocale pe care apoi il inbaiez in sirop de portocale(portocalisa ,botezat de mata Emma) ,care ii place tare si piticului meu,ma gandeam ca ar fi mai aromat sa pun mielul peste blatul asta....si daca-l tai si bag in el branza?..dar daca pun aluat apoi branza si iar aluat..aluatul se toarna...oare o sa se amestece urat?

ajutor!

va rog,am nevoie de idei ...sebastian acum cunoaste animalutele ..si vreau sa fac ceva deosebit pentru el....dar nu cu multa munca..ca mai am si alte mancaruri de facut

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput