Creme/Lotiuni de corp

Creme/Lotiuni de corp | Autor: Annie80

Link direct la acest mesaj

fetelor cu ce va mentineti pielea corpului frumoasa si catifelata?

eu m-am plictisit de mirosul cremei mele si as vrea sa incerc altceva, si cum gamele din magazin sunt asa de largi, nu stiu pe ce sa pun mana.

voi de care sunteti multumite?

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alex_ioanid spune:

personal folosesc cremele de la dove, imi plac si mirosul si calitatea lor
uneori, mai cumpar si lotiunile acelea de corp de la avon cu arome de fructe... insa nu le folosesc foarte des, si oricum baza tot pe dove pun... e super!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

si eu tot dove folosesc (inca) dar la cea roz numi place mirosul, dar parand ca e singura recomandare () am sa continui.

merci.

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!
Alergic at stupidity.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Eu folosesc Nivea si Avon, Dove nu-mi place, dar vreau sa le schimb si eu. Am sa dau o tura prin farmacie, poate gasesc si altele care sa imi priasca.
Poti sa mai citesti cateva pareri aici sau aici.

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut

Filme Vladut
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

am comandat una la avon cu capsuni. si spray de corp la fel. sper sa fie bune.

gogosel, mamica lui [b]rares-mihai[b] (11.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cremele Les plaisirs nature de la Yves Rocher , preferatele mele sunt cu aroma de cocos si zmeura , dela bottega verde crema cu aroma de ciocolata , Nivea soft(cea in recipient rotund).
La avon nu mai sunt creme faine cum erau inainte :( .


Richard..... http://www.youtube.com/watch?v=U5POHmIIujg

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

avon today,face pielea fina si un miros...hmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Allure spune:

coconut oil 100% natural si organic: http://www.selecthealthstore.com/db/product.php?productid=108

toate cremele din comert contin parafina lichida sau diverse forme de parabeni care sint substante carcinogene

din cind in cind mai fac exceptie si folosesc Neutrogena body lotion cu acid glicolic 10% care exfoliaza foarte bine si catifeleaza dar...mi-e cam teama, sincer

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Dance, sing, floss and travel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Eu folosesc mai rar creme cu parfum pt ca usuca pielea si eu o am cam uscata de fel. Dar de curand mi-am luat una faina de la Lidl cu miros de ciocolata

Incearca eventual unt de corp.. daca mai vrei sa schimbi si textura :)

Sau ulei de masline daca ai timp de o zi de relax cu spa etc.

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

m-am axat pe untul de shea, sau uleiul de migdale, si sunt mai mult decat fericita

il recomand din toata inima! acum vreau sal incerc pe cel de migdale!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liliana82 spune:

Eu in materie de creme geluri si lotiuni sunt nationalista.
Asa ca dupa nastere am inceput razboiul cu vergeturile si slanina de pe burta si m-am intors cu placere la supliform.Pute ca dracu dar e bun ca tonifiant general.
Am dat raid prin farmacii si mi-am mai luat crema de vergeturi Q4U . Si asta pute a buruieni face pielea fina dar ramane de vazut cat de eficienta e importriva vergeturilor. Cand am mai avut vergeturi.. acum catva ani cand m-am ingrasat ca vaca de la mancarea englezeasca (record 7 kg in 7 saptamani- nici porcu vecinei nu bate recordu asta) am luat de la Q4u lipogelu anticelulitic si acela combinat cu supliformu si aslavital de vergeturi au facut minuni cu picioare mele.. Se mai vad decat cu lupa ca acolo au fost candva niste nenorocite... )
Am mai luat ca am citit tot pe aici pe net ca e bun de vergeturi balsamul cu bitter suedez de la transvital. Dar asta bate recordul la putit babeste, asa ca e pus in stand by in caz ca nu trec vergeturile de la tona de crema achizitionata.
Sa mai spun ca folosesc crema de fata cu spirulina ( hofigal) care e verde murdar si pute a balta statuta aromata cu menta?
Si pe langa toate astea folosesc si eu o crema omeneasca , ca o oaza prin desertul cremelor cu "putori" de buruieni si de balta statuta ,si aia este asla vital lotiunea de vergeturi.
Dar deh... "baba" sufera pentru frumusete... si supliformul pentru mine e ca un mariaj cu un barbat urat dar plin de bani, ascultator intelegator si foarte generos.

Mergi la inceput