Despre spitalele si doctorii unde ati nascut (2)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cori1983 spune:

pt viitoarele mamici!sunt din galati am nascut in februarie 2010,prin cezariana. desi toata sarcina m-am gandit la nastere normala, nu a fost sa fie asa. DPN era pe 12 februarie. eu eram pregatita cu bagajul de spital din ianuarie,credeam ca voi naste mai devreme,deoarece avem o printesa micasi fetitele statistic se nasc mai inainte. dar nu a fost sa fie asa.am trecut de data nasterii, am fost la doctorul de famile care mi-a spus ca nu am de ce sa-mi fac griji,daca bebe e activ si eu ma simt bine.ultima ecografie o facusem la 36 sapt si bebe era ok,lichid, pozitie, cordon totul era in ordine, a coborat pe la 37-38 saptamani. in fine trecusem de Dpn si eu tot nu nasteam,dupa 5 zile de stres ca nu nasc am fost la ecograf,parca Dumnezeu m-a trimis acolo,am aflat ca fetitza mea avea circulara stransa de cordon nasterea normala era exclusa.eram programata pentru luni dimi la prima ora la cezariana. duminica la 5 dimi s-a rupt apa,contractii nu am avum de loc, cand am ajuns la spital dilatatia era unu,colul rigid,mi-am sunat doctorul(d-nul dr.Ciobotaru Jean) care in 20min a ajuns la spital si ma bagat in cezariana urgent,la 8.30 mi-am vazut minunea. operatia nu a durat mult,recuperarea a fost rapida. fetitza a avut pielea pe manute si picioare zbarcita din cauza ca a sta mai mult in burtica si semn pe gat de la cordon dar ia trecut repede,am dat-o cu cremute si s-a facut bine. doctorul a fost de nota 10 nu am ce sa-i reprosez. in scimb am cumparat totul pt operatzie(ate,sonda,pansamante).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexuza spune:

A nascut cineva cu dr. Carmen Robotin de la sf pantelimon ?
eu am avut mai multe experiente neplacute la o sarcina anterioara , pe care din pacate am pierdut-o si di acest motiv incerc sa ma interesez cat mai mult de dr la care sunt.
pana acum o luna am fost la spitalul judetean ilfov ,unde am incetat sa ma duc deoarece am probleme cu sarcina , colul este scurt si deschis la interior, si acolo nu au sectie pentru prematuri in caz ca ar fi nevoie.si dr la care ma duceam a "uitat" sa imi recomande sa fac ureaplasma si asa am aflat la 5 luni ca aceasta este pozitiva si se poate sa fie unul din motivele pentru care colul s-a scurtat si deschis.
nu as mai vrea sa dau de un medic care sa nu se intereseze de sarcina ,deci daca stiti ceva de CARMEN ROBOTIN va rog saimi raspundeti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Buna,
eu am nascut in martie 09 la CF2 cu dr Mihalache Florina.
daca m-ati fi intrebat atunci ce cred despre nastere as fi fost foarte critica...insa acum realizez ca nu a fost chiar asa de rau...
Acum dupa scandalul cu CF2 nu stiu cum mai e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Asadar CF2:
-asistente gineco: foarte bune, au respectat procedurile cu sau fara bani ( 5-10 lei per vizita)
-anestezist 200, asistenta sala operatie (ceza) 50
-medic (Mihalache) 1000-1300, in general cat vreti/puteti, nu conditioneaza- foarte profi si draguta
-neonatolog 100-200
-asistente neonato: 5-10 lei, dar nu prea meritau...sunt putine si depasite de situatie, nr mare de bebelusi, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uali spune:

Conditii CF2 (2009)
- mi s-au parut foarte bune, curat, putine paturi in camere, eu am avut rezerva de 2 paturi
-baie in camera, curata, colac moale la wc, apa calda
-se curata cu mopul de 2 ori pe zi
-se schimba asternutul la cerere, cu o mica atentie
-paturi reglabile, foarte folositoare pentru operatele de cezariana
-am cumparat seringi, ketonal, perfalgan, etc...am adus de acasa tot pt bebe
Per total am fost multumita de CF2 si l-as recomanda....acum dupa scandalul din mass-media nu stiu cum mai este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna mamicilor si viitoarelor mamici. din iasi nu este nimeni? nu am vazut nici o parere nici un doctor nimica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns h_3llena spune:

Buna mamici!
Poate ma ajutati si pe mine cu un sfat. Sunt destul de disperata. Sunt insarcinata in sapt 29 si m-am trezit ca ma anunta dr mea ca ea nu mai asista la nasteri decat la Regina Maria, ceea ce e mult prea scump pentru buzunarul meu...
Nu stiu ce sa fac... MF mi l-a recomandat pe Dr Began Ciprian Pop de la Elias. A nascut vreuna dintre voi cu el? Credeti ca ma mai primeste atat de tarziu? Ce ma sfatuiti?...

Elena burtica de 29+ cu... fata... baiat... fata... baiat... uff... nici noi nu mai stim...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

Cori1983 si eu sint din Galati si urmeaza sa nasc tot cu dr Ciobotaru. M-ar interesa mai multe amanunte... poti sa-mi dai o adresa de mess sau mail sau sa imi scrii...id meu de mess e oana.gociu. Ms.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Buna! si eu sunt tot din Galati si as vrea sa stiu cam cat te-a costat monitorizarea sarcinii la dr Ciubotaru? dar operatia? merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana_G spune:

casandralin, eu nu am fost la monitorizare...nu am idee cit costa...sint pacienta dr ciobotaru doar din vara...mi-e medic din luna 5 de sarcina. dumnealui are cab la romar si o consultatie acolo costa 90 ron. tot 90 ron costa si o eco pe burtica. Alte preturi nu stiu...
despre operatie...nu stiu inca cit va costa... dar dupa parerea mea, cred ca spitalizarea costa in jur de 1200 - 1500. Si mai costa si materialele folosite ptr operatie...tb sa cumperi tot.

Mergi la inceput