varicocel-am nevoie de niste raspunsuri urgente!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Scuze ca am intarziat cu raspunsul, dar nu intru de obicei la subforumul asta si am uitat..
Da, acelasi tip de operatie a facut si sotul meu, insa nu a avut nici o umflatura, deci nu stiu ce sa-ti zic daca e normal sau nu..Totusi, cand merge sa scoata atele sa il consulte dr. si sa vada dc e in neregula.
Sa-mi spui ce v-a zis.



Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bluebaby spune:

Am fost vineri cu prietenul meu ca sa-i scoata atele si doctorul a zis ca e normal(ce putea sa zica altceva?), dar acum e mai bine, nu mai are umflatura.

In rest: sper sa nu mai apara nicio problema.

Va doresc numai bine si iti multumesc mult pt raspunsuri.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Ma bucur ca nu mai e nici o problema acum! Ii doresc refacere rapida prietenului tau! Daca mai ai vreo intrebare pe parcurs, vorbim!
Te Numai bine!

Ioana -the new me!
animalutele mele iubite

www.petitiononline.com/legemame/petition.html" target="_blank">SEMNEAZA SI TU petitia pentru legea mamelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zuzun spune:

Salutare,
Am vazut ca ati adus in discutie pretul unei spermograme, dar nu si pretul operatiei in sine. As dori sa stiu, daca se poate, de la cei care au trecut prin asta cat a costat operatia in sine cu tot cu "plusurile" pentru echipa medicala, unde si cum. Si eu am aceasta problema, vreau sa ma operez dar inca nu m-am interesat suficient. As dori sa stiu la ce sa ma astept din punct de vedere financiar.
Va multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui zuzun

Salutare,
Am vazut ca ati adus in discutie pretul unei spermograme, dar nu si pretul operatiei in sine. As dori sa stiu, daca se poate, de la cei care au trecut prin asta cat a costat operatia in sine cu tot cu "plusurile" pentru echipa medicala, unde si cum. Si eu am aceasta problema, vreau sa ma operez dar inca nu m-am interesat suficient. As dori sa stiu la ce sa ma astept din punct de vedere financiar.
Va multumesc anticipat!



Operatia nu costa nimic daca o faci in spitalele de stat. Nici macar "pretul aferent echipei" nu trebuie sa-l dai.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius87 spune:

Salut! Am fost operat de varicocel in vara anului 2008. La scurt timp dupa aceasta, varicocelul a recidivat. In plus, afectiunea a aparut si pe partea dreapta. Din cate am inteles, exista posibilitatea sa reapara, si din ce am citit pe web ar exista o tehnica simpla(recuperare rapida, interventie putin dureroasa) de corectare a acestei afectiuni numita embolizare prin cateterism. Vreau sa stiu daca astfel de interventii chirurgicale se efectueaza si in Romania.
Sau daca i s-a facut cuiva o astfel de interventie, in ce conditii, si daca operatia a fost reusita(pe termen lung).
Va rog sa ma ajutati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

esti sigur ca e vorba de varicocel? si ca a aparut si pe dreapta? ti-a spus un medic asa ceva? pt ca diagnosticul de varicocel dreapta este o poveste cu totul separata de varicocelul obisnuit.... cauzele de aparitie sunt altele si implicatiile altele.... asa ca cel mai bine e sa consulti un chirurg pt un diagnostic exact.
dupa operatia de varicocel una din complicatii este aparitia hidrocelului. poate e vorba de asa ceva...
din cate stiu eu singurele tehnici care se fac sunt cele chirugicale (clasice sau laparoscopice).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Se face si la noi embolizare, intreaba la urologie.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns V1ttek spune:

Salut. Mi-am facut in urma cu 2-3 luni operatie, pot depista cumva singur daca a reparatut varicocelul?

Mergi la inceput