Scandinavii ... se intoarce (editie princeps)

Scandinavii ... se intoarce (editie princeps) | Autor: lilanda

Link direct la acest mesaj

...hai ca pina vine mama rayu cu mascota, ma ocup io de infrastructura
Nu mai tin minte cine era cu catalogu' (c-avusei grija doar de parola ), da' ala de-l are e invitat de urgenta la desk!! Pin-atunci fac io o strigare...lotul ...si dau si de beut, fiindca da, am carnet. Nu-i rosu, ci doar roz

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mikki2 spune:

Bunå Lilanda
Chiar må gindeam intr o zi unde a dispårut subiectul?Bine ai revenit si poti så må treci si pe mine pe listå, te rog.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

Hai ca io scriam de zor in partea ailanta, tocmai ziceam ca daca lilutza e modernatoare, sa ne modernizeze si pe noi la calatorii ca ne invechiseram p'acolo.
Ce Eurovizion bre, frantzuzii inca nu au spus nimic despre asta. Detei si io o cautare sa vaz melodia lor si cica ar fi www.dailymotion.com/swf/5IyK9ahkMU6lC4U0Z" target="_blank">asta...
Hai ca nu e rea, ar avea sanse, zic io.

Rayu, care 'interdictie'? pai vaz ca mesajele cu ton de precupeata ne(satisfacuta) nu sunt nici macar atentionate si mesajele lu conu NN sa aiba interdictie? Nu se poate asa cevaaaa, ar fi nemaipomenit
oau, itsme fu in argentina si nu venii aci sa ne povesteasca doua vorbe? se dusera sa studieze tangoul? ca la salsa banuiesc ca-s deja campioni

lilanda, pai citisem pe undeva ca Duda asta are si el pasiune pentru motociclete. Si pentru odrasle "regale" scaptate, da' nu-i mare diferenta intre ele

noi fuseram sa alegem primaru acu astept rezultatele si mai viu io.

editai ca sa pui link la subiectu vechi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilanda spune:

mikki, nu disparuram de tot...am dat o perioada in mintea copiilor :-) Bun venit.

Doru', asa deci cu motoreta....pasiune liberala!!

Io-s bulversata cu Iurovizionu'asta; cind e finala? Unde-s suedejii aia (grup de trei-patru costei) care cintau fromos?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pegasis spune:

quote:
Initial creeata de lilanda

...hai ca pina vine mama rayu cu mascota

www.dvdhohto.fi/media/img/leffat/Ice_Age_1.jpg" target="_blank">Asta nu e buna?

Hai sa fie intr-un ceas bun! Si imnu'? Imnu' unde e? Si poezia lu' conu'?

lilu, bravo pt carnetel! Sa-l uzi bine, sa te tie ! doru'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

olelei, pegsis, ce mascota!
Ia'pazea ca am si www.gelbetasse.de/wp-content/uploads/2006/11/nacktmull.jpg" target="_blank">una frumoasa
Imn nu mai avem da' poate punem cantecul ala de detei io adresa mai sus, adica melodia francezilor la eruovizion

bre, da'Rayu si cu mihaela nu gasira drumu inspre acilea? se ratacira deja?






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

io n-am intrat decat sa va zic "welcome back" dragilor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iileana spune:

Ma bucur sa vad ca, de cum a dat coltul ierbii, au iesit si domniile voastre din lunga hibernare!


Va tin pumnii si ma inscriu pe lista Papadiei, la capitolul "trei sferturi de forum" :)))

quote:
Originally posted by papadie

...va doresc -eu si trei sferturi de forum- sa vi se indeplineasca ceea ce va spusä Rayu mai sus!







www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=iileana" target="_blank">see details

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Gasii drumu', da' ma lupt de zor cu niste virusi . Cand ii dau gata revin pe pozitii!


vorbe de copil...

Hobby

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doruletz spune:

iileana
roxana

bre scandinavi (sau ce mai ramasera din ei), io recunosc ca ma râsei cu lacrimi de filmele alea cuwww.youtube.com/profile_videos?user=ghicimai&p=d" target="_blank"> miticii lui Gaita insa vaz acuma ca au starnit furtuni de replici prin alte parti ale netului, pana si amici d-ai mei pe care ii cunosc de multa vreme si cu care tiu minte ca ma hlizeam in 94 vizionand fix aceleasi emisiuni se aratara care mai de care mai indignati.
"de ce isi bate ala joc de oamenii simpli, asta nu e emisiune"
"vrea sa zica ca romanii sunt prosti, nu e adevarat!"
"esantionu de intervievati nu e reprezentativ pentru romania"
"ce mai vrea asta care s-a carat in canada, sa ne arate noua ce "bine a facut el ca a plecat"?!

etc

mai fratilor, ce reactie e asta, se trezi sa urle nationalismul in noi? pai aia era o emisiune de divertisment, nu un sondaj irsop despre cultura generala a romanilor. Ideea emisiunii nu era sa arate "uite bah ce prosti sunt astia", ci mai degraba "uite cum isi dau unii cu parerea desi habar nu au despre ce".
Problema nu e ca nu stie nea mitica ce e ala harakiri ci ca nu stie sa spuna "NU STIU". Iar asta chiar e o trasatura predominant romaneasca, datu cu parerea e sport national, pai uite de exemplu forumu asta (inclusiv discutiile scandinavilor )

Cat despre emisiuni proaste, muhahaha, pai io propun sa faca aia de la OTV o dezbatere pe tema asta.
Iauitea aci emisiune din anul de gratie 2008: "dintr-un moment in altul urmeaza sa apara fantoma in direct". In coltul din dreatpa: "credeti in existenta fantomei? 50% da 50% nu. Sau in traducere libera "romanii e prosti".

Sau emisiunile matinale de nivel sub zero care ma consterneaza de cate ori ajung sa le vaz, pai imi explica si mie careva ce cauta pe ecran www.youtube.com/watch?v=B4qcL7EdnHU" target="_blank">chilotii de dama (cu dama cu tot in ei) sau www.youtube.com/watch?v=8FNbvybBcmk" target="_blank">tzâtzele in vant la ora 9h30 dimineata (!!!) cand se presupune ca doar cupiii de pana in 3 ani si gospodinele sunt acasa sa-i urmareasca?! io-te www.youtube.com/watch?v=QwkrlgquJl0" target="_blank">si dansatoare din buric la ora la care cupiii isi beau lapticul de micu dejun, ati mai pomenit asa nivel de cultura?
Pai nicaieri in lume nu vezi asemenea gogomanii crase in programele de dimineata, in afara de stiri si desene animate nu prea ai de ales.
Mie astea mi se par degradante, astea sunt o insulta la adresa inteligentei romanilor, nicidecum glumele lu gaita care pana la urma erau chiar educative, se invata minte si nea mitica sa nu mai dea cu mucii in fasole la fiecare colt de strada.

gata, mai viu io



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela99 spune:

papadie, multzam de cheie da' sa nu crezi ca i-am dat-o si www.youtube.com/watch?v=6Ga0P9aQRyI" target="_blank">lupului


de cand n-am mai activat pe forum m-am metamorfozat :)

Mergi la inceput