MAMICI DE ITALIA (23)

MAMICI DE ITALIA (23) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...


1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17,18,19,20,21,22

MAMICI DE ITALIA + i tesorini

Dana7mi- Alessandro
Serj- Sergio + Ambra
Mamii - Alexandru
Piccaflor - Matteo
Katiapam-Giulia
Micio - Eduard
Cristina85ss -Giulia
Roxali - Sonia+ Enrico
PetcostSilvia
Mikuta4Sara Maria
Ginger00A.Mihai+C.Grigoriu
Slimatei- Stefania
Alinutza-David+Toma
Daraban-Delia
Alex-Aleksander
Monalac-Antonio
Simonicutza-Tobia
Eryteea-Ingrid
Berarpiri-Ambra


GRAVIDUTZE DE ITALIA

Raluk31-Anais
Diana g-Bogdan-Andrei
Danangie-
Ella81it-


... SI PRIETENE DRAGI

LilianaFi

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it
pt. parola si alte informatii trimite PM AICI



CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

*SARBATORITII ANULUI*

*IANUARIE*
-17/01/1985-CRISTINA
-19/01/2006-EDUARD (MICIO)
-20/01/2007-TOMA (ALINUTZA)
-26/01/2000-ENRICO (ROXALI)

*FEBRUARIE*
-08/02/1977-DANANGIE
-21/02/1986-MAMII

*MARTIE*
-06/03/1981-ELLA
-11/03/2007-DELIA (DARABAN)
-15/03/1977-MIKUTA4
-20/03/1974-ALEX


*APRILIE*

*MAI*
-11/05/2004-David (ALINUTZA)
-22/05/1978-SIMONICUTZA
-26/05/1981-DARABAN
-28/05/1977-KATIAPAM

*IUNIE*
-20/06/2007-GIULIA (KATIAPAM)

*IULIE*
-02/07/1971-ROXALI
-13/07/2007-ALEXANDRU (MAMII)

*AUGUST*
-14/08/2007-ALEKSANDER (ALEX)

*SEPTEMBRIE*
-02/09/2007-MATTEO(PICCAFLOR)
-21/09/2007
-GIULIA(CRISTINA)

*OCTOMBRIE*
-12/10/1976-MICIO
-22/10/2007-SONIA(ROXALI)

*NOIEMBRIE*
-10/11/2007-SILVIA(PETCOST)

*DECEMBRIE*
-12/12/2007-TOBIA (SIMONICUTZA)
-13/12/2007-SARA MARIA(MIKUTA4)
-14/12/2007-A.MIHAI (GINGER)
-14/12/2007-C.GRIGORIU (GINGER)
-15/12/1975-PET.COST
-22/12/2007-STEFANIA (SLIMATEI)
-26/12/1981-SLIMATEI
-31/12/1977-RALUK

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

Petcost-merci da zimi unde se face procura?
explica-mi cum e ca nu am facut niciodata pt nimic
si zici ca pina implineste un an deci in curind sa depuna actele?
habar n-am de procuri ca mereu tot eu am facut peste tot acum nu pot merge in ro si ma gindesc ca concediu sotul are in august si giulia in iunie face anul




ticker
mamicąde GIULIA
mai dire mai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumim petro de cap...


si multumesc de detalii.. despre arsegno de maternitate.. gia fatto

ce vroiam sa stiu mai mult care e modularul care tb sa-l i-au de la www.inps.it pt a lua arsegno de famiglia? sau de unde din alta parte pot sa-l iau..? ca am tot asteptat sa-mi aduca cineva care lucreaza in domeniu..si nu a mai venit... iti da si din urma am inteles nu?

si daca iei alocatie aici poti lua lo stesso si din ro..?

deci prima de toate tb sa fac procura pt. certificat pe care o trim in ro...mamei mele..oare cum prin posta?
sau tb sa-mi i-au prog la ambasada..pt. codice numeric personal..mi se par toate asa de incurcate..s i eu cu toate aste parca's batuta'n cap...
am atatea intrebari...offf

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Procurile se fac la Ambasada Romaniei ...in cazul tau ca esti la Roma, sau la Consulatul Romaniei la Milano pt. cine e din zona asta ... Scrie un mail (sau da telefon) la Ambasada sa intrebi ce acte iti trebuie pt. procura si cat costa ... vad ca difera de la Roma la Milano ... pe mine aici ma costa o procura €45,00. Uite, macar sa ai o idee ... www.consulatmilano.com/" target="_blank">Consulatul Romaniei la Milano, coloana din dreapta, servicii consulare.

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ma gandeeam ca's prima da' mi-a luat-o ioana inainte...
petro ai pus-o faci fata intrebarilor?
daca nu mai e dana..ore pe unde e? e suparata pe noi de nu mai intra?

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

stefi - ass. di famiglia ... adica alocatia de-aici? Nu stiu de ce formular vorbesti pt. ca de asta s-a ocupat datorele di lavoro al sotului. Da, se da si din urma ... teoretic nu s-ar putea lua si din Ro si din It, da' practic, da ...

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

stefi - figurati ! Daca stiu, raspund cu placere! Si dana cred ca e super-impegnata al lavoro + acasa ... nu s-a suparat pe noi.

Mai profit si eu ca-i inca mama la noi ... si am timp de stat la comp. Dupa aia ... cine stie ce-o fi!!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Gata, va las ... ma retrag spre cuibusor la o partida de pupaceala cu Silviuta .

O seara placuta la mamici si pitici si pe maine !!!!!!

*************************
Petronela si Silvia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

ei ...ai sa te descurci tu.. daca m-am discurcat eu.. care eram o prapastioasa..credeam ca va cadea cerul pe mine si uite-ma acum.. am o gramada de timp uneori(imi fac caci tb sa-mi fac..pt. voi si pt. mine mai ales)nu te mai gandi dinainte ca nustii exact ce va fi..si iti faci si ganduri negre aiurea..acum mie imi pare rau ca n-am stat linistita..daca ar sti omu' cel' asteapta...
stai linistita..
ma bucur ca nu s-a suparat pe noi..dana

ce noroc pe tine ca a facut totul datorele de lavoro.. la noi asteapta sa-il dam noi..da' de unde..incer sa mai intru pe www.inps.it poate ma descurc si singura..caci sunt acolo modulare 'da acu nustiu care o fi

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

daca aveti timp va uitati un pic www.inps.it/bussola/VisualizzaDoc.aspx?bLight=true&sVirtualURL=/Doc/TuttoInps/Prestazioni/Le_prestazioni_a_sostegno_del_reddito/L_assegno_per_il_nucleo_familiare/index.htm&iIDDalPortale=4741" target="_blank">aici

sau mai bine www.inps.it/Modulistica/compila.asp?idArea=4&AreaDesc=Prestazioni a sostegno del reddito&TextSearch=&idpagina=4&pagina=4&lang=&intra=&cf=&page=2" target="_blank">aici moduli o fi primul?

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Stefania X2 mami si... junioara " una mamma a tempo pieno...la pił bella cosa"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daraban spune:

ciao fetelor
am avut mai multe treburi azi
I-am facut Deliutei suc de portocale,asa mult ii place.
Si apoi pana am spalat toata aparatura
Pe urma am avut o fata in vizita,am mancat impreuna si am dus-o cu masina la lucru,la un restaurant aici aproape de noi.
Delia era f energica azi,nu vroia sa doarma deloc,ar fi fugit prin toata casa,numa sa se tina cineva dupa ea.
A trebuit sa ma pun cu ea in pat,sa-i bag tzatza in gura si asa a adormit,in sfarsit

dana si delia (11.03.2007)



Mergi la inceput