de ce plang bebelusi in somn?

de ce plang bebelusi in somn? | Autor: bursucelu

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor,aveti idee de ce plang unii bebelusi in somn?Fetita mea are 5 luni si noaptea plange in somn, nu mereu cam de 2-3ori pe saptamana,A inceput sa planga de la 4 luni simie tare mila de ea,iar daca incerc sa-o trezesc o linistesc tare greu....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cllaudia spune:

si al meu mai plange cateodata in somn... m-am gandit ca poate si ei or avea vise, sau mai bine zis cosmaruri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

bursucel unde doarme? la ea in pat? la ea in camera? cu tine in pat?


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patou spune:

eu as zice ca plang de foame. eu cum il puneam pe al meu la san cum se linistea instantaneu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amyarabella spune:

Si baiatul meu a avut o perioada cand plangea in somn .Mama spune ca:Viseaza ca pleaca mama lui de langa el !
Acum nu stiu daca e adevarat dar am observat ca plange cand in ziua respectiva a fost solicitat prea tare sau agitat sau a fost prea multa lume pe langa el...asta cand era mai mititel!


http://s265.photobucket.com/albums/ii222/amyarabella/?action=view¤t=f01ccec2.pbw

Mami Amy & bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Bianca, acum la 2 ani si 4 luni mai plange in somn. Nu se trezeste, doar scranceste si se agita, am observat ca face asa cand nu doarme suficient ziua.







Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

si copilul meu mai plange in somn. cred ca viseaza ceva, sau il dor dintii.
plansul lui e un fel de marait. atunci bag mana in patut si-l mangai putin. se linisteste imediat, si-si continua somnul.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput