Cum se gateste lintea?

Cum se gateste lintea? | Autor: kitty_nic

Link direct la acest mesaj

Stie cineva ceva retete pentru linte?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri.

Mami Cristina si Daria Ioana
www.flickr.com/photos/kitty_nic" target="_blank">
Poze Daria
Viitorul suna si mai bine: bebe a venit!
www.slide.com/r/bFwrvwNRwj93k1sGo5r3lT7pG4YiWgCG?previous_view=mscd_embedded_url&view=original" target="_blank"> Povestea noastra
Nimic nu este intamplator.
www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajut-o pe Sonia!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alison spune:

buna!vezi ca la sectiunea retete arabesti gasesti supa de linte!
si se mai poate face cu orez,in amestec,inabusite cu o ceapa,ulei de masline si cu suc de rosii ,bulion la sfirsit sau simpla ,fara orez,aceeasi reteta!mai adaug ,neaparat ,citiva catei de usturoi pisat la sfirsit!eu tot colindind pe DC am inceput sa o gatesc,nu de multa vreme si vad ca are succes acasa.

alison,mami de simonhttp://b3.lilypie.com/ouVHp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Se face repede,doar o apa arunc,in rest aprox ca la fasole,depinde ce vrei,ciobica,felul doi.Eu pun si putina costita afumata, lintea e mai dulce decit fasolea si are nevoie de ceva condimente,etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYLY809 spune:

cea mai buna mancare de linte pe care o stiu este musacaua de cartofi cu linte. Se mananca si rece si calda, cu muraturi... o nebunie.Este si de post.

fierbi lintea bine de tot, o dai prin masina de tocat, calesti ceapa, adaugi lintea, apoi suc de rosii, fierbi inca 10 minute, sare, piper.
Fierbi cartofii in coaja. Ii cureti. Ungi cu ulei una cratita de marime corespunzatoare, tapetezi cu pesmet, pui un rand de cartofi rondele, apoi ciulamaua aia de linte cu ceapa, apoi iar cartofi, deasuprasuc de rosii, dai la cuptor silasi pana se usuca sucul de rosii.


Lyly si Alec 30 mai 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyteo spune:

O poti inlocui cu mazarea si e perfect.

si cate o

Teo
Perlute
O viata traita de pe o zi pe alta

Mergi la inceput